485670-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen im Umweltschutz – Biokaasulaitoksen lopputuotteiden käsittely- ja hyödyntämispalvelut
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Biokaasulaitoksen lopputuotteiden käsittely- ja hyödyntämispalvelut
Beschreibung: Etelä-Karjalan jätehuolto Oy:llä on biokaasulaitos Kukkuroinmäen käsittelykeskuksessa Lappeenrannassa. Biokaasulaitoksella on kaksi reaktoria ja kaksi erillistä linjastoa. Biolinjalla käsitellään kotitalouksien ja kuntien palvelukiinteistöjen biojätteitä kuivareaktorissa. Lietelinjalla käsitellään jätevedenpuhdistamojen jätevesilietteitä. Laitoksessa syntyy ravinnepitoisia loppu-tuotteita, joita hyödynnetään kierrätyslannoitteina ja teollisuuden tarpeissa. Biokaasulaitoksen lopputuotteille haemme palvelua, jossa palveluntarjoaja käsittelee ja toimittaa jakeet hyötykäyttöön.
Interne Kennung: 621474
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hyväksytyistä tarjouksista hyväksytään se, joka on kokonaistaloudellisesti edullisin seuraavilla valintaperusteilla ja painoarvoilla. Valintakriteerien maksimipisteet ovat yhteensä 100. Hintapisteet 80 pistettä max ja Laatupisteet 20 pistettä max
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0000