483289-2026 - Auftragsänderung
Polen – Installation von Elektroanlagen – „Modernizacja oświetlenia, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego dla budynków ABC CWPL ‘CePeLek” SPZOZ przy ul. Koszykowej 78 w Warszawie”
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Modernizacja oświetlenia, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego dla budynków ABC CWPL ‘CePeLek” SPZOZ przy ul. Koszykowej 78 w Warszawie”
Beschreibungoświetleniowych w budynkach A, B, C w CENTRALNEJ WOJSKOWEJ PRZYCHODNI LEKARSKIEJ, CEPELEK, SPZOZ, 00-911 WARSZWA, ULICA KOSZYKOWA 78 – oświetlenie podstawowe, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne istniejące oraz oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne brakujące. Zamawiający wymaga odbycia obowiązkowej wizji lokalnej obiektu, która odbędzie się w dniu 17/09/2025 o godz. 8:30 i w dniu 23/09/2025 o godzinie 8:30 w siedzibie Zamawiającego: ul. Koszykowa 78 Warszawa. Zgłoszenia uczestnictwa w wizji lokalnej należy kierować do: e-mail: mkarczewski@cepelek.pl oraz wolszewski@cepelek.pl Wizja lokalna jest obowiązkowa w rozumieniu art. 281 ust. 2 pkt.12) ustawy Pzp Brak jej odbycia skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 18) w zw. z art. 266 ustawy Pzp. Podczas wizji lokalnej nie będą udzielane dodatkowe informacje, jak również odpowiedzi na pytania zadawane przez Wykonawców, a w związku z tym wszelkie ewentualne zapytania, które Wykonawcy będą chcieli zadać po wizji lokalnej, należy zadawać na zasadach wynikających z SWZ Celem inwestycji jest dostosowanie oświetlenia do wymogów energooszczędności poprzez zastosowanie wysokowydajnych opraw ledowych z zachowaniem normatywnych natężeń oświetlenia do poszczególnych pomieszczeń tj np. biura 500lux. Układ zasilania obwodów oświetleniowych dla istniejących pomieszczeń pozostaje bez zmian. Przedmiotem Umowy jest „Modernizacja oświetlenia, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego dla budynków ABC CWPL ‘CePeLek” SPZOZ przy ul. Koszykowej 78 w Warszawie”, (Przedmiot Umowy). Szczegółowy opis Przedmiotu Umowy stanowi dokumentacja projektowo - kosztorysowa stanowiąca załącznik Opisy w załącznikach odpowiednio nr 2-2m do SWZ (formularze asortymentowo cenowe) 1. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Kod CPV 31520000-7: Lampy i oprawy oświetleniowe; 31500000-1 Podane przez Zamawiającego ewentualne nazwy, znaki towarowe mają charakter przykładowy a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, opisowi przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, co oznacza możliwość zaproponowania odpowiedników żądanych wyrobów, posiadających takie same lub zbliżone cechy pod względem składu chemicznego, funkcjonalności, giętkości, ergonomiczności i trwałości użytkowej. Oferta równoważna nie może mieć parametrów technicznych i jakościowych niższych od przedstawionych w SWZ przez Zamawiającego. 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji znajdują się w SWZ i załącznikach do SWZ w tym w załączniku nr 4 do SWZ (projektowane postanowienia umowy) i kosztorysach 4. We wszystkich przypadkach, w których Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, z zachowaniem przez Wykonawcę zasad i wymogów opisanych w SWZ. Użyte w SWZ określenia wskazujące znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać z wyrazami: lub równoważne. Proponowane rozwiązania równoważne muszą być o takich samych parametrach użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych lub je przewyższać. 5. Rozwiązania równoważne: Wykonawca nie może użyć do realizacji zamówienia wyrobów budowlanych o gorszych parametrach technicznych i jakościowych niż te, wskazane w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub w dokumentacji projektowej. Nazwy, symbole i znaki firmowe producentów, dane techniczne i opisy technologii zostały podane jedynie w celu jak najdokładniejszego określenia elementów, urządzeń i materiałów, które mogą być użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że Wykonawca nie będzie zobowiązany do zastosowania konkretnych wyrobów i może on stosować inne, pod warunkiem ich zgodności z wyrobami podanymi w dokumentacji pod względem: - Gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, liczba elementów składowych), - Charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), - Charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość tworzywa), - Parametrów technicznych (np. wytrzymałość, trwałość, konstrukcja, itp.), - Wyglądu (struktura, faktura, barwa). Zamawiający dopuszcza zmianę przez Wykonawcę zastosowanych w projekcie technologii wykonania robót oraz urządzeń pod warunkiem uzgodnienia tychże zmian z Inwestorem oraz Projektantem w trybie art. 20 ust. 1 pkt. 4b Prawa budowlanego. Przyjęte w przedmiarze oraz dokumentacji projektowej nazwy handlowe mają na celu wskazanie standardów jakościowych i nie są nakazem ich stosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wskazać, że oferowane przez niego materiały czy urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W związku z powyższym, w przypadku zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych do materiałów i urządzeń określonych w dokumentacji, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty szczegółowy opis oferowanych