486799-2025 - Wettbewerb
Polen – Auftausalz – Dostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg: zadanie Nr 1 - dostawa środków chemicznych zadanie Nr 2 - dostawa materiałów uszorstniających.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg: zadanie Nr 1 - dostawa środków chemicznych zadanie Nr 2 - dostawa materiałów uszorstniających.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Dostawa środków chemicznych i materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg: Zadanie Nr 1 – dostawa środków chemicznych (soli drogowej). Zadanie Nr 2 – dostawa materiałów uszorstniajacych – (kruszywa naturalnego). Zakres zamówienia: - Środki chemiczne (sól drogowa) – 2 900 ton; - Materiały uszorstniające (kruszywo naturalne) – 5 000 ton; wraz z dostawą i rozładunkiem do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, - Miejsce składowania materiału w miejscowości Rudna Mała, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungZDP-DZ-6/373/19/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14212200 Zuschlagstoffe
5. Los
LosLOT-0001
Titelzadanie Nr 1 - dostawa środków chemicznych
BeschreibungSól drogowa. Zakres zamówienia: - Środki chemiczne (sól drogowa) – 2 900 ton wraz z dostawą i rozładunkiem do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, - Miejsce składowania materiału w miejscowości Rudna Mała, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Sól drogowa powinna być dostarczona w stanie niezbrylonym (w postaci sypkiej), bez obcych zanieczyszczeń typu kamienie, deski, papier, folia itp. oraz posiadać n/w parametry: - zawartość chlorku sodu NaCI – co najmniej 90%; - zawartość wody – 3,0% maksymalnie; - zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie - 8% maksymalnie; - zawartość żelazocyjanku potasowego (dodawanego w celu zapobiegania zbryleniu soli) - 20 mg/kg; - skład ziarnowy soli: • zawartość ziaren powyżej 6,0 mm – 5 % maksymalnie, • zawartość ziaren w poniżej 1,0 mm – 35% - 50%, - nie może zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia lub środowiska oraz składników zwiększających śliskość. Pozostałe wymagania dla soli zawarte są w PN-86/C-84081/02. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w/w wymagań, jednak Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Dostarczona sól drogowa musi: a) Posiadać aktualną opinię techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów lub innej jednostki uprawnionej do tego typu badań; b) Posiadać aktualny atest Państwowego Zakładu Higieny lub równoważne zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości; c) Posiadać wyniki badań laboratoryjnych potwierdzające wymagania określone w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej przedmiotu zamówienia. Dostawca zobowiązany jest do stosowania jedynie takich form transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość przewożonego materiału, a w szczególności na zawilgocenie. Całkowita odpowiedzialność za dostarczenie materiałów niezgodnych z warunkami określonymi w SWZ ciąży na Wykonawcy. W razie stwierdzenia przez Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, że dostarczone materiały są niezgodne ze Szczegółową Specyfikacją Techniczna Przedmiotu Zamówienia lub ustalonymi w umowie warunkami, Wykonawca zostanie obciążony karami zgodnie z zapisami umowy, aż do zerwania umowy włącznie. Gdziekolwiek w dokumentach powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają dostarczone materiały, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania, bądź też zamienników powołanych norm i przepisów, o ile w warunkach Umowy nie postanowiono inaczej. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez upoważnionego Przedstawiciela Zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami, a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone upoważnionemu Przedstawicielowi Zamawiającego do zatwierdzenia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowa Specyfikacja Techniczna stanowiąca załącznik Nr 3 do SWZ.
Interne Kennungzadanie Nr 1
Menge2 900 Tonnen
LosLOT-0002
Titelzadanie Nr 2 - dostawa materiałów uszorstniających.
BeschreibungMateriały uszorstniające (kruszywo naturalne) – 5 000 ton; wraz z dostawą i rozładunkiem do następujących miejsc składowania: - Obwód Drogowo-Mostowy w Babicy, - Obwód Drogowo-Mostowy w Błażowej, - Obwód Drogowo-Mostowy w Wólce Niedźwiedzkiej, - Miejsce składowania materiału w miejscowości Rudna Mała, zgodnie z Formularzem cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Podstawowym wymogiem dla zamawianego kruszywa naturalnego jest: - uziarnienie 0-2 mm; - zawartość ziaren drobnych (o uziarnieniu 0,075 mm) nie przekraczająca 3%; - przydatność do zastosowania w produkcji mieszanki ze środkami chemicznymi do zwalczania śliskości zimowej. Kruszywo stosowane do uszorstnienia nawierzchni nie powinno być zbyt łamliwe, nie może zawierać zanieczyszczeń ilastych, gliniastych oraz zanieczyszczeń typu kamienie, deski, papier, folia itp. Materiały uszorstniające nie powinny zawierać zanieczyszczeń mogących wzmagać korozję pojazdów i konstrukcji stalowych. Materiały powinny być dostarczone w stanie suchym. Kruszywo powinno odpowiadać wymaganiom zawartym w normie PN-EN 13043. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w/w wymagań, jednak Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Materiał musi odpowiadać parametrom określonym w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. Nr 230 z 2005 r. poz. 1960). Wykonawca powinien posiadać orzeczenie o jakości kruszywa potwierdzające wymagane uziarnienie, wydane przez niezależne laboratorium lub dokumenty wydane przez odpowiednie jednostki na terenie UE. Wraz z każdorazową dostawą kruszywa Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokument WZ potwierdzający źródło pochodzenia dostarczonego kruszywa, zgodne z formularzem cenowym, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy. Całkowita odpowiedzialność za dostarczenie materiałów niezgodnych z warunkami określonymi w SWZ ciąży na Wykonawcy. W razie stwierdzenia przez Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, że dostarczone materiały są niezgodne ze Szczegółową Specyfikacją Techniczna Przedmiotu Zamówienia lub ustalonymi w umowie warunkami, Wykonawca zostanie obciążony karami zgodnie z zapisami umowy, aż do zerwania umowy włącznie. Gdziekolwiek w dokumentach powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają dostarczone materiały, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania, bądź też zamienników powołanych norm i przepisów, o ile w warunkach Umowy nie postanowiono inaczej. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez upoważnionego Przedstawiciela Zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami, a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone upoważnionemu Przedstawicielowi Zamawiającego do zatwierdzenia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowa Specyfikacja Techniczna stanowiąca załącznik Nr 3 do SWZ.
Interne Kennungzadanie Nr 2
Haupteinstufung (cpv): 14212200 Zuschlagstoffe
Menge5 000 Tonnen