483307-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Softwareprogrammierung und -beratung – Servicii integrate de dezvoltare platformă informatică în cadrul proiectului cod SMIS 339169 ”Portalul Sportului Românesc” - digitalizarea serviciilor publice ale Agenției Naționale pentru Sport
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii integrate de dezvoltare platformă informatică în cadrul proiectului cod SMIS 339169 ”Portalul Sportului Românesc” - digitalizarea serviciilor publice ale Agenției Naționale pentru Sport
Beschreibung: Obiectul procedurii constă în achiziționarea de Servicii integrate de dezvoltare platformă informatică în cadrul proiectului SMIS: 339169 „Portalul Sportului Românesc" - Digitalizarea serviciilor publice ale Agenției Naționale pentru Sport. În subsidiar, pentru realizarea obiectului principal, se vor avea în vedere: • Livrare si preluare echipamente hardware. • Analiza fluxurilor de activitate din cadrul ANS și Proiectarea sistemului. • Dezvoltare soluție TIC integrată și testare internă Prestator. • Implementarea măsurilor de securitate cibernetică. • Implementare sistem integrat. • Testare finală. • Instruire administratori si utilizatori. • Furnizarea serviciilor de garanție pentru o perioadă de minimum 36 de luni de la acceptanța finală. Platforma va integra minimum 13 module funcționale interconectate, printre care: Portal Public ANS, Modul Registratură – Management documente, Registrul Sportiv – Federații și Cluburi, Registrul Sportivilor și Antrenorilor, Registrul Bazelor Sportive, Anuarul Sportului, Galeria Marilor Sportivi (cu tur virtual), Modulul CNFPA, Modul Arhivă (digitizarea arhivei fizice), Modul Administrativ, Chatbot/Asistent Virtual, Rapoarte Business Intelligence, precum și aplicații mobile aferente. Proiectul SMIS: 339169 „Portalul Sportului Românesc" este cofinanțat prin Programul Creștere Inteligentă, Digitalizare și Instrumente Financiare 2021-2027, Prioritatea: P2 Digitalizare în administrația publică centrală și mediul de afaceri, Obiectiv specific: Valorificarea avantajelor digitalizării, în beneficiul cetățenilor, al companiilor, al organizațiilor de cercetare și al autorităților publice, Acțiunea 2.2 E-guvernarea și digitalizarea în beneficiul cetățenilor – 2.2.1: E-guv în administrația/instituțiile publice, Măsura 1: Servicii publice destinate cetățenilor și/sau firmelor identificate în CSP gestionat de ADR și/sau în concordanță cu Politica eGuv, Apel de proiecte: 1. Termenul pana la care se pot solicita clarificari este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă trebuie să răspundă la solicitările de clarificări astfel încât răspunsurile să fie publicate cu cel puțin 11 zile înainte de termenul-limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1566/12.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul procedurii constă în achiziția de Servicii integrate de dezvoltare platformă informatică necesare digitalizării complete a activității Agenției Naționale pentru Sport. Obiectul procedurii constă în achiziționarea de Servicii integrate de dezvoltare platformă informatică în cadrul proiectului SMIS: 339169 „Portalul Sportului Românesc" - Digitalizarea serviciilor publice ale Agenției Naționale pentru Sport. În subsidiar, pentru realizarea obiectului principal, se vor avea în vedere: • Livrare si preluare echipamente hardware. • Analiza fluxurilor de activitate din cadrul ANS și Proiectarea sistemului. • Dezvoltare soluție TIC integrată și testare internă Prestator. • Implementarea măsurilor de securitate cibernetică. • Implementare sistem integrat. • Testare finală. • Instruire administratori si utilizatori. • Furnizarea serviciilor de garanție pentru o perioadă de minimum 36 de luni de la acceptanța finală. Platforma informatică va integra minimum 13 module funcționale interconectate, precum și aplicațiile mobile aferente, asigurând transformarea digitală a proceselor interne ANS și a serviciilor oferite către federații, cluburi, sportivi, antrenori și publicul larg. Platforma va integra minimum 13 module funcționale interconectate, printre care: Portal Public ANS, Modul Registratură – Management documente, Registrul Sportiv – Federații și Cluburi, Registrul Sportivilor și Antrenorilor, Registrul Bazelor Sportive, Anuarul Sportului, Galeria Marilor Sportivi (cu tur virtual), Modulul CNFPA, Modul Arhivă (digitizarea arhivei fizice), Modul Administrativ, Chatbot/Asistent Virtual, Rapoarte Business Intelligence, precum și aplicații mobile aferente. Pentru implementarea activităților proiectului, Autoritatea Contractantă intenționează să achiziționeze serviciile descrise la pct. II.1.4, detaliate integral în Caietul de sarcini. Cerințele impuse în caietul de sarcini sunt considerate minime și obligatorii, orice ofertă trebuind să le răspundă în mod explicit și documentat.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30211300 Computerplattformen, 30213200 Tablettcomputer, 30213300 Tischcomputer, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30232110 Laserdrucker, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72228000 Beratung im Bereich Hardware-Integration, 72252000 Datenarchivierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 79961000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern