486964-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen – 2025- Zapewnienie tymczasowego schronienia w schronisku bezdomnym kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel2025- Zapewnienie tymczasowego schronienia w schronisku bezdomnym kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zapewnienie tymczasowego schronienia w schronisku bezdomnym kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach. Opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) "Wzór umowy" (załącznik nr 6 do SWZ); b) "Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia" (załącznik nr 7 do SWZ)
Interne KennungOPS-ZP.321.23.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zapewnienie na podstawie: a) art. 48 a ustawy z 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2024 poz. 1283) b) Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz.U. z 2018 poz. 896) tymczasowego schronienia w schronisku osobom bezdomnym - kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w okresie od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 01.10.2025 r. do 31.12.2026 r. lub do wcześniejszego wykorzystania maksymalnej liczby osobodni określonej w §1 ust. 2 umowy w maksymalnej liczbie 4570 osobodni. 1. Minimalna liczba osobodni wynosi 2285. Liczba osobodni uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego. 2. Zamawiający będzie dokonywał zapłaty za faktyczną ilość osobodni świadczonych przez schronisko dla osób bezdomnych nie mniej niż 2285 osobodni. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie finansowe z tytułu niewykorzystania maksymalnej liczby osobodni. 3. Placówka powinna spełniać wymagania sanitarno – epidemiologiczne, przeciwpożarowe oraz inne do prowadzenia wskazanej działalności. 4. Szczegółowy zakres usług świadczonych w ramach pobytu w placówce zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 poz. 896) oraz zgodnie z ustawą o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. to m.in.: a) możliwość całodobowego przebywania w schronisku, b) miejsce noclegowe w pokoju wieloosobowym (nie więcej niż 10 osób w jednym pomieszczeniu), w którym temperatura nie jest niższa niż 20°C. c) swobodny dostęp do łóżek wyposażonych w materac i komplet pościeli (tj. poduszkę, koc, prześcieradło i pokrycie na koc) oraz dostęp do szafy, d) dostęp do pomieszczenia kuchennego umożliwiającego samodzielne przygotowanie posiłku i gorącego napoju oraz jego spożycia, wyposażone w co najmniej jedną kuchenkę i lodówkę oraz szafki kuchenne e) dostęp do toalety, prysznica z dostępem do bieżącej ciepłej i zimnej wody, f) możliwość prania i suszenia odzieży a w przypadku braku możliwości jej wymiany – dezynfekcję i dezynsekcję, g) informację o dostępnych formach pomocy, a w razie potrzeby pomoc w jej zorganizowaniu, h) zapewnienie usług aktywizacyjnych ukierunkowanych na wzmacnianie aktywności społecznej, uzyskanie samodzielności życiowej i wyjście z bezdomności, i) zapewnienie opieki przez opiekunów posiadających wykształcenie zasadnicze branżowe lub zasadnicze zawodowe, co najmniej roczne doświadczenie w pracy z osobami bezdomnymi oraz ukończone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy lub wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe oraz ukończone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy (co najmniej 1 opiekun na nie więcej niż 50 osób przebywających w schronisku, w porze nocnej powinna być w schronisku zapewniona opieka przez co najmniej 1 opiekuna). Nie dopuszcza się do bezpośredniej realizacji przedmiotu zamówienia na stanowisku opiekuna osób korzystających z ww. usługi. W przypadku zatrudnienia na innych stanowiskach wymaganą formą zatrudnienia jest umowa o pracę w minimalnym wymiarze czasu pracy odpowiadającym ½ etatu. j) zatrudnienie w schronisku pracownika socjalnego i ścisła współpraca z pracownikami socjalnymi OPS Gliwice. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) "Wzór umowy" (załącznik nr 6 do SWZ); b) "Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia" (załącznik nr 7 do SWZ)
Menge4 570 Stunden