486563-2026 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – USŁUGA UDZIELENIA KREDYTU DŁUGOTERMINOWEGO NA SFINANSOWANIE PLANOWANEGO DEFICYTU BUDŻETOWEGO DO WYSOKOŚCI 6 350 000 ZŁ.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUSŁUGA UDZIELENIA KREDYTU DŁUGOTERMINOWEGO NA SFINANSOWANIE PLANOWANEGO DEFICYTU BUDŻETOWEGO DO WYSOKOŚCI 6 350 000 ZŁ.
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 6.350.000,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie deficytu budżetowego i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek. 3.2. Okres obowiązywania umowy do 31.12.2031r. 3.3. Kredyt o którym mowa zaciągany będzie w roku 2026 do wysokości 6.350.000,00 zł. 3.4. Pierwsza spłata raty kapitału nastąpi 31.03.2027r., a spłata ostatniej raty nastąpi 31.12.2031r. 3.5. Zamawiający utraci możliwość uruchomienia niewykorzystanej części kredytu po upływie terminu uruchomienia kredytu tj. po 31.12.2026r. 3.6. Oprocentowanie kredytu równa się WIBOR 1M z dnia poprzedzającego dzień odsetkowy (dzień przed rozpoczęciem okresu obrachunkowego) + marża Wykonawcy niezmienna w całym okresie kredytowania. Stawka oprocentowania podawana jest i liczona w skali roku. W przypadku gdy w danym dniu nie ustalono notowań odpowiedniej stawki WIBOR 1M obowiązuje stawka z dnia poprzedzającego ostatnie jej notowanie. W przypadku braku notowań stawki WIBOR 1M w danym dniu Wykonawca na przyjąć stawkę z dnia poprzedzającego. 3.7. Pierwsza płatność odsetek nastąpi kwartalnie i następować będzie ostatniego dnia każdego kwartału. 3.8. Wymaga się aby spłata kapitału następowała w kwartalnych równych ratach (4 rat w roku w wysokości do 317 500,00 zł każda, a roczna kwota spłaty wynosi 4x317 500,00 zł = 1 270 000,- zł (w przypadku uruchomienia kredytu maksymalnego w określonej kwocie tj. 6 350 000,00 zł). 3.9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu jak również uruchomienia niepełnej kwoty kredytu. W takich przypadkach Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji. 3.10. W przypadku spłaty części lub całości kredytu w trakcie okresu odsetkowego, odsetki będą naliczane w oparciu o faktyczny czas korzystania z kapitału kredytu i płatne będą w ostatnim dniu danego kwartału. 3.11. Odsetki będą naliczane od wysokości i czasu faktycznie wykorzystanych środków. Niewykorzystane środki powinny być dostępne i zaliczone do kolejnej transzy. 3.12. Pozostawienie środków do dyspozycji zamawiającego nie będzie stanowiło podstawy do naliczania odsetek. 3.13. Spłata rat kapitałowych i odsetkowych odbywać się będzie w ostatnim dniu każdego kwartału danego roku. W przypadku gdy termin spłaty kredytu lub odsetek przypadnie w dzień wolny od pracy uregulowanie wymaganej spłaty nastąpi w ostatnim dniu roboczym kwartału przed wyznaczoną datą spłaty. 3.14. Wykonawca przekazywał będzie pocztą elektroniczną informację o wysokości odsetek przypadających na kolejny okres spłaty. 3.15. Liczba, termin oraz wysokość transz uruchamianego kredytu będzie ustalana przez zamawiającego według bieżących potrzeb z uwzględnieniem iż termin wykorzystania ostatniej transzy przypada na 31.12.2026r. Określenie wysokości transz kredytu oraz termin postawienia ich do dyspozycji Zamawiającego następować będzie poprzez złożenie przez Zamawiającego zapotrzebowania na środki (wzór zapotrzebowania na środki stosowanego przez wybranego Wykonawcę będzie stanowić załącznik do umowy kredytowej). Minimalna wysokość kredytu, która zostanie wykorzystany będzie wynosić 500 000 zł. Pozostałe postanowienia w tym zakresie określa pkt 3 SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 6.350.000,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie deficytu budżetowego i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek. 3.2. Okres obowiązywania umowy do 31.12.2031r. 3.3. Kredyt o którym mowa zaciągany będzie w roku 2026 do wysokości 6.350.000,00 zł. 3.4. Pierwsza spłata raty kapitału nastąpi 31.03.2027r., a spłata ostatniej raty nastąpi 31.12.2031r. 3.5. Zamawiający utraci możliwość uruchomienia niewykorzystanej części kredytu po upływie terminu uruchomienia kredytu tj. po 31.12.2026r. 3.6. Oprocentowanie kredytu równa się WIBOR 1M z dnia poprzedzającego dzień odsetkowy (dzień przed rozpoczęciem okresu obrachunkowego) + marża Wykonawcy niezmienna w całym okresie kredytowania. Stawka oprocentowania podawana jest i liczona w skali roku. W przypadku gdy w danym dniu nie ustalono notowań odpowiedniej stawki WIBOR 1M obowiązuje stawka z dnia poprzedzającego ostatnie jej notowanie. W przypadku braku notowań stawki WIBOR 1M w danym dniu Wykonawca na przyjąć stawkę z dnia poprzedzającego. 