484083-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z Magazynem Energii w Jeziorach Wielkich
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa instalacji fotowoltaicznej wraz z Magazynem Energii w Jeziorach Wielkich
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa instalacji fotowoltaicznych z Magazynami Energii w Jeziorach Wielkich„ w systemie zaprojektuj i wybuduj gdzie przewiduje się montaż 23 mikroinstalacji o sumarycznej mocy min. 627,76 kWp. Instalacje zlokalizowane będą na gruntach i dachach będących w zasobach gminy. Zamawiający wskazuje, iż prace budowlano-montażowe nie będą stanowiły zagrożenia w zakresie ochrony środowiska i nie będą przedsięwzięciem mającym szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: - Wykonanie inwentaryzacji stanu istniejącego mającego wpływ na zaprojektowanie i realizację inwestycji, w tym infrastruktury podziemnej, powierzchni utwardzonych, obiektów kubaturowych, instalacji itp.; - Opracowanie dokumentacji projektowej w formie projektu wykonawczego dla wszystkich obiektów wraz z wymaganymi opiniami i uzgodnieniami, jeżeli są wymagane; - Montaż konstrukcji wsporczych dla różnych lokalizacji tj.: dachach płaskich i skośnych oraz na gruncie; - Uzyskanie niezbędnych zezwoleń na wycinkę drzew i krzewów, jeżeli wymagane oraz ich usunięcie; - Montaż modułów fotowoltaicznych na przygotowanych konstrukcjach fotowoltaicznych; - Montaż urządzeń do monitoringu parametrów pracy na poziomie modułu fotowoltaicznego; - Montaż okablowania po stronie DC i AC wraz z wykonaniem tras kablowych oraz linii WLZ i przyłączeniem do istniejącej instalacji elektrycznej; - Montaż falowników hybrydowych o mocach dobranych do zainstalowanych modułów fotowoltaicznych; - Montaż rozdzielnicy z ogranicznikami przepięć i zabezpieczeniami dla części DC i AC; - Wykonanie uziemień instalacji, jeżeli jest wymagana. Całość poparta obliczeniami; - Dostawę systemu zarządzania energią wraz z instalacją, uruchomieniem i szkoleniem dla przedstawicieli inwestora, która umożliwi zdalny monitoring, wizualizację procesów oraz odczyt parametrów każdej instalacji fotowoltaicznej poprzez sieć internetową. - Przyłączenie instalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej wraz z przeprowadzeniem wszystkich z tym związanych procedur aż do montażu i instalacji nowych układów pomiarowych przez Spółkę Dystrybucyjną i przekazanie instalacji do eksploatacji Inwestorowi. - Przygotowanie w imieniu Inwestora uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych oraz zawiadomienia do Państwowej Straży Pożarnej o gotowości do użytkowania instalacji fotowoltaicznej zg. z art. 29.1 oraz z art. 56 ustawy Prawo Budowlane oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie w przypadkach, kiedy będą wymagane. Dotyczy wszystkich obiektów wymienionych w PFU; - Wykonanie kompletu pomiarów i przygotowanie protokołów dla Inwestora; - Opracowanie dokumentacji powykonawczej wraz z certyfikatami urządzeń, kartami gwarancyjnymi, instrukcjami technicznymi i ruchowymi dla zainstalowanych urządzeń. Przygotowanie do odbioru – odbiór końcowy oraz uzyskanie w imieniu Inwestora pozwoleń na użytkowanie w przypadkach, kiedy będą wymagane. Dotyczy wszystkich obiektów wymienionych w PFU; - W przypadku, gdy realizacja przedmiotu zamówienia będzie wymagała zwiększenia mocy przyłączeniowej dla danego obiektu, Wykonawca zobowiązany będzie do podjęcia niezbędnych działań w tym zakresie oraz poniesienia wszelkich kosztów z tym związanych. - W przypadku, gdy realizacja przedmiotu zamówienia będzie wymagała uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania kompletnej dokumentacji niezbędnej do jej uzyskania w imieniu Zamawiającego lub na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, stosownej decyzji właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia znajdują się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik 2 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 45223200 Bauliche Anlagen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
5. Los
LosLOT-0001
Titel„ Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z Magazynem Energii w Jeziorach Wielkich”
Interne KennungRGK.271.23.2026
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules
Additional classification (cpv): 45310000 Electrical installation work, 09332000 Solar installation, 45315100 Electrical engineering installation works, 45317300 Electrical installation work of electrical distribution apparatus, 45400000 Building completion work, 45223200 Structural works, 71314100 Electrical services, 71323100 Electrical power systems design services, 45223800 Assembly and erection of prefabricated structures, 71200000 Architectural and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: RGK.271.23.2026