486685-2025 - Wettbewerb
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik do SWZ jest Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków,obiektów użytkowych,zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakup energii elektrycznej przez Zamawiającego na potrzeby zasilania ww. obiektów odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. Przedmiot zamówienia podzielony został na 3 części według grup taryfowych Punktów Poboru Energii–zgodnie z dokumentami zamówienia zamieszczone pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow.Miasto Bełchatów działa w imieniu własnym, a także na rzecz i w imieniu podległych jednostek organizacyjnych Miasta Bełchatów i spółek z udziałem Miasta Bełchatowa wymienionych poniżej tworzących wspólną grupę zakupową powołaną na podstawie art.38 ust.1 ustawy Prawozamówieńpublicznych,na podstawie Porozumień zawartych w dniu16.06.2025 r.pomiędzy stronami Porozumienia wymienionymi w § 7 ust. 5 projektu umowy w zakresie Części 2,Części 3 określającego zasady przystąpienia Podmiotów wymienionych do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz ZarządzeniaNr 196/2025 Prezydenta Miasta Bełchatowa z dnia24czerwca2025 r. w sprawie wyznaczenia zamawiającego właściwego do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz udzielenia zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej w latach 2026-2027 na rzecz Miasta Bełchatowa -Urzędu Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych Miasta Bełchatowa i spółek z udziałem Miasta Bełchatowa.Do grupy zakupowej należy 27uczestników, których lista znajduje się poniżej:1.Urząd Miasta Bełchatowa,ul.Kościuszki 1,97-400 Bełchatów;2.Szkoła Podstawowa Nr3 im.ŻołnierzyPOW,ul.Sienkiewicza25,97-400Bełchatów;3.SzkołaPodstawowaNr4 im.StefanaŻeromskiego,ul.Lipowa11,97-400 Bełchatów;4.SzkołaPodstawowaNr5 im.ŻołnierzyWojskaPolskiego,ul.Szkolna10,97-400Bełchatów;5.SzkołaPodstawowaNr8 im.JanaBrzechwy z oddziałami integracyjnymi, os.Dolnośląskie 112 A,97-400Bełchatów;6.Zespół Szkolno-PrzedszkolnyNr9,os.Dolnośląskie204A,97-400Bełchatów;7.Szkoła Podstawowa nr12 im.Kornela Makuszyńskiego ul.Budryka7,97-400Bełchatów;8.Szkoła PodstawowaNr13 im.UNICEF z oddziałami integracyjnymi ul.Słowackiego8,97-400Bełchatów;9.Przedszkole Samorządowe Nr1„Pod Topolą”,ul.1Maja 4A,97-400 Bełchatów;10.Przedszkole Samorządowe Nr2„Akademia Bolka i Lolka”,ul.Paderewskiego3,97-400Bełchatów; 11.Integracyjne Przedszkole Samorządowe Nr3,os.Okrzei 15A,97-400Bełchatów;12.Przedszkole Samorządowe Nr4,os.1Maja8,97-400Bełchatów;13.Przedszkole Samorządowe Nr5 im.„Jana Brzechwy”,os.Dolnośląskie 222A,97-400Bełchatów;14.Przedszkole Samorządowe Nr6 im. "Marii Kownackiej”,ul. W.Budryka12A, 97-400 Bełchatów;15.Przedszkole SamorządoweNr7 im.„Krasnala Hałabały”,ul.Edwardów31,97-400Bełchatów;16.Przedszkole SamorządoweNr8 im.„Bajkowy Zakątek”ul.Szkolna 14,97-400Bełchatów;17.Żłobek Miejski „Jaś i Małgosia”,os.1Maja7,97-400Bełchatów;18.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,ul.Staszica18,97-400Bełchatów; 19.Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka”, ul. Św. Barbary 5, 97-400 Bełchatów;20.Miejskie Centrum Sportu, ul.Sportowa3,97-400Bełchatów;21.Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o.,ul.Czyżewskiego7,97-400Bełchatów22.Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD.-KAN.” Spółka z o. o.,ul. Św.Faustyny Kowalskiej9, 97-400Bełchatów;23.Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.,ul. W.Polskiego132,97-400Bełchatów;24.Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o.,ul.Przemysłowa11, 97-400 Bełchatów;25.MuzeumRegionalne,ul.RodzinyHellwigów11,97-400Bełchatów;26.Miejskie Centrum Kultury,Plac Narutowicza 1A,97-400Bełchatów;27.Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie,ul.Kościuszki9.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załączniki do SWZ zamieszczone pod adresem:https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow.Informacje o środkach komunikacji elektronicznej,przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje owymaganiach organizacyjnych sporządzania,wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej określone zostały w Rozdziale XII i XIII SWZ zamieszczonej pod adresem:https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow. Opis kryteriów oceny ofert,informacje o formalnościach,jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy zawarte są w SWZ.Informacje dotyczące faktur elektronicznych zawarte są w projekcie umowy dla każdej części zamówienia, stanowiących załączniki do SWZ zamieszczonej pod adresem:https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow.Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury,o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP tj. możliwości stosowania tzw.odwróconej kolejności oceny ofert.W tym przypadkuZamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert,a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy,którego oferta została najwyżej oceniona,w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (w zakresie Części od 1 do 3).
Interne KennungWIZ.271.18.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik do SWZ jest Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakup energii elektrycznej przez Zamawiającego na potrzeby zasilania ww. obiektów odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. Przedmiot zamówienia w zakresie Części 1 według grup taryfowych Punktów Poboru Energii – zgodnie z dokumentami zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załączniki do SWZ zamieszczonej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow.
Interne KennungWIZ.271.18.2025-Cz.1
LosLOT-0002
Titel2. Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik do SWZ jest Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakup energii elektrycznej przez Zamawiającego na potrzeby zasilania ww. obiektów odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. Przedmiot zamówienia w zakresie Części 2 według grup taryfowych Punktów Poboru Energii – zgodnie z dokumentami zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załączniki do SWZ zamieszczonej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow.
Interne KennungWIZ.271.18.2025-Cz.2
LosLOT-0003
Titel3. Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia zgodnie ze Szczegółowym Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik do SWZ jest Zakup energii elektrycznej dla Miasta Bełchatowa oraz podległych jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, obiektów użytkowych, zasilanie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakup energii elektrycznej przez Zamawiającego na potrzeby zasilania ww. obiektów odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku oraz wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych. Przedmiot zamówienia w zakresie Części 3 według grup taryfowych Punktów Poboru Energii – zgodnie z dokumentami zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji przetargowej stanowiącej załączniki do SWZ zamieszczone pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow.
Interne KennungWIZ.271.18.2025-Cz.3