2. Verfahren
Verfahren
Titel: oltóanyag disztribúciós szolgáltatás beszerzése
Beschreibung: 1. Disztribútori szolgáltatás leírása: Ajánlattevő feladata a disztribútori szerződés hatálya alatt: a fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről szóló 18/1998. (VI. 3.) NM rendelet 16. § (4) c. pontja szerinti, ajánlatkérő által már beszerzett és rendelkezésre álló, valamint beszerzendő, de még ajánlatkérő rendelkezésére nem álló, továbbá egyéb a rendeletben nem szereplő járványügyi felkészüléshez beszerzett, vagy beszerzendő, de még ajánlatkérő rendelkezésére nem álló oltóanyagokhoz kapcsolódó disztribúciós és kiegészítő szolgáltatás ellátása. Disztribúciós szolgáltatás alatt az ajánlatkérő rendelkezésére álló, már beszerzett és a beszerzendő, de még a rendelkezésére nem álló oltóanyagok a szerződés időtartama alatti folyamatos +2 – +8°C-os hőmérsékletű hűtőlánc biztosításával történő, és az oltóanyagokhoz tartozó hűtést nem igénylő kísérő termékek (fecskendőknek, tűknek, oltási kiskönyveknek, oltóanyaghoz tartozó vagy oltási dokumentáció) szállítása, a műszaki leírás 4. számú mellékletében megadott címekre (119 cím, minimális címváltozás lehetséges) továbbá az ezekhez kapcsolódó kiegészítő szolgáltatások ellátása értendő. A disztribúciós szolgáltatáshoz tartozik a járványügyi helyzet által indokolt, megbetegedési veszély esetén alkalmazandó, már beszerzett és a beszerzendő, de még rendelkezésére nem álló oltóanyagok a szerződés időtartama alatti folyamatos – 90 - (-15) °C -os hőmérsékletű hűtőlánc biztosításával történő, és az oltóanyagokhoz tartozó, hűtést nem igénylő kísérő termékek (fecskendőknek, tűknek, oltási kiskönyveknek, oltóanyaghoz tartozó vagy oltási dokumentáció) szállítása a műszaki leírás 4. mellékletében meghatározott címekre, továbbá az ezekhez kapcsolódó kiegészítő szolgáltatások ellátása. A disztribúciós szolgáltatáshoz tartozik továbbá a járványügyi helyzet által indokolt, megbetegedési veszély esetén alkalmazandó, már beszerzett és a beszerzendő, de még rendelkezésére nem álló oltóanyagok a szerződés időtartama alatti folyamatos – 90 – (-15) °C -os hőmérsékletű hűtőlánc biztosításával történő, és az oltóanyagokhoz tartozó, hűtést nem igénylő kísérő termékek (fecskendőknek, tűknek, oltási kiskönyveknek, oltóanyaghoz tartozó vagy oltási dokumentáció) szállítása a műszaki leírás 5. mellékletében meghatározott címekre, továbbá az ezekhez kapcsolódó kiegészítő szolgáltatások ellátása. A kiszállítást megelőzően legalább 3 munkanappal a műszaki leírás 4. és 5. számú mellékleteiben megadott intézményeket a kiszállításról értesíteni kell. Rendkívüli esetekben az oltóanyagokat és a hozzá tartozó hűtést nem igénylő kísérő termékeket (fecskendőknek, tűknek, oltási kiskönyveknek, oltóanyaghoz tartozó vagy oltási dokumentáció) két munkanapon belül, különlegesen sürgős esetekben 24 órán belül (nem munkanapokon is) ki kell szállítani a 4. számú melléklet szerinti intézményekhez. A disztribútori szerződés hatálya alatt tárolandó és kiszállítandó oltóanyagok mennyiségét a műszaki leírás tartalmazza. Tárolandó mennyiség: 1. és 2. melléklet, Szállítandó mennyiség: 3. melléklet Kiszállítási címek: 4. és 5. melléklet Kiszállítási alkalmak: A kiszállítási alkalmak száma évente +2 - +8 °C-on: • maximum tíz minden, az 4. számú mellékletben szereplő címre, egy-egy, minden címre történő szállítási kör maximum 14 nap alatt teljesítendő; • fenti alkalmakból adott év január - március - június és szeptember hónapjában az életkorhoz kötött kötelező védőoltások kiszállítása a 2. számú melléklet szerinti átlagos mennyiségben minden, a 4. számú mellékletben szereplő címre, egy-egy, minden címre történő szállítási kör maximum 14 nap alatt teljesítendő; • fenti alkalmakból adott év augusztus hónapban a kampányoltások kiszállítása a 3. számú melléklet szerinti átlagos mennyiségben minden, az 4. mellékletben szereplő címre, egy-egy, minden címre történő szállítási kör maximum 14 nap alatt teljesítendő; • esetenkénti kiszállítás a címek kevesebb, mint 20%-ára átlagosan havi egy-két alkalommal. A kiszállítások száma évente – 90 – (-15)°C-on: • A kiszállítási alkalmak száma évente maximum 4 alkalommal minden, az 5. számú mellékletben szereplő címre • A kiszállítási alkalmak száma évente maximum 2 alkalommal minden 4. számú mellékletben szereplő címre. Kiegészítő szolgáltatás alatt az oltóanyagok +2 – +8 °C és adott esetben – 90- (-15)°C hőfokot folyamatosan biztosítani képes, műszeresen ellenőrzött hűtőraktárban történő tárolása, a tároláshoz és a szállításhoz kötődő logisztikai és nyilvántartási feladatok ellátása, az oltóanyagokhoz tartozó hűtést nem igénylő kísérő termékek (fecskendőknek, tűknek, oltási kiskönyveknek, oltóanyaghoz tartozó vagy oltási dokumentáció) tárolása értendő. Folytatás az 5.1. pontban.
Interne Kennung: EKR001153002026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő uniós eljárásrendben, Kbt. 81. § szerinti szabályokra figyelemmel, nyílt közbeszerzési eljárást folytat le. Az eljárás fő jellemzőit a Kbt. második része tartalmazza a Kbt. 81. § ban foglaltakra figyelemmel.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63100000 Frachtumschlag, Frachtlagerung und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Folytatás a 2.1. pontból: 2. A disztribúciós szolgáltatás személyi és tárgyi feltételei: 2.1. Hűtött raktár: Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a betárolások és a kiszállítások közötti időszakban tárolandó oltóanyag mennyiség tárolására alkalmas műszeresen ellenőrzött raktárral, ami az oltóanyagok egy időben tárolandó teljes mennyiségének tárolására alkalmas, (+2)–(+8) °C hőfokot folyamatosan biztosítani képes. Továbbá rendelkeznie kell (-90) - (-15) °C hőfokot folyamatosan biztosítani képes raktárterülettel is. Amennyiben a hűtőraktár átmenetileg vagy véglegesen nem felel meg az előírt követelményeknek, Ajánlattevőnek, a disztribútor haladéktalanul köteles más, e követelményeknek maradéktalanul megfelelő hűtőraktárt biztosítani és erről az Ajánlattevőt értesíteni. 2.2. Egyéb raktárkapacitás: Ajánlattevőnek rendelkeznie kell olyan szárazraktárral, amely a hűtést nem igénylő kísérő termékek tárolására alkalmas. Ebben a raktárban kell tárolni például a védőoltásokhoz kapcsolódó, hűtést nem igénylő kísérő termékeket (fecskendők, tűk, oltási kiskönyvek oltóanyaghoz tartozó vagy oltási dokumentáció (egyidőben beszerzett összes mennyiséget). 