See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Umowa ramowa na świadczenie usług druków wydawnictw i publikacji na rzecz Państwowego Instytutu Wydawniczego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego, na podstawie pisemnych zleceń, odpowiednio do jego aktualnych potrzeb oraz zgodnie z niniejszą specyfikacją warunków zamówienia (dalej: „SWZ”), zasadami sztuki drukarskiej, współczesnej wiedzy technicznej oraz obowiązującymi normami i przepisami, usług poligraficznych w zakresie druku wydawnictw książkowych (dalej łącznie: „Druki”, a każdy z nich osobno „Druk”) dotyczących działalności Zamawiającego, a mianowicie: 1) usług drukowania Druków; 2) usług związanych, które w zależności od rodzaju danego druku mogą obejmować: ― Druk wraz z surowcem; ― oprawę Druków (szycie, klejenie i inne procesy introligatorskie); dokonywanie uzgodnień dotyczących przedmiotu zamówienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, ewentualnie osobiście w siedzibie Zamawiającego. 3) dostarczania Druków do siedziby Zamawiającego, z obowiązkową awizacją nie później niż 2 dni przed planowaną dostawą. 2. Przedmiotem zamówienia jest usługa druku publikacji książkowych wydawanych przez Państwowy Instytut Wydawniczy, w okresie 24 miesięcy obowiązywania umowy ramowej, w szczególności w zakresie serii wydawniczych opisanych w Załączniku nr 8 do SWZ. 3. Zamówienia wykonawcze zostaną określone
Vorherige Bekanntmachung: 228436-2025
Interne Kennung: 1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w ESPD stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia ESPD oraz edytowalną wersję formularza ESPD można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia. Zamawiający zaleca wypełnienie ESPD za pomocą serwisu dostępnego pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/ . W tym celu przygotowany przez Zamawiającego Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) w formacie *.xml, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, należy zaimportować do wyżej wymienionego serwisu oraz postępując zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją wypełnić wzór elektronicznego formularza ESPD, z zastrzeżeniem poniższych uwag: 1) w Części II Sekcji D ESPD (Informacje dotyczące podwykonawców, na których zdolności Wykonawca nie polega) Wykonawca oświadcza czy zamierza zlecić osobom trzecim podwykonawstwo jakiejkolwiek części zamówienia (w przypadku twierdzącej odpowiedzi podaje ponadto, o ile jest to wiadome, wykaz proponowanych podwykonawców), natomiast Wykonawca nie jest zobowiązany do przedstawienia w odniesieniu do tych podwykonawców odrębnych ESPD, zawierających informacje wymagane w Części II Sekcja A i B oraz w Części III; 2) w Części IV Zamawiający żąda jedynie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji (sekcja α), bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D; 3) Część V (Ograniczenie liczby kwalifikujących się kandydatów) należy pozostawić niewypełnioną. 3. W myśl art. 125 ust. 2 ustawy Pzp w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego o wartości równej lub przekraczającej progi unijne oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji składane jest na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokument Zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem określonym w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Niemniej jednak z uwagi na fakt, że standardowy formularz JEDZ nie obejmuje swoim zakresem podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zamawiający powinien wymagać takiego oświadczenia w dokumentach zamówienia, a wykonawca powinien złożyć takie oświadczenie zgodnie z wymaganiami zamawiającego. Wskazane oświadczenie zostało zawarte w Załączniku nr 11 do SWZ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego, na podstawie pisemnych zleceń, odpowiednio do jego aktualnych potrzeb oraz zgodnie z niniejszą specyfikacją warunków zamówienia (dalej: „SWZ”), zasadami sztuki drukarskiej, współczesnej wiedzy technicznej oraz obowiązującymi normami i przepisami, usług poligraficznych w zakresie druku wydawnictw książkowych (dalej łącznie: „Druki”, a każdy z nich osobno „Druk”) dotyczących działalności Zamawiającego, a mianowicie: 1) usług drukowania Druków; 2) usług związanych, które w zależności od rodzaju danego druku mogą obejmować: ― Druk wraz z surowcem; ― oprawę Druków (szycie, klejenie i inne procesy introligatorskie); dokonywanie uzgodnień dotyczących przedmiotu zamówienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, ewentualnie osobiście w siedzibie Zamawiającego. 3) dostarczania Druków do siedziby Zamawiającego, z obowiązkową awizacją nie później niż 2 dni przed planowaną dostawą. 2. Przedmiotem zamówienia jest usługa druku publikacji książkowych wydawanych przez Państwowy Instytut Wydawniczy, w okresie 24 miesięcy obowiązywania umowy ramowej, w szczególności w zakresie serii wydawniczych opisanych w Załączniku nr 8 do SWZ. 3. Zamówienia wykonawcze zostaną określone w zapytaniu ofertowym przekazywanym Wykonawcom, z którymi zawarto umowę ramową.