483525-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Fensterreinigung – Vinduespudsning Del 1. (Genudbud)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVinduespudsning Del 1. (Genudbud)
BeschreibungUdbuddet omfatter Rammeaftaler på levering af vinduespudsning. Lokationstyperne spænder bredt og dækker for så vidt over kommunens forskellige bygninger, alt fra kontorbygninger til daginstitutioner og plejehjem. Udbuddet er opbygget således, at der er et antal delaftaler, 16 i alt. Eftersom Aarhus Kommune er en stor kommune med mange forskellige bygninger, har vi vurderet, at det mest hensigtsmæssige er at sætte en begrænsning på antallet af delaftaler, man som virksomhed/tilbudsgiver kan vinde. Da Aarhus Kommunes data er mangelfuld, er det leverandørens ansvar at foretage konkret opmåling af vinduesarealerne, eller foretage anden vurdering af opgavens omfang.
Interne Kennung750642
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelkontrakt 1: Kontrakt om Vinduespudsning, Øst 1
BeschreibungKontrakt om Vinduespudsning
Interne Kennung756556
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung
Optionen
Beschreibung der OptionenAarhus Kommune kan forlænge Aftalen indtil d.31.12.2029 ad en eller flere omgange, på uændrede vilkår eller på ændrede vilkår, men som aftales mellem parterne og som samlet set er økonomisk gunstige for Aarhus Kommune.
LosLOT-0002
TitelDelkontrakt 2: Kontrakt om Vinduespudsning, Øst 2
Interne Kennung756557
Beschreibung der OptionenMuligt af en eller flere omgang til d.31.12.2029.
LosLOT-0003
TitelDelkontrakt 3: Kontrakt om Vinduespudsning, Øst 3
Interne Kennung756558
LosLOT-0004
TitelDelkontrakt 4: Kontrakt om Vinduespudsning, Syd 1
Interne Kennung756559
LosLOT-0005
TitelDelkontrakt 5: Kontrakt om Vinduespudsning, Syd 2
Interne Kennung756560
LosLOT-0006
TitelDelkontrakt 6: Kontrakt om Vinduespudsning, Syd 3
Interne Kennung757439
LosLOT-0007
TitelDelkontrakt 7: Kontrakt om Vinduespudsning, Syd 4
Interne Kennung757440
LosLOT-0008
TitelDelkontrakt 8: Kontrakt om Vinduespudsning, Vest 1
Interne Kennung757441
LosLOT-0009
TitelDelkontrakt 9: Kontrakt om Vinduespudsning, Vest 2
Interne Kennung757442
LosLOT-0010
TitelDelkontrakt 10: Kontrakt om Vinduespudsning, Vest 3
Interne Kennung757443
LosLOT-0011
TitelDelkontrakt 11: Kontrakt om Vinduespudsning, Vest 4
Interne Kennung757444
LosLOT-0012
TitelDelkontrakt 12: Kontrakt om Vinduespudsning, Nord 1
Interne Kennung757445
LosLOT-0013
TitelDelkontrakt 13: Kontrakt om Vinduespudsning, Nord 2
Interne Kennung757446
LosLOT-0014
TitelDelkontrakt 14: Kontrakt om Vinduespudsning, Nord 3
Interne Kennung757447
LosLOT-0015
TitelDelkontrakt 15: Kontrakt om Vinduespudsning, Nord 4
Interne Kennung757448
LosLOT-0016
TitelDelkontrakt 16: Kontrakt om Vinduespudsning
BeschreibungKontrakt om Vinduespudsning og rengøring
Interne Kennung757449