482960-2025 - Wettbewerb
Polen – Erdgas – Zakup i dystrybucja paliwa gazowego na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa).
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dystrybucja paliwa gazowego na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa).
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dystrybucja paliwa gazowego na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego - (umowa kompleksowa). 2. Postępowaniem objętych jest 34 punktów poboru paliwa gazowego z wolumenem (szacunkowym zużyciem w okresie obowiązywania umowy) wynoszącym 18 618 883 kWh należących do podmiotów wskazanych w Rozdziale IV pkt 5 SWZ. 3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Wzór umowy oraz Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący odpowiednio Załącznik nr 9 oraz Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung97535-2025
Interne KennungWOiRZL.II.272.30.2025.ABJ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z z 2024 r. poz.1320). W dniu 13.02.2025 r. opublikowano wstępne ogłoszenie informacyjne 97535-2025 umożliwiające skrócenie terminu składania ofert.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (systemowy Formularz Oferty). Integralną częścią oferty jest Rozbicie Cenowe Oferty stanowiące Załącznik nr 1a do SWZ. 4. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 4 SWZ – Załącznik nr 4 do SWZ (także podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy; w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ; 3) Rozbicie Cenowe Oferty stanowiące Załącznik nr 1a do SWZ; 4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ; 5) dowód wniesienia wadium; 6) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 5; 7) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 6 (jeżeli dotyczy). 5. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 6. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. 7. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 8. Termin realizacji zamówienia: 01.01.2026 r. od 6.00 do 01.01.2027 r. do godz. 6.00. Umowa obowiązuje od dnia podpisania z zastrzeżeniem, iż rozpoczęcie dostawy paliwa gazowego do punktów poboru gazu rozpocznie się od dnia 01.01.2026 od godz. 6.00, lecz nie wcześniej niż po pozytywnie zakończonej procedurze zmiany sprzedawcy, która zostanie wszczęta przez Wykonawcę z dniem podpisania niniejszej Umowy.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup i dystrybucja paliwa gazowego na potrzeby obiektów jednostek organizacyjnych Województwa Zachodniopomorskiego (umowa kompleksowa)
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje skorzystania z Prawa Opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP.