2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af totalrådgivning til Dagbeskæftigelsen
Beschreibung: Begrænset udbud
Vorherige Bekanntmachung: 47318-2026
Interne Kennung: Udbud af totalrådgivning til Dagbeskæftigelsen
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Middelfart Kommune udbød den 21. januar 2026 udbuddet af totalrådgivning (arkitekt og ingeniørydelser) i forbindelse med renovering af Dagsbeskæftigelsen, som er placeret på forskellige adresser i Middelfart Kommune. Behovet har været at se på Dagbeskæftigelsen som helhed, så de fysiske placeringer vil give bedre udnyttelse for både borgere og personale. Totalrådgivningen omfatter arbejde med følgende 3 adresser i prioriteret rækkefølge: 1) Perronen, Langelandsvej 22, 5500 Middelfart, 2) Fælleshåb, Bogensevej 123, 5500 Middelfart, og 3) Landejendommen, Nørregade 140, 5592 Ejby. Middelfart Kommune har ønsket at finde en rådgiver, der i samarbejde med Middelfart Kommune, skal videreudvikle det skitseoplæg der fremgik af udbudsmaterialet.