483409-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Achizitie Sisteme de tehnică dentară
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie Sisteme de tehnică dentară
Beschreibung: Se dorește achiziționarea de produse necesare dotării Facultatii de Stomatologie a UMF din Craiova în vederea îndeplinirii obiectivelor proiectului: „EduStomaTech (EST) Infrastructură inovativă pentru educație terțiară incluzivă și rezilientă” Cod SMIS 341497. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări pana in a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: PRSV_22_LD_2026-10815397_2026_PAAPD1625487
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sisteme CAD CAM
Beschreibung: 1. Cuptor de polimerizare rasini (materiale printate) - 1 buc. 2. Imprimantă 3D rasini cu platforma de printare mica - 1 buc. 3. Pachet CAD CAM - Mașini de frezare în 5 axe umed si uscat - 1 buc. 4. Imprimanta 3D pentru printare rapida a modelelor cu platforma mare - 1 buc. 5. Pachet Imprimanta componente metalice, Laser sinterizare - 1 buc.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33126000 Ausrüstung für Stomatologie
Los: LOT-0002
Titel: Software ghiduri chirurgicale
Beschreibung: 1. Sistem software pentru design si confectionare ghiduri chirurgicale- 1 buc.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Compresoare
Beschreibung: 1. Compresor industrial cu surub si cu uscator refrigerator si vas tampon - 2 buc.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 42123400 Luftkompressoren
Los: LOT-0004
Titel: Microtom
Beschreibung: 1. Laser Microtom - 1 buc.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 38434540 Biomedizinische Geräte