2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa chromatografu gazowego dwukanałowego z detektorem masowym GC-MS/MS na potrzeby WSSE w Poznaniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego, dwukanałowego chromatografu gazowego sprzężonego ze spektrometrem mas typu potrójny kwadrupol oraz możliwością dozowania próbek w następujących trybach: nastrzyk ciekły, nastrzyk z fazy nadpowierzchniowej (headspace) oraz wykonywanie automatycznej mikroekstrakcji do fazy stacjonarnej (SPME). Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę urządzenia wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem niezbędnym do prawidłowej eksploatacji, transport, montaż, uruchomienie i przeszkolenie wybranych pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowanego urządzenia. Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcznej gwarancji jakości na zrealizowany przedmiot zamówienia (gwarancja stanowi kryterium oceny ofert). Przedmiot dostawy nie może być prototypem, musi pochodzić z seryjnej produkcji oraz spełniać obowiązujące w Polsce normy i przepisy prawa, musi być fabrycznie nowy, rok produkcji nie starszy niż 2025, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w zał. 2 do SWZ. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków przyznanych na realizację zadań WSSE w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13.03.2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. Termin realizacji: 3 miesiące od dnia podpisania umowy, ale nie później niż do dnia 15.12.2026 r. Ponadto Zamawiający informuje, że udziela zamówienia na dostawę chromatografów w 5 częściach, stanowiących przedmiot odrębnych postępowań.
Interne Kennung: EA-ZP.272.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej: 1) Platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: https://przetargi-wsse-poznan.ezamawiajacy.pl Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 pzp lub 109 ust. 1 pkt 4 pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych art. 5k rozporządzenia Rady Unii Europejskiej 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z dnia 15 kwietnia 2022 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 507 ze zm.). Ofertę należy złożyć za pomocą formularza systemowego udostępnionego na stronie prowadzonego postępowania na Platformie Zamawiającego, uzupełniając ją o wszystkie dokumenty wymagane w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zestawienie dokumentów składających się na ofertę: 1) Formularz Ofertowy – wg wzoru Załącznika nr 1 do SWZ. 2) Wypełnione Zestawienie Parametrów Granicznych – według załącznika nr 2 (przedmiotowy środek dowodowy); 3) dokumenty producenta zaoferowanego chromatografu, potwierdzające oferowane parametry w zakresie wymagań minimalnych. Przykładem takich dokumentów mogą być m.in.: specyfikacja techniczna, broszura informacyjna lub dane techniczne – wyłącznie producenta (przedmiotowy środek dowodowy). Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; 2) pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą; 3) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia określonych w art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z dnia 15 kwietnia 2022 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 507 ze zm.) – wg wzoru Załącznika nr 6 do SWZ. 4) Oferta składana przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w tym spółka cywilna) powinna również zawierać pełnomocnictwo udzielone przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika ustanowionego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia powinno zawierać: a) oznaczenie postępowania, którego pełnomocnictwo dotyczy; b) oznaczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; c) wskazanie pełnomocnika; d) zakres pełnomocnictwa; e) podpisy wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 pzp lub 109 ust. 1 pkt 4 pzp. 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 pzp. 3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5 i 6 pzp lub art. 109 ust. 1 pkt 4 pzp, jeżeli udowodni zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki wskazane w art. 110 ust. 2 pzp. 4. Zamawiający oceni, czy podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 pzp, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy. Jeżeli podjęte przez wykonawcę czynności nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zamawiający wyklucza wykonawcę. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych art. 5k rozporządzenia Rady Unii Europejskiej 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego z dnia 15 kwietnia 2022 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 507 ze zm.).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DOSTAWA CHROMATOGRAFU GAZOWEGO DWUKANAŁOWEGO Z DETEKTOREM MASOWYM GC-MS/MS POTRZEBY WSSE W POZNANIU
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ oraz w załączniku nr 2 do SWZ