See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materiale sanitare specifice Programului Național de Boli Cardiovasculare: proceduri terapeutice de Electrofiziologie
Beschreibung: Procedura este inițiată pentru asigurarea cu materiale sanitare/ dispozitive medicale pentru tratarea pacienților internați în cadrul Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca. Grupul ţintă sunt pacienţii cu afecţiuni cardiologice tratați în cadrul Programului Național de Boli Cardiovasculare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4288063_2026_PAAPD1592893
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141200 Katheter
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cateter de ablatie irigat cu senzor de contact , navigație magnetică și vârf flexibil
Beschreibung: Cateter de ablatie irigat cu senzor de contact , navigație magnetică și vârf flexibil Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/2; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 21 /30; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 13795 / 27590; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): 289695 / 413850.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Cateter de ablație in câmp pulsat, irigat , cu senzor de contact și vârf flexibil
Beschreibung: Cateter de ablație in câmp pulsat, irigat , cu senzor de contact și vârf flexibil Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/5; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 42 /60; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 14985 / 74925; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;629370 / 899100.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Cateter diagnostic mapping tip grid cu senzor magnetic
Beschreibung: Cateter diagnostic mapping tip grid cu senzor magnetic Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 7900 / 7900; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;55300 / 79000.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Cateter diagnostic mapping tip grid avansat cu senzor magnetic
Beschreibung: Cateter diagnostic mapping tip grid avansat cu senzor magnetic Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 9350 / 9350; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;65450 / 93500.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Cateter ablatie irigat uni / bidirectional cu varf flexibil cu senzor
Beschreibung: Cateter ablatie irigat uni / bidirectional cu varf flexibil cu senzor Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/6; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 49 /70; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 6230 / 37380; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;305270 / 436100.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Cateter diagnostic quadripolar deflectabil
Beschreibung: Cateter diagnostic quadripolar deflectabil Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/50; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 455 /650; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 2315 / 115750, Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;1053325 / 1504750.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Cateter diagnostic decapolar deflectabil
Beschreibung: Cateter diagnostic decapolar deflectabil Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/75; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 630 /900; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 2550 / 191250; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;1606500 / 2295000.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Patch electroanatomic pentru sistemul de mapping 3D
Beschreibung: CPatch electroanatomic pentru sistemul de mapping 3D Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/5; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 42 /60; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 5570 / 27850; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;233940 / 334200.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Cateter diagnostic duodecapolar deflectabil
Beschreibung: Cateter diagnostic duodecapolar deflectabil Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/8; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 70 /100; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 3000 / 24000; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;210000 / 300000.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Cateter ablatie 4 mm
Beschreibung: Cateter ablatie 4 mm Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/16; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 140 /200; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 2700 / 43200; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;378000 / 540000.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Cateter ablatie cu varf de 8 mm
Beschreibung: Cateter ablatie cu varf de 8 mm Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/8; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 70 /100; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 2815 / 22520; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;197050 / 281500.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Teaca transeptala deflectabila
Beschreibung: Teaca transeptala deflectabila Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/20; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 175 /250; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 3650 / 73000; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;638750 / 912500.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33141240 Katheterzubehör
Los: LOT-0013
Titel: Cablu conector cateter diagnostic
Beschreibung: Cablu conector cateter diagnostic Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/2; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 17 /25; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 2285 / 4570; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;38845 / 57125.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0014
Titel: Cablu conector cateter diagnostic cu navigație magnetica
Beschreibung: Cablu conector cateter diagnostic cu navigație magnetica Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 10 /15; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 3850 / 3850; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;38500 / 57750.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Cablu conector cateter ablatie
Beschreibung: Cablu conector cateter ablatie Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/4; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 35 /50; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 1650 / 6600; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;57750 / 82500.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Ac punctie transeptala tip A vârf extra sharp
Beschreibung: Ac punctie transeptala tip A vârf extra sharp Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/58; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 490 /700; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 1300 / 75400; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;637000 / 910000.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
Los: LOT-0017
Titel: Teaca transeptala braided.