2.3. Hűtőkocsik: Ajánlattevőnek rendelkeznie kell legalább két, az oltóanyagok fuvarozására alkalmas, (+2)–(+8) °C hőfokot folyamatosan biztosítani képes, hűtő gépkocsival, továbbá egy oltóanyagok fuvarozására alkalmas a (– 90) - (-15) °C-os hőfokot folyamatosan biztosítani képes hűtő gépkocsival. 2.4. Szakemberek: A teljesítésbe bevonni kívánt szakemberei között Ajánlattevőnek rendelkeznie kell legalább: Legalább egy fő, legalább 12 hónap gyógyszerész szakmai tapasztalattal rendelkező gyógyszerész végzettségű, és legalább egy fő, legalább 12 hónap minőségbiztosítási területen szerzett szakmai tapasztalattal és minőségbiztosítási képzettséggel rendelkező gyógyszerész végzettségű szakemberrel. 2.5. Minőségi követelmények: Az ajánlattevőnek rendelkezni kell a közbeszerzés tárgya szerinti tevékenységre is kiterjedő MSZ EN ISO 9001-es minőségbiztosítás szerinti, vagy azzal egyenértékű, az Európai Unió más tagállamában bejegyzett szervezettől származó tanúsítvánnyal, vagy azzal egyenértékű minőségbiztosítási intézkedésekkel. (Lásd még: műszaki-szakmai alkalmassági minimumkövetelményeknél) A minőségbiztosítási rendszernek a szerződéskötés időpontjában érvényesnek kell lennie, valamint a szerződés egész időtartama alatt gondoskodni kell a tanúsítvány meghosszabbításáról, érvényesítéséről. (vagy azzal egyenértékű minőségbiztosítási rendszer biztosításáról) (Lásd még: műszaki-szakmai alkalmassági minimumkövetelményeknél) 2.6. Egyéb követelmények: 2.6.1. Ajánlatkérő az Országos Szakmai Információs Rendszer (OSZIR) elektronikus nyilvántartási rendszert használja. Az rendszer egyik alrendszere a Járványügyi szakrendszer, amelynek része a Védőoltás és oltóanyag logisztikai alrendszer. Az alrendszer az oltóanyagok készletnyilvántartását szolgálja. Célja, hogy nyomon követhető módon tartsa nyilván az egyes készlethelyeken betárolt oltóanyag raktárkészletet érintő készletváltozásokat (selejtezés, eltérések elszámolása, felhasználás). Ajánlattevőnek ajánlatában nyilatkoznia kell, hogy a számítógépes nyilvántartása és az ajánlatkérőnél működő OSZIR közötti interfész kapcsolatot a szerződéskötést követő 30 napon belül biztosítja, ill. amennyiben a szerződés időtartama alatt a rendszert fejlesztik, az Ajánlattevő a szerződés teljesítése érdekében vállalja a fejlesztésekhez történő alkalmazkodást, részéről a fejlesztések megvalósítását. 2.6.2. Ajánlattevőnek rendelkeznie kell továbbá gyógyszer-nagykereskedelmi engedéllyel, amely kiterjed különleges tárolási körülményeket igénylő gyógyszerek (+2) –(+8) °C és (– 90) - (-15) °C hőfokon történő tárolására, szállítására. 2.6.3. Ajánlattevőnek a Disztribúciós Szerződésben vállalt kötelezettségei teljesítésével összefüggésben az Oltóanyagra, mint ún. idegen árukra kiterjedő kiegészítő „all-risk” biztosítást kell megkötni a Disztribúciós Szerződés megkötésének időpontjára és a Disztribúciós Szerződéssel egyező hatályban tartani, vagy meglévő ún. idegen árukra kiterjedő „all-risk” biztosítását a jelen Disztribúciós Szerződéssel egyező hatályban tartani, mindösszesen 10.000.000.000 Ft, azaz Tízmilliárd Forint limitösszeg mértékéig (amelyen belül a készletérték biztosítási limitösszege 7.000.000.000 Ft, azaz hétmilliárd forint). Ajánlattevő kárfelelőssége az Oltóanyag egységárához, mint biztosítási értékhez igazodik.
Interne Kennung: EKR001153002026/1