See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla Gostyńskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (również sprzedaży) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1A, 1B, 1C, 1D, 1E do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w podziale na 5 części zamówienia: 1. I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2027-2028 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 11 784 098 kWh, 2. II część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2027-2028 pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 19 803 215 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 142 134 kWh, 3. III część zamówienia: usługa kompleksowa na obszarze Enea Operator Sp. z o.o. na lata 2027 - 2028 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1C do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 139 604 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1C do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. 4. IV część zamówienia: usługa kompleksowa na obszarze Tauron Dystrybucja S.A na lata 2027 - 2028 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1D do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 381 508 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1D do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. 5. V część zamówienia: dostawa energii wraz z usługą dystrybucji (umowa kompleksowa) do obiektów rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej wymienionych w załączniku nr 1E do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 482 013 kWh. Dla tych PPE zostaną zawarte umowy kompleksowe z rozliczeniem oze w ramach spółdzielni energetycznej na zasadzie net metering, zgodnie z przepisami Rozdziału 2 art. 38c ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Informacja podana została w załączniku nr 1E do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej na lata 2027-2028 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Beschreibung: Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 11 784 098 kWh. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1A do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A-2C do SWZ. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Rozliczenie energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci odbędzie się na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia do 15% lub zwiększenia do 15% podstawowej ilości energii elektrycznej.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej na lata 2027-2028 pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Beschreibung: Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 19 803 215 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 142 134 kWh. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1B do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A-2C do SWZ. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Rozliczenie energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci odbędzie się na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.
Los: LOT-0003
Titel: Usługa kompleksowa na obszarze Enea Operator Sp. z o.o. na lata 2027 - 2028 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1C do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Beschreibung: Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 139 604 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1C do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1C do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A-2C do SWZ. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Rozliczenie energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci odbędzie się na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.
Los: LOT-0004
Titel: Usługa kompleksowa na obszarze Tauron Dystrybucja S.A na lata 2027 - 2028 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1D do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Beschreibung: Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 381 508 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1D do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1D do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A-2C do SWZ. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Rozliczenie energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci odbędzie się na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa energii wraz z usługą dystrybucji (umowa kompleksowa) do obiektów rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej wymienionych w załączniku nr 1E do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Beschreibung: Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 482 013 kWh. Dla tych PPE zostaną zawarte umowy kompleksowe z rozliczeniem oze w ramach spółdzielni energetycznej na zasadzie net metering, zgodnie z przepisami Rozdziału 2 art. 38c ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Informacja podana została w załączniku nr 1E do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1E do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A-2C do SWZ. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Rozliczenie energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci odbędzie się na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.