483566-2025 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu iławskiego w sezonie zimowym 2025/2026.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu iławskiego w sezonie zimowym 2025/2026.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu iławskiego w sezonie zimowym 2025/2026 z podziałem na części: Część Nr 1 „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Iława i gminy Lubawa”. Część Nr 2 „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Susz i gminy Kisielice”. Część Nr 3 „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Zalewo”. Część Nr 4 „Zimowe utrzymanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych na terenie miasta Iława i okolic”. Część Nr 5 „Zimowe utrzymanie ulic i chodników na terenie miasta Lubawa”. ZAMÓWIENIE OBEJMUJE: 1) zamontowanie sprzętu Wykonawcy na nośniki; 2) odśnieżanie i zwalczanie śliskości na drogach, ulicach, chodnikach i ścieżkach rowerowych (w zależności od części zamówienia którego dotyczy); 3) zakupienie, przygotowanie i magazynowanie mieszanki piasku z solą i soli; 4) przygotowanie na poboczach dróg w miejscach wskazanych przez Zamawiającego o dużym spadku podłużnym, pryzm materiałów uszorstniających do posypywania przez użytkowników dróg; 5) wywożenie śniegu z pasów drogowych; 6) zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi. Szczegółowy opis zamówienia i wymagań zawarto w SWZ i Projektowanych postanowieniach umowy.
Interne KennungDI2.264.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Wykonawcy wykazując brak podstaw do wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowaniu, składają wraz z ofertą oświadczenie JEDZ – Jednolity Europejski Dokument Zamówienia. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 2 składa każdy z Wykonawców. JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w niniejszym ogłoszeniu oraz SWZ. 3. JEDZ sporządza odrębnie: a) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, b) Podmiot trzeci na potencjał którego powołuje się Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy, Podmiotu trzeciego, oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub odpowiednio warunek udziału w postępowaniu jest spełniony poprzez powołanie się na potencjał Podmiotu trzeciego. 4. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ (kryteria kwalifikacji). 5. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 6. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień w trybie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień z wolnej ręki stanowiących nie więcej niż 100% wartości zamówienia podstawowego w przypadku, wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych w okresie realizacji usługi skutkujących wcześniejszym wykorzystaniem zaplanowanych ilości soli, mieszanki piasku z solą. Usługi powtórzone realizowane będą na podstawie odrębnego zlecenia, na zasadach określonych w niniejszej SWZ, z uwzględnieniem cen z oferty wykonawcy, który zostanie wyłoniony w niniejszym postępowaniu, w ramach zamówienia z wolnej ręki (podstawa art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. 7. Dla przedmiotowego postępowania Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść Nr 1 „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Iława i gminy Lubawa”.
BeschreibungZAMÓWIENIE OBEJMUJE: 1) zamontowanie sprzętu Wykonawcy na nośniki; 2) odśnieżanie i zwalczanie śliskości na drogach, ulicach, chodnikach i ścieżkach rowerowych (w zależności od części zamówienia którego dotyczy); 3) zakupienie, przygotowanie i magazynowanie mieszanki piasku z solą i soli; 4) przygotowanie na poboczach dróg w miejscach wskazanych przez Zamawiającego o dużym spadku podłużnym, pryzm materiałów uszorstniających do posypywania przez użytkowników dróg; 5) wywożenie śniegu z pasów drogowych; 6) zapewnienie dyspozycyjności pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za należyte wykonanie usługi. Szczegółowy opis zamówienia zawiera SWZ Paragraf IV.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
TitelCzęść Nr 2 „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Susz i gminy Kisielice”.
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelCzęść Nr 3 „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Zalewo”.
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0004
TitelCzęść Nr 4 „Zimowe utrzymanie ulic, chodników i ścieżek rowerowych na terenie miasta Iława i okolic”.
Interne KennungCzęść 4
LosLOT-0005
TitelCzęść Nr 5 „Zimowe utrzymanie ulic i chodników na terenie miasta Lubawa”.
Interne KennungCzęść 5