486880-2026 - Ergebnis
Polen – Reparatur von Personenwagen – Przedmiotem zamówienia są: Usługi kompleksowych napraw powypadkowych i kolizyjnych pojazdów służbowych będących na stanie KWP z siedzibą w Radomiu, uszkodzonych w wyniku zdarzeń drogowych oraz wykonywanie innych napraw blacharsko lakierniczych oraz remontowo-spawalniczych zleconych przez Zamawiającego z podziałem na 2 (dwa) zadania.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzedmiotem zamówienia są: Usługi kompleksowych napraw powypadkowych i kolizyjnych pojazdów służbowych będących na stanie KWP z siedzibą w Radomiu, uszkodzonych w wyniku zdarzeń drogowych oraz wykonywanie innych napraw blacharsko lakierniczych oraz remontowo-spawalniczych zleconych przez Zamawiającego z podziałem na 2 (dwa) zadania.
Beschreibung1) Umowa obowiązuje dla pojazdów służbowych różnych marek i modeli będących na stanie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, w ramach zadania nr 1 i zadania nr 2. 2) Miejscem wykonywania usług będzie warsztat wskazany przez Wykonawcę w dokumentacji przetargowej. 3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość naprawy w warsztatach Wykonawcy pojazdów eksploatowanych w innych jednostkach i komórkach Policji niż wyszczególnionych powyżej będących na stanie KWP z siedzibą w Radomiu. 4) Wykonanie usługi dla każdego z pojazdów będzie odbywało się wg następujących zasad: a) Zamawiający zleci Wykonawcy przetransportowanie uszkodzonego pojazdu z miejsca wskazanego przez Zamawiającego do punktu naprawy Wykonawcy. Wykonawca dokona przetransportowania tego pojazdu w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. b) Wszelkie koszty związane z dostarczeniem pojazdu do naprawy, jak i dostarczeniem pojazdu do Zamawiającego po jej dokonaniu spoczywają po stronie Wykonawcy; c) Uszkodzony pojazd zostanie przekazany do zakładu Wykonawcy z jednostki lub komórki użytkującej pojazd za pomocą protokołu przekazania pojazdu . d) Wykonawca zobowiązuje się sporządzić i dostarczyć za pomocą narzędzia teleinformatycznego kosztorys zawierający wykaz części zamiennych, podzespołów i materiałów niezbędnych do naprawy wraz z ich cenami (sporządzony w systemie informatycznym Infotech, Autodata, Audatex lub innym oprogramowaniu serwisowym, zawierającym normy czasochłonności dla usterek serwisu i naprawy pojazdów) oraz ilość roboczogodzin (wyliczona w systemie informatycznym Infotech, Autodata, Audatex lub innym oprogramowaniu serwisowym, zawierającym normy czasochłonności dla usterek serwisu i naprawy pojazdów) w terminie do 7 dni roboczych licząc od momentu przyjęcia pojazdu do naprawy. Natomiast w przypadku naprawy o wartości nie przekraczających kwoty 3 000 złotych brutto Zamawiający dopuszcza wykonanie kosztorysu, z pominięciem w/w systemów informatycznych; e) Wykonawca będzie stosował za wykonane operacje normy czasowe, które nie mogą być większe od norm czasowych operacji naprawczych zwartych w aktualnym katalogu (zgodnie z formularzem ofertowym Wykonawcy) zawierającym normy czasochłonności dla usterek serwisu i naprawy pojazdu, a cena części zamiennych nie może być wyższa od wartości tej części zawartej w aktualnym katalogu (zgodnie z formularzem ofertowym Wykonawcy) zawierającym normy czasochłonności dla usterek serwisu i naprawy pojazdu; f) Podstawą rozpoczęcia naprawy przez Wykonawcę jest zaakceptowanie kosztorysu wymienionego w ust. 6 lit. d) niniejszego paragrafu umowy przez Zamawiającego; g) W przypadku braku akceptacji przez Zamawiającego kosztorysu naprawy, o którym mowa w ust. 6 lit. f) niniejszego paragrafu umowy Zamawiający powiadomi o tym fakcie Wykonawcę w formie pisemnej a Wykonawca za czynności wykonane podczas weryfikacji wystawi fakturę VAT w wysokości 350,00 zł brutto. Zamawiający dokona zapłaty w ciągu 30 dni od otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT; h) W przypadku konieczności rozszerzenia zakresu naprawy, którego nie można było przewidzieć podczas oględzin, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia kosztorysu uzupełniającego celem zatwierdzenia przez Zamawiającego; i) W sytuacji, gdy, oszacowany, łączny koszt usługi wynikający z kosztorysu, o którym mowa w ust 6 lit. d niniejszego paragrafu przekroczy 70% wartości pojazdu, ZAMAWIAJĄCY zastrzega sobie prawo do odstąpienia od wykonania Usługi tego pojazdu, a z tytułu wykonanych czynności związanych ze sporządzeniem kosztorysu Wykonawca nie będzie przysługiwało wynagrodzenie. j) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zaproponowania zmian w sporządzonym kosztorysie, o ile przedmiotowa zmiana nie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu; k) Odbudowa pojazdu oznakowanego w zakresie wyposażenia policyjnego powinna być zgodna z § 31 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r., poz. 502), a odtworzenie oznakowania pojazdu nastąpi zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Zamawiającego; l) Termin wykonania usługi określa się w terminie maksymalnie 15 dni roboczych od daty akceptacji przez Zamawiającego kosztorysu. