2. Verfahren
Verfahren
Titel: Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin
Beschreibung: Furnizarea, livrarea, montajul, instalarea, testarea şi punerea în funcţiune a echipamentelor aferente investiției „Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin”. Obiectul prezentei achiziţii îl constituie Furnizarea, livrarea, montajul, instalarea, testarea şi punerea în funcţiune a echipamentelor aferente investiției aferente obiectivului de investiţii „Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin” In cadrul contractului vor fi furnizate, montate şi puse în funcţiune: suprastructura de susţinere a panourilor fotovoltaice, alcătuită din module de structură metalică realizate din tablă zincată; fundaţiile aferente stâlpilor de iluminat; 1.994 panouri fotovoltaice cu puterea nominală de 560 W; 10 invertoare electrice trifazate on-grid cu puterea nominală instalată de 120 kW fiecare; 2 tablouri electrice de distribuţie, PTAB şi punct de conexiune; cablurile şi accesoriile necesare interconectării echipamentelor, montate suprateran şi subteran. Amplasarea panourilor fotovoltaice se va realiza pe structuri metalice montate pe stâlpi fixaţi prin batere în teren. Se va realiza împrejmuirea parcului fotovoltaic cu stâlpi metalici şi plasă împletită. Furnizarea, montajul şi punerea în funcţiune se vor realiza conform documentaţiilor tehnice elaborate de SC OGAUS TECHNOLOGY SRL, care fac parte integrantă din documentaţia de atribuire. Valoarea estimata a contractului de lucrari fara TVA este 4.429.501,84 lei, defalcata astfel: Cap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza: 4.340.590,41 lei, din care: Cap. 4.1. Construcţii şi instalaţii: 1.970.172,29 lei Cap. 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 114.858,12 Cap. 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice şi funcționale care necesită montaj: 2.255.560,00 lei Cap.5.1. Organizare de santier: 88.911,43 lei Valoarea estimata in suma de 4.429.501,84 lei fără TVA pentru atribuirea contractului de furnizare ce face obiectul prezentei proceduri NU conține suma reprezentând “cheltuieli diverse si neprevăzute”. A. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 Zile. B. Autoritatea contractanta raspunde la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.
Interne Kennung: 30 / 3227947;/ 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizarea, livrarea, montajul, instalarea, testarea şi punerea în funcţiune a echipamentelor aferente investiției „Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin”. Obiectul prezentei achiziţii îl constituie Furnizarea, livrarea, montajul, instalarea, testarea şi punerea în funcţiune a echipamentelor aferente investiției aferente obiectivului de investiţii „Infiinţare parc fotovoltaic in vederea producerii energiei electrice din surse regenerabile de tip solar pentru Municipiul Caransebeş, Judeţul Caras - Severin” In cadrul contractului vor fi furnizate, montate şi puse în funcţiune: suprastructura de susţinere a panourilor fotovoltaice, alcătuită din module de structură metalică realizate din tablă zincată; fundaţiile aferente stâlpilor de iluminat; 1.994 panouri fotovoltaice cu puterea nominală de 560 W; 10 invertoare electrice trifazate on-grid cu puterea nominală instalată de 120 kW fiecare; 2 tablouri electrice de distribuţie, PTAB şi punct de conexiune; cablurile şi accesoriile necesare interconectării echipamentelor, montate suprateran şi subteran. Amplasarea panourilor fotovoltaice se va realiza pe structuri metalice montate pe stâlpi fixaţi prin batere în teren. Se va realiza împrejmuirea parcului fotovoltaic cu stâlpi metalici şi plasă împletită. Furnizarea, montajul şi punerea în funcţiune se vor realiza conform documentaţiilor tehnice elaborate de SC OGAUS TECHNOLOGY SRL, care fac parte integrantă din documentaţia de atribuire. Valoarea estimata a contractului de lucrari fara TVA este 4.429.501,84 lei, defalcata astfel: Cap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza: 4.340.590,41 lei, din care: Cap. 4.1. Construcţii şi instalaţii: 1.970.172,29 lei Cap. 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 114.858,12 Cap. 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice şi funcționale care necesită montaj: 2.255.560,00 lei Cap.5.1. Organizare de santier: 88.911,43 lei Valoarea estimata in suma de 4.429.501,84 lei fără TVA pentru atribuirea contractului de furnizare ce face obiectul prezentei proceduri NU conține suma reprezentând “cheltuieli diverse si neprevăzute”. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31214500 Schalttafeln, 31712331 Photovoltaische Zellen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen