See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Tomaszów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej, nasiennictwa i selekcji, ochrony przyrody, gospodarki łowieckiej, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Tomaszów w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: SA.270.10.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Leśnictwo Bełżec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, ochrony przyrody, utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Bełżec w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 1 - Leśnictwo Bełżec
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Leśnictwo Szkółka Bełżec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Szkółka Bełżec w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 2 - Leśnictwo Szkółka Bełżec
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Leśnictwo Dub
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przyrody, nasiennictwa i selekcji, gospodarki łąkowo-rolnej i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Dub w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 3 - Leśnictwo Dub
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Leśnictwo Grodysławice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przyrody, nasiennictwa i selekcji i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Grodysławice w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 4 - Leśnictwo Grodysławice
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Leśnictwo Lubycza Królewska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Lubycza Królewska w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 6 - Leśnictwo Lubycza Królewska
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Leśnictwo Łabunie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo - rolnej, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Łabunie w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 7 - Leśnictwo Łabunie
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 - Leśnictwo Pańków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, gospodarki łąkowo - rolnej, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Pańków w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 8 - Leśnictwo Pańków
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 - Leśnictwo Potoki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo - rolnej, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Potoki w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 9 - Leśnictwo Potoki
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 - Leśnictwo Siedliska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Siedliska w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 10 - Leśnictwo Siedliska
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11 - Leśnictwo Skrzypny Ostrów i OHZ LP-Pańków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łowieckiej, gospodarki łąkowo-rolnej, nasiennictwa i selekcji, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Skrzypny Ostrów i OHZ LP-Pańków w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 11 - Leśnictwo Skrzypny Ostrów i OHZ LP-Pańków
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 12 - Leśnictwo Święcie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej, nasiennictwa i selekcji, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Święcie w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 12 - Leśnictwo Święcie
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr 13 - Leśnictwo Tomaszów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej, nasiennictwa i selekcji, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Tomaszów w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 13 - Leśnictwo Tomaszów
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet nr 14 - Leśnictwo Ulów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Ulów w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 14 - Leśnictwo Ulów
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet nr 15 - Leśnictwo Werechanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej, nasiennictwa i selekcji, ochrony przyrody i utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Leśnictwa Werechanie w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr 15 - Leśnictwo Werechanie