2. Verfahren
Verfahren
Titel: Notranja oprema hiše Vrba 1 ob Prešernovi domačiji v Vrbi - SKLOP 1 (ponovitev)
Beschreibung: Predmet javnega naročila je dobava in montaža notranje opreme hiše Vrba 1 ob Prešernovi domačiji v Vrbi.
Interne Kennung: 4300-6/2026-3340
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Naročnik je v preteklem prej izvedenem javnem naročilu, ki je bilo razdeljeno na dva sklopa, že oddal sklop 2 (Dobava in montaža kuhinje) oz. za sklop 2 prejel dopustno ponudbo, vendar postopka ni uspešno zaključil v sklopu 1 (Dobava in montaža notranje opreme), ker je prejel le eno ponudbo, ki pa jo je kot nedopustno zavrnil. Zato izvaja predmetni postopek oddaje javnega naročila v sklopu 1 po odprtem postopku, kot ponovitev prej izvedenega neuspelega postopka. Skladno s četrtim odstavkom 40. člena ZJN-3 lahko naročnik v nujnem primeru, kadar ni mogoče upoštevati roka iz drugega odstavka tega člena, določi rok, ki ni krajši od 15 dni od datuma, ko je bilo v objavo poslano obvestilo o javnem naročilu. Naročnik uporabo izjeme iz četrtega odstavka 40. člena ZJN-3 v konkretnem primeru utemeljuje z okoliščinami, na katere ni mogel vplivati, saj je pravočasno začel z izvedbo postopka oddaje javnega naročila (upoštevaje tudi fazo obnovitvenih gradbenih del na objektu za katerega se oprema naroča, saj bo moral izbrani izvajalec montažo opreme uskladiti z izvajalcem gradbenih del), vendar naročila v sklopu 1 iz razloga, ki ni na strani naročnika, ni mogel oddati, ker je prejel eno nedopustno ponudbo. Določitev krajših rokov, od sicer predpisanih, pa je nujna, ker bi morebitni daljši rok za oddajo ponudbe imel za posledico, da naročnik ne bi mogel pravočasno oddati javnega naročila, skleniti pogodbe in izvesti dobave opreme. Predmetno javno naročilo je namreč financirano s sredstvi Evropske Unije v okviru Načrta za okrevanje in odpornost (NOO), kjer je skladno z Izvedbenim sklepom Sveta EU skrajni rok za izpolnitev vseh obveznosti na projektih 31.8.2026. Če naročniku ne bo uspelo oddati naročila in ponudnik ne bo uspel izvesti dobave in montaže opreme, ki je predmet naročila, do določenega roka, naročnik ne bo mogel uspešno zaključiti celotnega projekta Obnova hiše Vrba 1 ob Prešernovi domačiji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39200000 Ausstattung und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 508788