2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wraz z montażem urządzeń zabawowych na placach zabaw stanowiących własność Gminy Miasta Suwałki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Dostawa wraz z montażem urządzeń zabawowych na placach zabaw stanowiących własność Gminy Miasta Suwałki”. 2. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy wyszczególniono w projekcie umowy stanowiący Załącznik Nr 6 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opisy Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej OPZ. 4. Zakres zamówienia obejmuje: 1) dostawę fabrycznie nowych urządzeń zabawowych oraz rekreacyjnych, 2) wykonanie niezbędnych prac przygotowawczych, 3) montaż urządzeń zgodnie z zaleceniami producenta oraz zasadami wynikającymi z przepisów BHP i norm bezpieczeństwa, w przypadku konieczności wykonania fundamentów pod urządzenia, wykonawca zapewnia ich wykonanie we własnym zakresie, 4) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót, ewentualne powstałe odpady (np. piasek) zutylizować na własny koszt, 5) udzielenie gwarancji na dostarczone i zamontowane elementy, 6) wykonanie strefy bezpiecznej dla montowanych urządzeń zgodnie z normą PN-EN 1177. 5. Wszystkie elementy muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176 lub równoważną. Urządzenia muszą być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. 6. Elementy konstrukcyjne urządzeń muszą być wykonane ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej antykorozyjnie oraz malowanej proszkowo, w kolorach odpornych na działanie promieni UV i warunki atmosferyczne. Wymóg ten ma na celu zapewnienie trwałości, odporności na korozję i długotrwałego bezpieczeństwa użytkowania w przestrzeni publicznej. 7. Wszystkie urządzenia muszą być przeznaczone do użytku publicznego, posiadać stosowne Certyfikaty i być zgodne z polskimi normami oraz warunkami bezpieczeństwa określonymi w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów. 8. Wykonawca powinien posiadać następujące dokumenty: 1) informację identyfikującą producenta (lub importera) urządzeń; 2) dokumentację techniczną (informacja o konstrukcji urządzenia, jego wymiarach, użytych materiałach, farbach i lakierach, zalecanych częściach zamiennych, sposobie montażu); 3) instrukcję obsługi i konserwacji wybudowanych urządzeń; 4) instrukcję użytkowania wszystkich wybudowanych urządzeń; 5) dokumenty potwierdzające zgodność sprzętu z normami PN-EN 1176, PN-EN 1177 lub równoważne. 9. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy i na zasadach tam określonych spoczywa na Wykonawcy, w takim przypadku Wykonawca obowiązany jest udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 10. W przypadku, gdy w dokumentacji zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego materiały i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 11. Użycie w dokumentacji wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego dostawy, usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymaganiach związanych z realizacją zamówienia. 12. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm (jeżeli nie określono tego szczegółowo) rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 27/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37535200 Spielplatzausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112723 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Spielplätze
5. Los
Los: LOT-0001