2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ekspertyza przyrodnicza na potrzeby projektu nr CZ.11.01.02/00/23_011/0000158 pn.: „Śnieżnicki Zwornik II - kontynuacja”
Beschreibung: 1. Zamówienie obejmuje opracowanie ekspertyzy przyrodniczej, w ramach prowadzonego monitoringu bezleśnych partii Śnieżnika, w latach: 2026-2028 obejmującej, w szczególności: 1) wykonanie corocznych badań terenowych, uwzględniających: a) inwentaryzację roślinności na 25 istniejących stanowiskach badawczych, w tym: • 19 stanowisk zlokalizowanych na płatach muraw : PL1-01, PL1-02, PL1-03, PL2-01, PL2-02, PL3- 01, PL3-02, PL4-01, PL4-02, PL4-03, CZ1-01, CZ1-02, CZ1-03, CZ2-01, CZ2-02, CZ3-01, CZ3-02, CZ4-01, CZ4-02, • 2 stanowiska referencyjne: PL3-03, CZ1-04, • 4 stanowiska na Torfowisku Sadzonki. b) inwentaryzację cennych, rzadkich i chronionych gatunków roślin w obrębie muraw i torfowisk, obejmującą: • oszacowanie liczebności gatunków roślin chronionych, rzadkich, zagrożonych i endemicznych, • ocenę ich stanu zdrowotnego - liczba pędów uszkodzonych lub zaatakowanych przez pasożyty. 2) uwzględnienie wyników badań roślinności z lat ubiegłych oraz badań gleby z 2025 roku, 3) ocenę stanu ochrony bezleśnych siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin, występujących na stanowiskach badawczych, 4) opracowanie wytycznych dotyczących dalszej ochrony tych siedlisk i gatunków, 5) jednorazowy zbiór prób do badań genetycznych mających na celu określenie zróżnicowania genetycznego populacji dzwonka brodatego Campanula barbata na: a) Śnieżniku (po polskiej i czeskiej stronie) b) w najbliższej populacji/populacjach z Paśmie Jesioników. 6) opracowanie wkładu merytorycznego oraz udział w spotkaniach projektowych, obejmujące: a) przygotowanie prezentacji lub referatu z wynikami badań terenowych, b) udział w co najmniej dwóch spotkaniach organizowanych w latach 2026-2028 w ramach projektu nr CZ.11.01.02/00/23_011/0000158 pn. „Śnieżnicki Zwornik II”. 2. Przedmiot zamówienia nie jest podzielony na zadania częściowe. 3. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w załączniku nr 1 do specyfikacji. 4. Zamawiający przewiduje konieczność przeniesienia praw własności intelektualnej do wykonanego przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis warunków umownych ujęto w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji.
Vorherige Bekanntmachung: 225145-2026
Interne Kennung: WOA.261.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71313000 Umwelttechnische Beratung
5. Los
Los: LOT-0001