materiałów i urządzeń (karty katalogowe) wskazując, że zaproponowane rozwiązania są równoważne pod względem technicznym, jakościowym i funkcjonalnym. Złożone w toku postępowania dokumenty posłużą Zamawiającemu do dokonania oceny czy oferta jest równoważna. Wskazanie przez Wykonawcę materiałów lub urządzeń równoważnych bez przedstawienia dokumentów na potwierdzenie równoważności spowoduje wezwanie Wykonawcy do przedstawienia brakujących dokumentów w trybie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku nie złożenia wykazu materiałów równoważnych Zamawiający przyjmuje, że Wykonawca zaoferował produkt opisany w SWZ (zgodny z dokumentacją projektową). Zaproponowane materiały i urządzenia stanowią jedynie przykład, dopuszcza się zastosowanie urządzeń równoważnych, pod warunkiem zapewnienia ich kompa
Interne Kennung21/CWPL/PN/RB/2025
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
5. Los
LosLOT-0001
TitelModernizacja oświetlenia, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego dla budynków ABC CWPL ‘CePeLek” SPZOZ przy ul. Koszykowej 78 w Warszawie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące wymianę opraw oświetleniowych w budynkach A, B, C w CENTRALNEJ WOJSKOWEJ PRZYCHODNI LEKARSKIEJ, CEPELEK, SPZOZ, 00-911 WARSZWA, ULICA KOSZYKOWA 78 – oświetlenie podstawowe, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne istniejące oraz oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne brakujące. Zamawiający wymaga odbycia obowiązkowej wizji lokalnej obiektu, która odbędzie się w dniu 17/09/2025 o godz. 8:30 i w dniu 23/09/2025 o godzinie 8:30 w siedzibie Zamawiającego: ul. Koszykowa 78 Warszawa. Zgłoszenia uczestnictwa w wizji lokalnej należy kierować do: e-mail: mkarczewski@cepelek.pl oraz wolszewski@cepelek.pl Wizja lokalna jest obowiązkowa w rozumieniu art. 281 ust. 2 pkt.12) ustawy Pzp Brak jej odbycia skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 18) w zw. z art. 266 ustawy Pzp. Zamawiający żąda przedmiotowych środków dowodowych dla każdej z zaoferowanych opraw w postaci: Karty katalogowe, oraz CE (deklaracją producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela, że produkt jest bezpieczny i zgodny z przepisami Unii Europejskiej), oraz Atesty PZH, oraz Certyfikat zgodny z ISO 17025 potwierdzający, że oprawy mogą być stosowane w pomieszczeniach czystych klasy ISO3 do ISO9 wg normy PN EN ISO 14644-1. Oraz Wypełniony dokument: Specyfikacja techniczna zastosowanych opraw oświetleniowych wypełniona przez wykonawcę (załącznik 10 i 10a w dokumentacji SWZ) Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych XII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY 2. Oferta powinna zawierać: 1) formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ) wraz z kosztorysami szczegółowymi 2) JEDZ: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie wskazanym przez zamawiającego. Oświadczenie, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej ,,jednolitym dokumentem'' lub „JEDZ”. JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, odpowiednio na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji. 3) dokument potwierdzający, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania - odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentu, jeżeli Zamawiający może go uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał w ofercie dane w tym adresy stron umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z właściwego rejestru, o którym mowa w pkt 4) 5) przedmiotowe środki dowodowe dla zastosowanych opraw: Karty katalogowe, oraz CE (deklaracją producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela, że produkt jest bezpieczny i zgodny z przepisami Unii Europejskiej), oraz Atesty PZH, oraz Certyfikat zgodny z ISO 17025 potwierdzający, że oprawy mogą być stosowane w pomieszczeniach czystych klasy ISO3 do ISO9 wg normy PN EN ISO 14644-1. Oraz Wypełniony dokument: Specyfikacja techniczna zastosowanych opraw oświetleniowych wypełniona przez wykonawcę (załącznik 10 i 10a w dokumentacji SWZ) 3. Oferta wraz z załącznikami powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. 4. Ofertę, pod rygorem nieważności, składa się w formie elektronicznej, (co oznacza postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy złożyć w następujący sposób: poprzez Platformę Zakupową https://cepelek.eb2b.com.pl, w formie elektronicznej w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. 5. Po upływie terminu składania ofert, złożenie Oferty i załączników nie będzie możliwe. 6. Wykonawca może w Ofercie dokonać zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2019 r. poz. 1010 i 1649), jeżeli wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5. 7. Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści SWZ. Zamawiający zaleca wykorzystanie formularzy przekazanych przez Zamawiającego. Dopuszcza się złożenie w ofercie załączników opracowanych przez Wykonawcę, o ile będą one identyczne co do treści z formularzami przekazanymi przez Zamawiającego. 8. Dopuszcza się używanie w oświadczeniach, ofercie oraz innych dokumentach określeń obcojęzycznych w zakresie określonym w art. 11 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1480, z późn. zm.).
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen