2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH POCHODZĄCYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY SUŁKOWICE
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi odbioru odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Gminy Sułkowice. Zakres zamówienia obejmuje: 1. Odbieranie odpadów komunalnych bezpośrednio sprzed nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, w tym: 1) odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), 2) odpadów selektywnie zebranych tj.: - papier i makulatura, - szkło, - tworzywa sztuczne, metal, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, - bioodpady (w przypadku braku zdeklarowania posiadania kompostownika), - popiół i żużel (w przypadku posiadania źródeł ciepła na paliwo stałe), 3) odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym). 2. Odbieranie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tj. PSZOK, odpadów dostarczonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Sułkowice we własnym zakresie, z uwzględnieniem zapisów Uchwały Rady Miejskiej w Sułkowicach w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Sułkowice: 1) papier, 2) tworzywa sztuczne, 3) metal, 4) szkło, 5) opakowania wielomateriałowe, 6) odpady niebezpieczne, 7) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzeniu monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, 8) zużyte baterie i akumulatory, 9) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 10) meble i inne odpady wielkogabarytowe, 11) zużyte opony, 12) odpady budowlane i rozbiórkowe, 13) odpady tekstyliów i odzieży, 14) bioodpady, 15) popiół i żużel. 3. Limit ilości odpadów komunalnych wynosi 4200 Mg. 4. Przekazywanie odpadów zebranych z nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz odpadów komunalnych dostarczonych bezpośrednio przez właścicieli ww. nieruchomości do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, podmiotowi wyłonionemu w przetargu na zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z transportem z terenu Gminy Sułkowice. Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (także rolniczą). 5. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia; 6. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: kierowania pojazdami zbierającymi odpady i operatorów dokonujących załadunku odpadów. 7. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w punkcie 6 czynności. 8. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: - żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, - żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, - przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 9. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 10. Określenie zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 90513100 – 7 usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90533000-2 – usługi gospodarki odpadami. 11. Podział zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z których każda z nich stanowiłaby odrębny przedmiot zamówienia. Zakres i przedmiot zamówienia nie ogranicza konkurencji, podzielenie zamówienia na części wiązało by się ze skoordynowaniem działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, które mogło by poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): Zamawiając przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o całkowitej wartości wynoszącej do 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te obejmują: • odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, z terenu Gminy Sułkowice; • Zamówienie zostanie udzielone po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, poprzedzone będzie stosowanym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami. 8. Wizja Lokalna: Zamawiające nie wymaga wizji lokalnej.
Vorherige Bekanntmachung: 663879-2025
Interne Kennung: ZP.271.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z ternu Gminy Sułkowice
Interne Kennung: ZP.271.17.2025_1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): Zamawiając przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o całkowitej wartości wynoszącej do 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te obejmują: • odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, z terenu Gminy Sułkowice; • Zamówienie zostanie udzielone po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, poprzedzone będzie stosowanym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami. 8. Wizja Lokalna: Zamawiające nie wymaga wizji lokalnej.