2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości z terenu gminy Parzęczew
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Parzęczew, z których następuje odbiór odpadów oraz ich transport i zagospodarowanie, a następnie przekazanie: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych do instalacji komunalnych wskazanych przez Wykonawcę, o których mowa w art. 38b ust 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). b) selektywnie zbieranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w art. 17 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz zgodnie z zasadą bliskości określoną w art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), 2. obsługę Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK) zlokalizowanego przy ul. Św. Rocha 12 w Parzęczewie poprzez odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, 3. osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. poz. 1530), a także za osiąganie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania z uwzględnieniem poziomów ograniczania masy wskazanych w w/w ustawie i Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. poz. 2412). w szczególności: 1. Odbieranie oraz zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości. 2. Odbieranie oraz zagospodarowanie popiołu z palenisk domowych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości. 3. Odbieranie oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych selektywnie zbieranych - papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady stanowiące odpady komunalne - w workach foliowych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości. 4. Odbieranie oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych selektywnie zebranych obejmujące zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony oraz odpady z tekstyliów i odzieży bezpośrednio od właścicieli 2-3 razy w roku. 5. Wyposażenie przez Wykonawcę nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe (letniskowych), w zestaw worków przeznaczonych do selektywnego zbierania odpadów komunalnych. 6. Obsługę PSZOK zlokalizowanego przy ul. Św. Rocha 12 w Parzęczewie poprzez odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany będzie w ramach zawartej umowy do zatrudnienia pracownika PSZOK. 7. Opracowanie przez Wykonawcę i dostarczanie Zamawiającemu harmonogramu odbioru odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić harmonogram z Zamawiającym. 8. Prowadzenie przez Wykonawcę ewidencji i dokumentacji związanej z odbiorem odpadów komunalnych, a także sporządzaniu i przedkładaniu Zamawiającemu sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach komunalnych sporządzonych zgodnie z obowiązującymi przepisami i w terminach tam obowiązujących. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 70332000 Verwaltung von Liegenschaften, die Nichtwohnzwecken dienen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dokumenty postępowania
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje uruchomienia opcji