See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af vaskeordning til visiterede borgere (1)
Beschreibung: Udbuddet omfatter den del af praktisk bistand, der vedrører vask af visiterede borgeres tøj og linned, og som til enhver tid både kan tåle vask og tørretumbling. Ydelsen omfatter afhentning, vask, pakning og aflevering i sådan stand, at borgeren uden videre kan benytte tøjet.
Interne Kennung: 26/13540
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet indebærer udarbejdelse af en rammeaftale
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98513310 Dienstleistungen von Haushaltshilfen
5. Los
Los: LOT-0000