484793-2026 - Wettbewerb
Polen – Krankenwagen – Zakup dwóch ambulansów z napędem 4x4 na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach im. Stanisława Rybickiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup dwóch ambulansów z napędem 4x4 na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach im. Stanisława Rybickiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Zakup dwóch ambulansów z napędem 4x4 na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach im. Stanisława Rybickiego” w ramach: „Umowy dotacji Nr 206/Z/O/2026 z 24 czerwca 2026r) z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań własnych związanych z ochroną ludności I obroną cywilną, realizowanych w ramach Programu Ochrony Ludności I Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (Obszar II) pod nazwą: Zakup dwóch ambulansów z napędem 4x4 na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach im. Stanisława Rybickiego”. Przedmiot zamówienia obejmuje 2 samochody osobowe z zabudową przeznaczoną do transportu chorego; zainstalowany system sygnałów świetlnych i dźwiękowych; wyposażony w cztery miejsca siedzące, wózek krzesełko kardiologiczne z elektrycznym napędem gąsienicowym, uchwyt na butle tlenową – w ilości 2 szt. Dopuszczalna masa całkowita pojazdów nie może przekroczyć 3,5 tony. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1A do SWZ – Zestawienie parametrów technicznych oraz Załącznik nr 3 do SWZ - projektowane postanowienia umowy.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, wyznacza termin składania ofert wynoszący 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z nagłych i nieprzewidywalnych awarii karetek pogotowia (w bieżącym roku stwierdzono 5 awarii ambulansów na ok. 1 tydzień każda). Utrata pojazdu bezpośrednio zagraża realizacji zadań ustawowych w zakresie ratownictwa medycznego i bezpieczeństwa zdrowotnego ludności. Utrzymanie standardowych, ustawowych terminów składania ofert mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której Zamawiający nie będzie w stanie zapewnić ciągłości świadczenia usług medycznych. Skrócenie terminu jest nie-zbędne w celu niezwłocznego wyłonienia wykonawcy i zakupu/naprawy pojazdu, co leży w interesie publicznym. Wyznaczony termin 15 dni jest wystarczający dla profesjonalnych podmiotów na przygotowanie i złożenie oferty. Ponadto, realizacja zadania uwarunkowana jest harmonogramem finansowania w ramach Umowa dotacji Nr 206/Z/O/2026 z 24 czerwca 2026r) z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań własnych związanych z ochroną ludności I obroną cywilną, realizowanych w ramach Programu Ochrony Ludności I Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (Obszar II) co wymaga zakupu i odbioru pojazdów w nieprzekraczalnym terminie. Zachowanie standardowych terminów stawiałoby pod znakiem zapytania realizację całego projektu.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114122 Patiententransportfahrzeuge, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1
Interne Kennung1