486248-2026 - Ergebnis
Dänemark – Zahnärztliches Verbrauchsmaterial – Annulleringsbekendtgørelse af Udbud af dentale forbrugsartikler 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAnnulleringsbekendtgørelse af Udbud af dentale forbrugsartikler 2026
BeschreibungUdbuddet omfatter levering af dentale forbrugsartikler og alle leverandørens produkter, som hører ind under de udbudte varegrupper på tilbudslisten. Produkterne er primært til brug i den kommunale tandpleje. Aftalen omfatter således ikke kun de nævnte produkter på tilbudslisten, men tilbudsgiverens sortiment der naturligt hører under de i tilbudslistens nævnte varegrupper.
Interne Kennung281640511
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens § 56, Lov nr. 1564 af 15. december 2015, og med senere ændringer.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141800 Zahnärztliches Verbrauchsmaterial
5. Los
LosLOT-0000