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o akceptacji kosztorysu drogą elektroniczną . m) Na uzasadniony pisemny wniosek Wykonawcy przesłany drogą elektroniczną, Zamawiający może wyrazić zgodę na wydłużenie terminu na wykonanie usługi w przypadku, gdy zachodzi konieczność sprowadzenia części zamiennej przez Wykonawcę. (...) Ze względu na ograniczoną ilość znaków pozostałe zapisy w powyższej kwestii zawarte są w SWZ opublikowanym na stronie prowadzonego postępowania pod adresemhttps://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom UWAGA! Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia przez cały okres realizacji zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 600.000,00 PLN na jedną i wszystkie szkody ubezpieczeniowe. Najpóźniej przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany jest dostarczyć polisę ubezpieczeniową potwierdzającą posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, w zakresie złożonej oferty – wraz z dowodem wpłaty. W przypadku, gdy posiadana już przez Wykonawcę polisa traci swą ważność w trakcie trwania umowy, będzie on zobowiązany złożyć do Wydziału Transportu KWP zs w Radomiu (najpóźniej w dniu utraty ważności polisy) nową polisę obejmującą pozostały okres realizacji zamówienia. Termin związania ofertą Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert do dnia 04.08.2026r.
Vorherige Bekanntmachung276059-2026
Interne Kennung17-26_Usługi kompleksowych napraw powypadkowych i kolizyjnych pojazdów służbowych będących na stanie KWP z siedzibą w Radomiu, uszkodzonych w wyniku zdarzeń drogowych oraz wykonywanie innych napraw blacharsko -lakierniczych oraz remontowo-spawalniczych zleconych przez Zamawiającego
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDANE OSOBOWE PRZETWARZANE W TRYBIE RODO W KWP Z SIEDZIBĄ W RADOMIU ( POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO) Szanowni Państwo, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE. L Nr 119, str. 1), dalej „RODO”, dochowując warunków w nim zawartych informujemy, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu - adres: ul. 11-go Listopada 37/59, 26-600 Radom. 2. Nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu sprawuje inspektor ochrony danych: Sylwia Fila - adres: ul. 11-go Listopada 37/59, 26-600 Radom - e-mail: iod.kwp@ra.policja.gov.pl. 3. Cel i okres przetwarzania danych osobowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W KWP z siedzibą w Radomiu dane osobowe przetwarza się wyłącznie w konkretnych, wyraźnych i prawnie uzasadnionych celach i nie przetwarza się ich dalej w sposób niezgodny z tymi celami. Przetwarzanie danych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust.1 lit. c RODO) zgodnie z: - Ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – dalej zwaną ustawą Pzp, - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 3 sierpnia 2023 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający wykonawcy - Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE. Okres przetwarzania danych osobowych wynika bezpośrednio z przepisów prawa i jest adekwatny do celów. 4. Odbiorcy danych osobowych. W rozumieniu RODO odbiorcami danych osobowych nie są organy publiczne, które mogą otrzymywać dane osobowe w ramach konkretnego postępowania zgodnie z prawem Unii lub prawem państwa członkowskiego. Dane osobowe nie są udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na podstawie przepisów prawa. Dane będą udostępniane uprawnionym podmiotom jedynie w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej oraz tylko do upływu terminu na ich wniesienie. 