See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej – 2025r.
Beschreibung: Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej – 2025r.- ilość zadań 7.
Vorherige Bekanntmachung: 759851-2025
Interne Kennung: DZP.242.471.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu, w odpowiedzi na złożony wniosek o przyznanie dotacji celowej na zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej w 2025 roku w ramach programu: Narodowa Strategia Onkologiczna otrzymał w dniu 27.10.2025 roku umowę na realizację zadania. Rozstrzygnięcie konkursu ogłoszono w dniu 17.10.2025 r. Realizacja zadania zgodnie z umową musi nastąpić do dnia 31.12.2025 r. Mając powyższe na uwadze oraz reżim Ustawy Prawo zamówień publicznych nakładający na Zamawiającego obowiązek przeprowadzenia postępowania zgodnie z przepisami art. 129 ust. 2 i 132-139 Pzp, który zakłada, że termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, zachodzi poważna obawa, że przy zastosowaniu powyższego terminu, realizacja zadania nie dojdzie do skutku, a pieniądze przyznane z dotacji celowej Ministerstwa Zdrowia zostaną utracone. Przyznana dotacja pozwoli w znacznym stopniu zmodernizować oraz unowocześnić posiadany przez Zakład Patomorfologii i Cytologii Klinicznej sprzęt. Zakład świadczy diagnostykę patomorfologiczną dla wszystkich klinik i poradni USK, a co za tym idzie dla pacjentów z całego Dolnego Śląska oraz innych regionów Polski. Ze względu na posiadane doświadczenie oraz standardy wykonywanych świadczeń konieczne jest stałe dążenie do jak najlepszego postępowania z materiałem tkankowym, który jest dostarczany do Zakładu, a który jest materiałem unikatowym. Konieczne jest spełnienie wytycznych nie tylko krajowych, ale również międzynarodowych w celu zapewnienia spersonalizowanej terapii. Obecnie sprzęt posiadany przez Zakład jest już w znacznym stopniu wyeksploatowany, a w niektórych przypadkach nie posiadamy już wsparcie technicznego ze względu na zaprzestanie produkcji. Brak części zamiennych, aktualizacji oprogramowania oraz brak sprzętu zapasowego powoduje, że w przypadku awarii może dojść do wstrzymania diagnostyki patomorfologicznej. Wiąże się to z ryzykiem braku prawidłowego i skutecznego leczenia dla pacjentów USK, a w szczególności dla pacjentów onkologicznych. Pracujemy na sprzęcie, który coraz częściej blokuje proces technologiczny ze względu na błędy w oprogramowaniu, których serwis nie jest już w stanie usuwać w sposób dający gwarancję bezpiecznej i stabilnej pracy. Sprzęt, który ma zostać zakupiony z przyznanych środków jest podstawowym i niezbędnym do wykonania całego procesu obróbki materiału pooperacyjnego i biopsyjnego. Brak któregokolwiek z elementów tego procesu powoduje wstrzymanie całej diagnostyki i narażenie pacjentów na utratę zdrowia i życie. Przyznane środki są ogromną szansą na poprawę jakości badań wykonywanych w Zakładzie, ale również dają możliwość zabezpieczenia ciągłości pracy i diagnostyki. W opinii Zamawiającego, będącej wynikiem dogłębnej analizy okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących potrzebie udzielenia zamówienia publicznego, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu jest całkowicie uzasadnione. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w postępowaniu. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji gdy termin składania ofert nie będzie krótszy niż 15 dni. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia, skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Podsumowując, należy stwierdzić, iż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: Pakiet nr 1 - Procesor tkankowy - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie stosuje opcji
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: Pakiet 2 - Zatapiarka - 2 szt.
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3
Beschreibung: Pakiet 3 - Barwiarka - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4
Beschreibung: Pakiet 4 - Drukarka (do szkiełek mikroskopowych) - 4 szt.
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5
Beschreibung: Pakiet 5 - Mikrotom - 2 szt.
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6
Beschreibung: Pakiet 6 - Drukarka (laserowa do kasetek histopatologicznych) - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7
Beschreibung: Pakiet 7 - Nakrywarka - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet 7