2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie napraw awaryjnych 122 mm wyrzutni rakietowych WR-40 Langusta, 122 mm RM-70 oraz 122 mm BM-21
Beschreibung: Usługa polega wykonywaniu napraw awaryjnych 122 mm wyrzutni rakietowych WR-40 Langusta, 122 mm RM-70 oraz 122 mm BM-21. Dokładne wymogi oraz opis potrzeb i wymagań, ze względu na etapy postępowania, zostaną przekazane Wykonawcom, których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie będą podlegały odrzuceniu, wraz z zaproszeniem do składania ofert wstępnych.
Vorherige Bekanntmachung: 281273-2026
Interne Kennung: W/7/12WOG/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie prawne: art. 412 ust. 4 ustawy Pzp. Uzasadnienie faktyczne: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia odnosi się do faktycznych potrzeb związanych z czasem trwania postępowania i wykonania zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia spełnia się w sytuacji dotyczącej potrzeb m.in. mających wpływ na obronność kraju, gdy konieczność podjęcia działań nie była spowodowana niedbałym zachowaniem zamawiającego, zapobiega powstaniu szkód. Katalog ten jest argumentacją nie tylko doktrynalną, ale również która spotyka się w implementowanym prawie innych krajów członkowskich UE i NATO. Jednocześnie mając na uwadze obecną sytuację geopolityczną realizację przedmiotowego zadania należy potraktować priorytetowo.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1.1. nie podlegają wykluczeniu; 1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1.2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunku udziału w tym zakresie. 1.2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: 1.2.2.1. Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże że posiada zezwolenie (koncesję) na wytwarzanie i obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, 1.2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie stawia warunku udziału w tym zakresie. 1.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej: 1.2.4.1. Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże że posiada system zarządzania jakością, który spełnia wymagania zawarte w normie PN-EN ISO 9001:2015. 2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 58 ustawy Pzp. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: 2.1. warunek określony w pkt. 1.2.4.1. zostanie spełniony, jeśli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane uprawnienie i zrealizuje usługę, do realizacji której uprawnienie to jest wymagane, 2.2. warunek określony w pkt. 1.2.2.1. niniejszego rozdziału zostanie spełniony, jeżeli wszyscy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia posiadają wymagane uprawnienie, 2.3. Żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 i 7 ustawy Pzp a także art. 5k rozporządzenia 833/2014 w aktualnym brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23.10.2025 r. oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1497 ze zm.). 2.4. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2.5. Jeżeli oferta Wykonawców, o których mowa w ust. 2, zostanie wybrana, zamawiający zastrzega możliwość żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedłożenia kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 2.6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy. 3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych - zgodnie z art. 118 ust. 1. 3.1. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (art. 118 ust. 3). 3.2. Zobowiązanie podmiotu udostepniającego zasoby, o którym mowa w pkt. 4, potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności: 3.2.1. zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 3.2.2. sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3.2.3. czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 3.3. Zamawiający oceni, czy udostępniane wykonawcy zasoby zdolności technicznych lub zawodowych przez podmioty udostępniające pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełnienia warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem wykonawcy. 3.4. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy. 3.5. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 3.6. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. Podmiotowe środki dowodowe składane na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu (szczegółowe wymogi zawarto w rozdziale VIII Informacji do Ogłoszenia o zamówieniu): koncesja, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią amunicyjną oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. 2023 poz. 1743 z późn. zm.);
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50842000 Reparatur und Wartung von Waffensystemen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: W/8/12WOG/2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy