See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu do działań ratowniczych oraz sprzętu do ewakuacji – pojazdów do jednostek PSP województwa podlaskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojazdów których parametry techniczne zostało określone w treści opisu przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Część I - Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych dla KP PSP Sokółka Część II - Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych dla KM PSP Białystok Część III - Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego kategorii II z napędem 6x6 z funckją dostarczania wody do celów bytowych dla KP PSP Mońki Część IV - Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego kategorii II z napędem 4x4 z funkcją dostarczania wody do celów bytowych z przeznaczeniem dla KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem Część V - Dostawa 2 ciężkich samochodów kwatermistrzowskich z napędem 4x4 kategorii 2 (uterenowiony) z przeznaczeniem dla KM PSP w Białymstoku oraz KM PSP Suwałki Część VI - Dostawa samochodu typu minibus do przewozu 9 osób z przeznaczeniem dla KP PSP Siemiatycze oraz KP PSP Zambrów Część VII - Dostawa specjalnego lekkiego kwatermistrzowskiego 9-osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t dla KP PSP Siemiatycze Część VIII - Dostawa specjalnego lekkiego kwatermistrzowskiego 9-osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t dla KP PSP Wysokiem Mazowieckiem Część IX - Dostawa lekkiego specjalnego pojazdu rozpoznawczo-ratowniczego tupu pick-up „SLRr” z napędem 4x4 i dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg wraz z wyposażeniem dla KP PSP Hajnówka Część X - Dostawa lekkiego specjalnego pojazdu rozpoznawczo-ratowniczego tupu pick-up „SLRr” z z napędem terenowym wraz z wyposażeniem” dla KP PSP Sokółka Część XI – Dostawa 1 pojazdu UTV z przyczepą transportową z przeznaczeniem dla KP PSP w Sokółce 2. Udzielenie zamówienia publicznego wynika z obowiązku właściwego gospodarowania majątkiem Skarbu Państwa. Zgodnie z opracowaną dokumentacją o ochronie ludności i obronie cywilnej jaką jest ustawa z dnia 5 grudnia 2024 r. oraz Programem Ochrony Ludności i Obrony cywilnej na lata 2025-2026, w ramach realizowanych zadań nałożonych przez Ustawodawcę istnieje realna potrzeba wzmocnienia potencjału ratowniczego Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych na terenie województwa Podlaskiego. Największy wskaźnik priorytetu został określony na obszar „sprzęt do działań ratowniczych” co jednoznacznie wskazuje na kluczowe znaczenie tego obszaru dla skutecznego reagowania w sytuacjach kryzysowych. 3. Dokonując kalkulacji ceny za przedmiot zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszelkie koszty związane z wykonaniem zamówienia zgodnie z SWZ, w tym jej załącznikami zawierającym opis przedmiotu zamówienia, aż do momentu dokonania odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego bez żadnych zastrzeżeń. 4. Przedmiot zamówienia ma być fabrycznie nowy, nieużywany oraz nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, sprawny technicznie, bezpieczny, zgodny z obowiązującymi normami i standardami jakości, kompletny i gotowy do użytkowania, a także musi spełniać minimalne wymagania techniczne, funkcjonalne. 5. Wymagania stawiane Wykonawcy związane z wykonaniem zamówienia: Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia; Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań wynikających z umowy o udzielenie zamówienia publicznego. 6. Wykonawca ma obowiązek wskazać w JEDZ części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom. 7. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć pojazdy bezpośrednio do jednostek objętych przedmiotem zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu. Sposób transportu muszą zapewniać zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Za szkody powstałe z winy nienależytego transportu winę ponosi Wykonawca. 8. Na każdym pojeździe należy zamieścić naklejki lub tablice informacyjne zgodnie ze wzorami graficznymi określonymi w załączniku nr 4 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia). 9. Szczegółowy zakres realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia (w skrócie OPZ) oraz - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy wraz z załącznikami 10. Realizacja zamówienia odbywa się w ramach projektu „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. 11. Wykonawca odpowiednio na część na jaką składa ofertę, jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert (włącznie) do dnia 06.12.2025 r. tj. 60 dni. 12. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania w oparciu o treść art. 257 ustawy pzp.
Interne Kennung: 2370.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Planowane przedsięwzięcia polegające na zakupie specjalistycznych pojazdów dla jednostek PSP z terenu województwa podlaskiego są zadaniami priorytetowymi dla organów i podmiotów ochrony ludności i obrony cywilnej województwa podlaskiego z podziałem na obszary wymienione w Programie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na 2025 rok. W dokumencie „Zadania priorytetowe dla organów i podmiotów ochrony ludności i obrony cywilnej województwa podlaskiego z podziałem na obszary wymienione w Programie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na 2025 rok” zadania związane z zakupem sprzętu do działań ratowniczych uzyskały najwyższy wskaźnik priorytetu, co wskazuje na kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego - umożliwi szybkie działanie w przypadku katastrof naturalnych, awarii technicznych, czy zagrożeń militarnych. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców ofert nie powinno być czasochłonne wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji , gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 34144210 Feuerwehrfahrzeuge, 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke, 34142000 Kranwagen und Muldenkipper, 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 42415320 Ausrüstung für Rettungsfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część II - Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych dla KM PSP Białystok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojazdów których parametry techniczne zostało określone w treści opisu przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowe uregulowania w dokumentach zamówienia. Wskazana w ogłoszeniu początkowa data obowiązywania umowy jest uzupełniona z uwagi na obowiązkową pozycję w ogłoszeniu. Rzeczywistą datą będzie data zawarcia umowy.
Interne Kennung: część II
Los: LOT-0002
Titel: Część III - Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego kategorii II z napędem 6x6 z funckją dostarczania wody do celów bytowych dla KP PSP Mońki
Interne Kennung: część III
Los: LOT-0003
Titel: Część IV - Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego kategorii II z napędem 4x4 z funkcją dostarczania wody do celów bytowych z przeznaczeniem dla KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem
Interne Kennung: część IV
Los: LOT-0004
Titel: Część V - Dostawa 2 ciężkich samochodów kwatermistrzowskich z napędem 4x4 kategorii 2 (uterenowiony) z przeznaczeniem dla KM PSP w Białymstoku oraz KM PSP Suwałki
Interne Kennung: część V
Los: LOT-0005
Titel: Część VI - Dostawa samochodu typu minibus do przewozu 9 osób z przeznaczeniem dla KP PSP Siemiatycze oraz KP PSP Zambrów
Interne Kennung: część VI
Los: LOT-0006
Titel: Część VII - Dostawa specjalnego lekkiego kwatermistrzowskiego 9-osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t dla KP PSP Siemiatycze
Interne Kennung: część VII
Los: LOT-0007
Titel: Część VIII - Dostawa specjalnego lekkiego kwatermistrzowskiego 9-osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t dla KP PSP Wysokiem Mazowieckiem
Interne Kennung: część VIII
Los: LOT-0008
Titel: Część IX - Dostawa lekkiego specjalnego pojazdu rozpoznawczo-ratowniczego tupu pick-up „SLRr” z napędem 4x4 i dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg wraz z wyposażeniem dla KP PSP Hajnówka
Interne Kennung: część IX
Los: LOT-0009
Titel: Część X - Dostawa lekkiego specjalnego pojazdu rozpoznawczo-ratowniczego tupu pick-up „SLRr” z z napędem terenowym wraz z wyposażeniem” dla KP PSP Sokółka
Interne Kennung: część X
Los: LOT-0010
Titel: Część XI – Dostawa 1 pojazdu UTV z przyczepą transportową z przeznaczeniem dla KP PSP w Sokółce
Interne Kennung: część XI
Los: LOT-0011
Titel: Część I - Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją dostarczania wody do celów bytowych dla KP PSP Sokółka
Interne Kennung: część I