See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Podniesienie cyberodporności Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wraz z podległymi mu jednostkami administracji zespolonej
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest podniesienie cyberodporności Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wraz z podległymi mu jednostkami administracji zespolonej. 2. Zamówienie jest współfinansowane w ramach projektu pn. Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności finansowanego ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności Inwestycja C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo - Cyberbezpieczny Rząd. 3. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku 1 do SWZ. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnego z PN-EN ISO/IEC 27001:2023, 2) przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa informacji i audytów zgodności, 3) opracowanie i aktualizację dokumentacji bezpieczeństwa informacji, 4) dostawę i wdrożenie rozwiązań klasy SIEM, SOAR, NDR i PAM, 5) konfigurację i integrację systemów, przygotowanie i uruchomienie zdolności Centrum Operacji Cyberbezpieczeństwa (COC), 6) przeprowadzenie szkoleń, 7) przygotowanie dokumentacji powdrożeniowej oraz zapewnienie gwarancji i wsparcia technicznego – zgodnie z OPZ. 5. Każde szkolenie przeprowadzone w ramach realizacji Umowy musi zakończyć się wydaniem uczestnikom imiennych świadectw ukończenia szkolenia. 6. Świadectwo ukończenia szkolenia powinno zawierać co najmniej: 1) nazwę szkolenia, 2) zakres tematyczny szkolenia, 3) datę lub okres realizacji szkolenia, 4) liczbę godzin szkoleniowych, 5) imię i nazwisko uczestnika, 6) nazwę i dane Wykonawcy lub podmiotu prowadzącego szkolenie, 7) podpis osoby upoważnionej do reprezentowania Wykonawcy lub osoby prowadzącej szkolenie 7. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu kopie lub zestawienie wydanych świadectw ukończenia szkoleń, potwierdzające realizację obowiązku szkoleniowego. 8. Brak wydania świadectw ukończenia szkolenia stanowi nienależyte wykonanie Umowy i może stanowić podstawę odmowy odbioru szkolenia lub naliczenia kar umownych. 9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w Formularzu ofertowym przedstawił opis proponowanego rozwiązania technicznego i organizacyjnego w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, z wyłączeniem części dotyczącej szkoleń. Szczegóły zostały określone w Rozdziale V SWZ. 10. Sposób realizacji zamówienia wynika z treści SWZ, w tym ze szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowanych postanowień umowy (Załącznik nr 8 do SWZ). 11. Jeżeli w jakichkolwiek dokumentach, przy pomocy których dokonano opisu przedmiotu zamówienia, wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to interpretować jako określenie wymaganych standardów jakościowych, technicznych lub funkcjonalnych. Zamawiający w każdym takim przypadku dopuszcza rozwiązania równoważne. 12. W każdym przypadku, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych (CPV): 13. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2) Zamawiający wymaga, w myśl art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. 14. Gwarancja i rękojmia: Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji oraz wsparcia technicznego na przedmiot zamówienia na okres co najmniej 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego, chyba że OPZ przewiduje dłuższy okres dla określonych elementów zamówienia. Szczegółowe warunki świadczenia gwarancji i wsparcia zostały określone w OPZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ. Rękojmia jest świadczona na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym.
Interne Kennung: AL-V.272.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212730 Entwicklung von Sicherheitssoftware, 72800000 Computerrevision und -prüfung, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 80510000 Spezialausbildung
5. Los
Los: LOT-0001