See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune. Udbuddet gennemføres som offentligt udbud, jf. udbudsloven. Der udbydes følgende delaftaler: Ringsted Kommune - 3 delaftaler Faxe Kommune - 1 delaftale Næstved Kommune - 3 delaftaler Der kan afgives tilbud på én, flere eller alle delkontrakter efter tilbudsgivers ønske. Se nærmere i udbudsbetingelserne.
Interne Kennung: 2026-25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet vedrører vinduespolering til samtlige administrationsenheder og institutioner, herunder forventeligt selvejende institutioner, i Ringsted, Faxe og Næstved Kommuner på delaftaler 1-3 pr. kommune - se mere i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten kan forlænges i 2x12 måneder
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 1 - Ringsted Kommune administrative bygninger
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune: Delaftale 1 - Ringsted Kommune administrative bygninger
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 2 - Ringsted Kommune distrikt nord
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune: Delaftale 2 - Ringsted Kommune distrikt nord
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 3 - Ringsted Kommune distrikt syd
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune: Delaftale 3 - Ringsted Kommune distrikt syd
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 4 - Faxe Kommune
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune: Delaftale 4 - Faxe Kommune
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 5 - Næstved Kommune nord/vest
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune: Delaftale 5 - Næstved Kommune nord/vest
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 6 - Næstved Kommune city
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune: Delaftale 6 - Næstved Kommune city
Interne Kennung: 7-6
Los: LOT-0008
Titel: Delaftale 7 - Næstved Kommune syd/øst
Beschreibung: Vinduespolering til Ringsted Kommune, Faxe Kommune og Næstved Kommune: Delaftale 7 - Næstved Kommune syd/øst
Interne Kennung: 8-7