See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sieniawa w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, nasiennictwa oraz ochrony przyrody, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sieniawa w roku 2026. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, nasiennictwa oraz ochrony przyrody wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej” Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.5. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ lub załącznika nr 3.5. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie załącza do postępowania Tabeli parametrów dla realizacji czynności opisanych w Załączniku nr 3.5. do SWZ z uwagi na brak ujęcia w Tabeli parametrów czynności, które zostały objęte postępowaniem w zakresie ochrony przeciwpożarowej. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na 11 części („Pakiet”) 8) Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Sieniawa. 9) Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. 10) Postanowienia pkt 7 - 9 nie uchybiają uprawnieniom Zamawiającego wynikającym z wzoru umowy w sprawie zamówienia publicznego (Załącznik nr 12 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 744335-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr I - Leśnictwo Kot
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Kot w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr I - Leśnictwo Kot
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr II - Leśnictwo Majdan
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Majdan w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr II - Leśnictwo Majdan
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr III - Leśnictwo Szkółkarskie Pawłowa
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, nasiennictwa (prace z zakresu nasiennictwa będą wykonywane na terenie leśnictw Pawłowa, Szegdy, Chrapy, Czerwona Wola, Czerce, Witoldówka), szkółkarstwa (prace z zakresu szkółkarstwa będą wykonywane na terenie leśnictwa Szkółkarskiego Pawłowa oraz na terenie leśnictwa Białobrzeżki – teren szkółki leśnej) do wykonania na terenie Leśnictwa Szkółkarskiego Pawłowa oraz Nadleśnictwa Sieniawa w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr III - Leśnictwo Szkółkarskie Pawłowa
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr IV - Leśnictwo Pawłowa
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Pawłowa w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr IV - Leśnictwo Pawłowa
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr V - Leśnictwo Szegdy
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Szegdy w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr V - Leśnictwo Szegdy
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr VI - Leśnictwo Białobrzeżki
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Białobrzeżki w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr VI - Leśnictwo Białobrzeżki
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr VII - Leśnictwo Chrapy
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Chrapy w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr VII - Leśnictwo Chrapy
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr VIII - Leśnictwo Czerwona Wola
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Czerwona Wola w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr VIII - Leśnictwo Czerwona Wola
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr IX - Leśnictwo Czerce
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowe, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Czerce w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr IX - Leśnictwo Czerce
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr X - Leśnictwo Przyjemek
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Przyjemek w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr X - Leśnictwo Przyjemek
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr XI - Leśnictwo Witoldówka
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje prace z zakresu pozyskanie drewna (całkowity wyrób drewna pilarką lub technologia dowolna do wyboru przez Wykonawcę), zrywkę drewna, zadania z hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody do wykonania na terenie Leśnictwa Witoldówka w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet nr XI - Leśnictwo Witoldówka