3.7. Pierwsza płatność odsetek nastąpi kwartalnie i następować będzie ostatniego dnia każdego kwartału. 3.8. Wymaga się aby spłata kapitału następowała w kwartalnych równych ratach (4 rat w roku w wysokości do 317 500,00 zł każda, a roczna kwota spłaty wynosi 4x317 500,00 zł = 1 270 000,- zł (w przypadku uruchomienia kredytu maksymalnego w określonej kwocie tj. 6 350 000,00 zł). 3.9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu jak również uruchomienia niepełnej kwoty kredytu. W takich przypadkach Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji. 3.10. W przypadku spłaty części lub całości kredytu w trakcie okresu odsetkowego, odsetki będą naliczane w oparciu o faktyczny czas korzystania z kapitału kredytu i płatne będą w ostatnim dniu danego kwartału. 3.11. Odsetki będą naliczane od wysokości i czasu faktycznie wykorzystanych środków. Niewykorzystane środki powinny być dostępne i zaliczone do kolejnej transzy. 3.12. Pozostawienie środków do dyspozycji zamawiającego nie będzie stanowiło podstawy do naliczania odsetek. 3.13. Spłata rat kapitałowych i odsetkowych odbywać się będzie w ostatnim dniu każdego kwartału danego roku. W przypadku gdy termin spłaty kredytu lub odsetek przypadnie w dzień wolny od pracy uregulowanie wymaganej spłaty nastąpi w ostatnim dniu roboczym kwartału przed wyznaczoną datą spłaty. 3.14. Wykonawca przekazywał będzie pocztą elektroniczną informację o wysokości odsetek przypadających na kolejny okres spłaty. 3.15. Liczba, termin oraz wysokość transz uruchamianego kredytu będzie ustalana przez zamawiającego według bieżących potrzeb z uwzględnieniem iż termin wykorzystania ostatniej transzy przypada na 31.12.2026r. Określenie wysokości transz kredytu oraz termin postawienia ich do dyspozycji Zamawiającego następować będzie poprzez złożenie przez Zamawiającego zapotrzebowania na środki (wzór zapotrzebowania na środki stosowanego przez wybranego Wykonawcę będzie stanowić załącznik do umowy kredytowej). Minimalna wysokość kredytu, która zostanie wykorzystany będzie wynosić 500 000 zł. 3.16. Wykonawca zobowiązuje się do przekazania całości lub określonej kwoty kredytu w ciągu 2 dni roboczych od złożenia przez Zamawiającego wniosku o przekazanie środków. Zamawiający zastrzega sobie obowiązywanie powyższej zasady począwszy od dnia podpisania umowy kredytowej. 3.17. Zabezpieczenie kredytu – weksel własny in blanco bez kontrasygnaty Skarbnika wraz z deklaracją wekslową kontrasygnowaną przez Skarbnika na sumę równą wielkości udzielonego kredytu wraz z należnymi odsetkami umownymi. 3.18. Zamawiający nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art 777 § 1 punkt 5 kpc. 3.19. Do obliczenia ceny udzielenia kredytu należy przyjąć rzeczywistą liczbę dni występującą w danym roku (365/366 dni). 3.20. Zamawiający dopuszcza możliwość podpisania umowy na formularzu Wykonawcy z uwzględnieniem wszelkich uregulowań zawartych w SWZ. Załączenie projektu umowy do oferty nie jest wymagane. 3.21. Poszczególne transze kredytu przekazywane będą przez Wykonawcę na rachunek Gminy Nowosolna wskazany w umowie. 3.22. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów związanych z zawarciem niniejszej umowy i jej wykonaniem, w szczególności prowizji za udzielenie lub wcześniejszą spłatę kredytu, opłat bankowych, opłat za przelewy lub prowadzenie rachunku związanego z obsługą kredytu, itp. 3.23. Zamawiający wyklucza również sporządzanie analiz, zestawień danych finansowych zawartych w wykazie załączonych do SWZ dokumentów służących ocenie jego sytuacji ekonomicznej, według kryteriów określonych przez Wykonawców. Zamawiający umieścił na stronie internetowej: https://bip.gminanowosolna.pl wszystkie dokumenty niezbędne do obliczenia ryzyka i ceny oferty. 3.24. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy co do zmiany harmonogramu spłat kredytu w zakresie terminów płatności i wysokości rat w formie aneksu do umowy: 3.24.1. W przypadku wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu jak również uruchomienia niepełnej kwoty kredytu , 3.24.2. Dopuszcza się zmiany dotyczące wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy w zakresie udzielonego kredytu oraz zmiany harmonogramu spłat kredytu co do terminów płatności i wysokości rat w sytuacji pogorszenia się jego warunków ekonomiczno- finansowych powodujących zagrożenie terminowej spłaty kredytu lub spełnienia przez zamawiającego warunków określonych ustawą o finansach publicznych. 3.25. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia bankowi pełnomocnictwa do dysponowania rachunkiem bankowym Gminy. Pozostałe informacje w tym zakresie określa pkt 3 SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy