See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fuldsvejsede transportvogne
Beschreibung: Udbud af fuldsvejsede regionale transportvogne til Region Hovedstaden, Center for Ejendomme. Der udbydes en rammeaftale indeholdende en ordre i 2026 på 18,1 mio. DKK
Interne Kennung: 25089347
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44613600 Container auf Rädern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke, 34622500 Gepäckwagen und Wagen für besondere Zwecke, 34911100 Handwagen, 39141100 Schränke und Regale, 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter, 44614100 Lagerbehälter, 45262680 Schweißarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Region Sjælland deltager på option henset kontraktbestemmelser om ændringer og udvidelser ifm. sammenlægning af Region Hovedstaden og Region Sjælland jf. lov nr. 699 af 20. juni 2025 om overgangen til en ny sundhedsstruktur med senere ændringer