2. Verfahren
Verfahren
Titel: Umowa ramowa na sukcesywną dostawę niestandardowego sprzętu komputerowego dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa niestandardowego sprzętu komputerowego dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Zamawiający będzie udzielał zamówień (zał. nr 3 do umowy ramowej) na dostawę sprzętów, na podstawie umowy ramowej zawartej w wyniku rozstrzygnięcia postępowania. 3. Realizacja zamówienia odbywać się będzie z należytą starannością i zgodnie ze wszystkimi wymogami zawartymi w SWZ wraz z załącznikami. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być kompletny i po uruchomieniu gotowy do pracy zgodnie z przeznaczeniem, bez dodatkowych zakupów inwestycyjnych po stronie Zamawiającego. Wykonawca na etapie realizacji zamówienia, wykonuje przedmiot zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ. 5. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Skala zamówienia dostosowana do MŚP. 7. Przedmiot umowy może być realizowany w ramach projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. 8. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy ramowej, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp. 11. Zasady i warunki udzielania zamówień określone zostały w Załączniku nr 6 do SWZ – Projekcie umowy ramowej. 12. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Interne Kennung: 90-SZP.261.044.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy pzp. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2-5 SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie), wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, składa: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 6. Wraz z ofertą wykonawca musi złożyć niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe: opis techniczny oferowanego sprzętu, tj. opis techniczny lub/i karta katalogowa producenta lub/i karta produktu producenta, które pozwolą Zamawiającemu dokonać oceny zgodności sprzętu i jego podzespołów z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający dopuszcza opis techniczny, tj. opis techniczny lub/i kartę katalogową producenta lub/i kartę produktu producenta w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. W złożonych dokumentach wymagane jest podanie jednoznacznej nazwy handlowej oferowanego sprzętu (nazwa producenta, model sprzętu oraz dane zastosowanych podzespołów). UWAGA: przedmiotowe środki dowodowe muszą być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania wykonawcy. 7. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej w ust. 6 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30231300 Bildschirme, 30213200 Tablettcomputer, 37822000 Zeichenfedern, 30237280 Stromversorgungszubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30231300 Bildschirme, 30213200 Tablettcomputer, 30237280 Stromversorgungszubehör, 37822000 Zeichenfedern