Beschreibung: Teaca transeptala braided Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/58; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 490 /700; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 1050 / 60900; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;514500 / 735000.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Electrozi autoadezivi pentru defibrilare de unica folosinta cu conector compatibil cu defibrilatorul NIHON KOHDEN CARDIOLIFE
Beschreibung: Electrozi autoadezivi pentru defibrilare de unica folosinta cu conector compatibil cu defibrilatorul NIHON KOHDEN CARDIOLIFE model TEC 5531K an fabricatie 2013 și TEC 5631K an fabricatie 2015 Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/60; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 490 /700; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 158 / 9480; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;77420 / 110600.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Kit compatibil cu consola Cryo Console Nitron
Beschreibung: Kit compatibil cu consola Cryo Console Nitron 1. Sonda de ablatie prin criogenie : Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10; 2. Sonda de ablatie prin criogenie cu balon: Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/16; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 126 /180; 3. Sonda diagnostic multipolara cu bucla Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/16; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 126 /180; 4. Teaca deflectabila pentru sonde de criogenie: Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/16; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 126 /180; 5.Cablu coaxial pentru sonda criogenie: Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10; 6. Cablu electric steril pentru sonda de criogenie: Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 36246 / 382836; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;3003336 / 4290480.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Sonda multipolară deflectabila cu 8 brate si cablu
Beschreibung: Sonda multipolară deflectabila cu 8 brate si cablu Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 30800 / 41300; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;394100 / 570500. 1.Sonda multipolara deflectabila cu 8 brate Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/2; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 24 /35; 2. Cablu sonda multipolara deflectabila cu 8 brate Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Kit sondă de ablație irigată cu senzor de contact și microelectrozi și cablu
Beschreibung: Kit sondă de ablație irigată cu senzor de contact și microelectrozi și cablu Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 49100 / 95900; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;780500 / 1115000. 1. Sonda de ablatie irigata cu senzor de contact si microelectrozi Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/4; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 35 /50; 2. Cablu sonda de ablatie irigata cu senzor de contact si microelectrozi Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10; 3. Cablu extensie sonda de ablatie irigata cu senzor de contact si microelectrozi Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10;
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Cateter de ecografie intra-cardiacă bidimensională
Beschreibung: Cateter de ecografie intra-cardiacă bidimensională Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/2; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 17 /25; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 14400 / 28800; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;244800 / 360000.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Cateter de ecografie intra-cardiacă integrabil în sistemul electroanatomic 3D
Beschreibung: Cateter de ecografie intra-cardiacă integrabil în sistemul electroanatomic 3D Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 10 /15; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 14400 / 14400; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;144000 / 216000.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Kit pericardiocenteză
Beschreibung: Kit pericardiocenteză Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 7 /10; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 650 / 650; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;4550 / 6500.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Kit introducător peel-away
Beschreibung: Kit introducător peel-away Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/90; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 770 /1100; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 90 / 8100; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;69300 / 99000.
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33182240 Teile und Zubehör für Herzschrittmacher
Los: LOT-0026
Titel: Cateter diagnostic
Beschreibung: Cateter diagnostic Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/250; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 2100 /3000; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 100 / 25000; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;210000 / 300000.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Teaca arteriala lungă
Beschreibung: Teaca arteriala lungă Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/12; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 105 /150; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 200 / 2400; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;21000 / 30000.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Baloane angioplastie periferie
Beschreibung: Baloane angioplastie periferie Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/50; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 455 /650; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 500 / 25000; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;227500 / 325000.
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33111730 Angioplastie-Ausstattung
Los: LOT-0029
Titel: Stent periferic premontat pe balon
Beschreibung: Stent periferic premontat pe balon Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/10; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 84 /120; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 1200 / 12000; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;100800 / 144000.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Stent graft periferie
Beschreibung: Stent graft periferie Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/1; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 3 /5; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 4000 / 4000; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;12000 / 20000.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Valva hemostatica in Y
Beschreibung: Valva hemostatica in Y; Cantitate minima/maxima estimata contract subsecvent (buc): 1/15; Cantitate minma/maxima estimata acord-cadru (buc): 140 /200; Valoare minima/ valoare maxima estimata contract subsecvent(lei): 45 / 675; Valoare minima/ valoare maxima estimata acord-cadru (lei): ;6300 / 9000
Interne Kennung: 31