2. Verfahren
Verfahren
Titel: Begrænset udbud med prækvalifikation
Beschreibung: Udbuddet gennemføres som begrænset udbud med prækvalifikation vedrørende opførelse af boligbebyggelsen Staalhøjgaard. Byggesagen omfatter opførelse af 44 boliger som udbydes i fagentrepriser. Ordregiver prækvalificerer et begrænset antal ansøgere, som herefter opfordres til at afgive tilbud på de enkelte delkontrakter.
Interne Kennung: Staalhøjgaard
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som begrænset udbud med prækvalifikation i fagentrepriser. Ansøgere prækvalificeres, hvorefter et begrænset antal tilbudsgivere opfordres til at afgive tilbud på de enkelte delkontrakter. Tildeling sker efter kriteriet økonomisk mest fordelagtige tilbud baseret på bedste forhold mellem pris og kvalitet. Al kommunikation foregår via byggeprojekt.dk.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211340 Bau von Mehrfamilienhäusern
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Jord-, kloak-, beton- og anlæg entreprise
Beschreibung: Delkontrakten vedrører jord-, kloak- og betonarbejder i forbindelse med opførelse af 44 boliger i boligbebyggelsen Staalhøjgaard. Arbejdet omfatter terrænregulering, udgravning, ledningsarbejder i jord, kloakarbejder, fundamenter, terrændæk samt øvrige betonarbejder. Entreprisen omfatter alle nødvendige ydelser og leverancer for arbejdets fuldstændige færdiggørelse i overensstemmelse med udbudsmaterialet, herunder arbejdsbeskrivelser, tegninger og byggesagsbeskrivelse.
Interne Kennung: JBK-001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
Menge: 44 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Murer entreprise
Beschreibung: Delkontrakten vedrører murerarbejder i forbindelse med opførelse af 44 boliger i boligbebyggelsen Staalhøjgaard. Arbejdet omfatter udførelse af ydervægge i tegl, porebetonvægge, sokkelpuds, vægfliser, gulvklinker samt øvrige murerarbejder. Entreprisen omfatter alle nødvendige ydelser og leverancer for arbejdets fuldstændige færdiggørelse i overensstemmelse med udbudsmaterialet, herunder arbejdsbeskrivelser, tegninger og byggesagsbeskrivelse.
Interne Kennung: MU-002
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262520 Mauerarbeiten
Los: LOT-0003
Titel: Tømrer entreprise
Beschreibung: Delkontrakten vedrører tømrer- og snedkerarbejder i forbindelse med opførelse af 44 boliger i boligbebyggelsen Staalhøjgaard. Arbejdet omfatter levering og montering af tagkonstruktioner, facadebeklædning, vinduer og yderdøre, indvendige døre, gulve, lofter, inventar samt øvrige tømrer- og snedkerarbejder. Entreprisen omfatter alle nødvendige ydelser og leverancer for arbejdets fuldstændige færdiggørelse i overensstemmelse med udbudsmaterialet, herunder arbejdsbeskrivelser, tegninger og byggesagsbeskrivelse.
Interne Kennung: TØ-003
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten
Los: LOT-0004
Titel: Maler entreprise
Beschreibung: Delkontrakten vedrører malerarbejder i forbindelse med opførelse af 44 boliger i boligbebyggelsen Staalhøjgaard. Arbejdet omfatter malerbehandling af porebetonvægge, gipspladelofter samt indvendigt og udvendigt træværk. Entreprisen omfatter alle nødvendige ydelser og leverancer for arbejdets fuldstændige færdiggørelse i overensstemmelse med udbudsmaterialet, herunder arbejdsbeskrivelser, tegninger og byggesagsbeskrivelse.
Interne Kennung: MA-004
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45442100 Anstricharbeiten
Los: LOT-0005
Titel: El entreprise
Beschreibung: Delkontrakten vedrører el-installationsarbejder i forbindelse med opførelse af 44 boliger i boligbebyggelsen Staalhøjgaard. Arbejdet omfatter levering og installation af el-anlæg, herunder føringsveje, kabler, tavler, belysning, stikkontakter, svagstrømsinstallationer samt øvrige el-tekniske installationer. Entreprisen omfatter alle nødvendige ydelser og leverancer for arbejdets fuldstændige færdiggørelse i overensstemmelse med udbudsmaterialet, herunder arbejdsbeskrivelser, tegninger og byggesagsbeskrivelse.
Interne Kennung: EL-005
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Los: LOT-0006
Titel: VVS- og ventilation entreprise
Beschreibung: Delkontrakten vedrører VVS- og ventilationsarbejder i forbindelse med opførelse af 44 boliger i boligbebyggelsen Staalhøjgaard. Arbejdet omfatter levering og installation af vand-, varme- og afløbsinstallationer, herunder brugsvandsanlæg, varmeanlæg, sanitet samt ventilationsanlæg, herunder kanalsystemer, aggregater og armaturer samt øvrige VVS- og ventilations-tekniske installationer. Entreprisen omfatter alle nødvendige ydelser og leverancer for arbejdets fuldstændige færdiggørelse i overensstemmelse med udbudsmaterialet, herunder arbejdsbeskrivelser, tegninger og byggesagsbeskrivelse.
Interne Kennung: VVS-006
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen