2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zásahové oděvy pro hasiče
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je postupná dodávka třívrstvých ochranných oděvů ve formě kompletů (kabát a kalhoty), případně samostatných zásahových kalhot nebo samostatných zásahových kabátů pro HZS HKK dle požadavků zadavatele uvedených v zadávacích podmínkách a přílohách. S vybraným dodavatelem bude uzavřena smlouva na postupné dodávky zásahových oděvů v průběhu let 2025–2027. Plnění smlouvy bude probíhat na základě dílčích písemných objednávek, ve kterých bude přesně specifikován druh objednaného předmětu veřejné zakázky, jeho množství a velikosti. Dodavatel bude zadavateli dodávat předmět veřejné zakázky ve velikostech pro 5 základních výškových skupin, přičemž bude povinen dodat zadavateli i atypickou velikost na míru dle zadání zadavatele, a to bez příplatku. Dodavatel rovněž umožní výměnu nenošeného zásahového oděvu z důvodu nevhodně zvolené velikosti, avšak pouze v případě standardní velikosti. Součástí plnění je poskytování bezplatného posuzování ochranných vlastností ochranných oděvů po celou dobu používání a bezplatné zaškolení vybraných příslušníků HZS HKK pro provádění prohlídek a kontrol dodaných zásahových oděvů v místě předání.
Interne Kennung: HSHK-2353-3/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje v souladu s § 100 odst. 1 zákona možnost změny veřejné zakázky po dobu trvání smlouvy ve smyslu: a) změny ceny předmětu plnění v důsledku jednoznačných změn právních předpisů (změna sazby DPH), b) prodloužení doby plnění veřejné zakázky pokud: (1) nastaly mimořádné, nepředvídatelné a neodvratitelné okolnosti, u kterých nebylo možno rozumně očekávat, že by s nimi dodavatel nebo zadavatel počítali v době uzavření smlouvy – zejména živelní pohromy, epidemie a s nimi spojená opatření veřejné moci, válečné konflikty či jiné závažné společenské události (vis maior), které objektivně znemožní včasné splnění veřejné zakázky dodavatelem, (2) vznikla překážka na straně třetích osob či orgánů veřejné moci, kdy je plnění smlouvy na jednání těchto osob či orgánů veřejné moci závislé a je jimi podmíněno, přičemž dodavatel jednající s náležitou péčí nemohl vzniku překážky objektivně zabránit. Jestliže se dodavatel domnívá, že je oprávněn k prodloužení doby plnění veřejné zakázky v souvislosti s kterýmkoli z výše uvedených bodů, musí to neprodleně poté, co tuto skutečnost zjistí, písemně oznámit zadavateli včetně popisu a odůvodnění konkrétní události nebo okolnosti. Dodavatel musí pokračovat v provádění předmětu veřejné zakázky s využitím takových vhodných a rozumných opatření, která jsou přiměřená pro tyto události nebo okolnosti, a musí jednat v souladu s jakýmikoli pokyny, které mu dá zadavatel. Prodloužení doby plnění veřejné zakázky stanovené dohodou mezi zadavatelem a dodavatelem bude odpovídat době trvání překážky, přerušení či omezení provádění předmětu veřejné zakázky, s přihlédnutím k době nezbytně nutné pro obnovení realizace předmětu veřejné zakázky dodavatelem.