5. Osobom, których dane są przetwarzane zgodnie z RODO przysługuje: - prawo dostępu do własnych danych osobowych na zasadach określonych w ustawie Pzp, - prawo do żądania od administratora sprostowania, uzupełnienia danych, jednak nie może ono skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp, - prawo do ograniczenia przetwarzania własnych danych osobowych, ale to nie może ograniczać przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania, - prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania w sytuacjach przewidzianych prawem, - prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO. 6. Przy przetwarzaniu danych osobowych w trybie RODO nie występuje zautomatyzowane podejmowanie decyzji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym profilowanie. 1) Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych na: Zadanie nr 1 – Okręg: Radom, Siedlce Zadanie nr 2 – Okręg: Płock, Ostrołęka 2) Ofertę można złożyć na jedną, na wszystkie części. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które Wykonawca może złożyć oferty częściowe. Zamawiający: 3) nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych, 4) nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 lub 8, 5) wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp . Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane niżej czynności w zakresie realizacji zamówienia: 1) czynności dotyczące procesu napraw blacharsko-lakierniczych oraz remontowo-spawalniczych, 2) czynności w zakresie mechaniki pojazdowej. W/w wymóg nie dotyczy Wykonawcy lub podwykonawcy, który wykazane czynności wykonuje wyłącznie osobiście – szczegółowe zapisy zawarte zostały w projekcie umowy 6) Zamawiający wyraża zgodę na przesyłanie ustrukturyzowanych faktur elektronicznych za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania (indywidualny identyfikator PEPPOL-GLN 5907714353635). 7) Zamawiający wyłącza ze stosowania przesyłanie za pośrednictwem Platformy innych ustrukturyzowanych dokumentów elektronicznych zgodnie z art. 4 ust 4 Ustawy z dnia 9 listopada 2018r. (Dz. U. z 2020 poz. 1666). 8) Zamawiający za usługi, zapłaci Wykonawcy na podstawie prawidłowo wystawionych przez Wykonawcę faktur VAT, w terminie 30 dni kalendarzowych od daty doręczenia w KSeF, tj. z chwilą nadania jej przez KSeF unikalnego numeru identyfikacyjnego lub daty doręczenia oryginału faktury, o której mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu. Zamawiający dołączy niezbędne dokumenty do faktury. 9) Za datę dokonania płatności przez Zamawiającego uważa się datę obciążenia rachunku Zamawiającego. 10) Wykonawca oświadcza, iż faktury w formie ustrukturyzowanej będą wystawiane i dostarczane przy użyciu Krajowego systemu e-Faktur (dalej także jako KSeF) z zastrzeżeniem ust. 10. 11) Do czasu objęcia Wykonawcy obowiązkowym fakturowaniem w KSeF, Wykonawca zobowiązany jest doręczać oryginał faktury Zamawiającemu pocztą.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112100 Reparatur von Personenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50112110 Karosseriereparatur für Fahrzeuge, 50115100 Reparatur von Motorrädern
5. Los
LosLOT-0001
TitelUsługi kompleksowych napraw powypadkowych i kolizyjnych pojazdów służbowych będących na stanie KWP z siedzibą w Radomiu, uszkodzonych w wyniku zdarzeń drogowych oraz wykonywanie innych napraw blacharsko -lakierniczych oraz remontowo-spawalniczych zleconych przez Zamawiającego Zadanie nr 1 – Okręg: Radom, Siedlce
BeschreibungInformacje o podmiotowych środkach dowodowych: 1.W celu potwierdzenia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający będzie żądał (NA WEZWANIE) od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych tj, - wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. UWAGA !WYKAZU NARZĘDZI, WYPOSAŻENIA ZAKŁADU LUB URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH DOSTĘPNYCH WYKONAWCY W CELU WYKONANIA ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO WRAZ Z INFORMACJĄ O PODSTAWIE DYSPONOWANIA TYMI ZASOBAMI NIE NALEŻY SKŁADAĆ WRAZ Z OFERTĄ. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. Czas obowiązywania umowy ustala się na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy, Do oferty należy dołączyć: 1.Formularz ofertowy (oferta) – w zależności od tego na które zadanie wykonawca składa ofertę. 2. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik 3.Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być sporządzone w postaci elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu (skan) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej poświadcza Wykonawca lub notariusz; 4. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna) o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy, wniesione zgodnie z rozdz. XVIII ust. 2 pkt 4 SWZ ; Oświadczenie o podziale zadań pomiędzy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku gdy oświadczenie zostało sporządzone jako dokument w formie papierowej i opatrzone podpisem własnoręcznym, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje wykonawca/ wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia tj. wszyscy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia lub jeden z wykonawców, który umocowany został do prezentowania w postępowaniu członków konsorcjum lub wspólników spółki cywilnej. 5. Na etapie badania kwalifikacji podmiotowej, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona zostanie wezwany do złożenia oświadczenia o braku działania wykonawcy na rzecz lub z udziałem powyższych osób/podmiotów. Oświadczenie musi potwierdzać stan istniejący na dzień składania ofert – wzór oświadczenia stanowi: - załącznik nr 5 do SWZ – oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014, - załącznik nr 6 do SWZ – oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 6. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów w związku z powołaniem się na te zasoby celem spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu - składa wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków , pełna informacja w powyższym zakresie zawarta jest w SWZ zamieszczonej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom
Interne Kennung17-26 Zadanie nr 1 – Okręg: Radom, Siedlce
LosLOT-0002
TitelUsługi kompleksowych napraw powypadkowych i kolizyjnych pojazdów służbowych będących na stanie KWP z siedzibą w Radomiu, uszkodzonych w wyniku zdarzeń drogowych oraz wykonywanie innych napraw blacharsko-lakierniczych oraz remontowo-spawalniczych zleconych przez Zamawiającego Zadanie nr 2 – Okręg: Płock, Ostrołęka
BeschreibungInformacje o podmiotowych środkach dowodowych: 1. W celu potwierdzenia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający będzie żądał (NA WEZWANIE) od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: - wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. UWAGA ! WYKAZU NARZĘDZI, WYPOSAŻENIA ZAKŁADU LUB URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH DOSTĘPNYCH WYKONAWCY W CELU WYKONANIA ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO WRAZ Z INFORMACJĄ O PODSTAWIE DYSPONOWANIA TYMI ZASOBAMI NIE NALEŻY SKŁADAĆ WRAZ Z OFERTĄ. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. Czas obowiązywania umowy ustala się na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy, Do oferty należy dołączyć: 1.Formularz ofertowy (oferta) – w zależności od tego na które zadanie wykonawca składa ofertę. 2. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik 3.Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być sporządzone w postaci elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu (skan) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej poświadcza Wykonawca lub notariusz; 4. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna) o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy, wniesione zgodnie z rozdz. XVIII ust. 2 pkt 4 SWZ ; Oświadczenie o podziale zadań pomiędzy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku gdy oświadczenie zostało sporządzone jako dokument w formie papierowej i opatrzone podpisem własnoręcznym, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje wykonawca/ wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (tj. wszyscy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia lub jeden z wykonawców, który umocowany został do prezentowania w postępowaniu członków konsorcjum lub wspólników spółki cywilnej). 5. Na etapie badania kwalifikacji podmiotowej, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona zostanie wezwany do złożenia oświadczenia o braku działania wykonawcy na rzecz lub z udziałem powyższych osób/podmiotów. Oświadczenie musi potwierdzać stan istniejący na dzień składania ofert – wzór oświadczenia stanowi: - załącznik nr 5 do SWZ – oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014, - załącznik nr 6 do SWZ – oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 6. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów w związku z powołaniem się na te zasoby celem spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu - składa wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Z uwagi na ograniczoną ilość znaków , pełna informacja w powyższym zakresie zawarta jest w SWZ zamieszczonej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom
Interne Kennung17/26_ Zadanie nr 2 – Okręg: Płock, Ostrołęka