2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa instalacji termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy instalacji termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu w celu zwiększenia jej maksymalnej wydajności do 400 kg/h, umożliwiającej tym samym przetworzenie rocznie maksymalnie 3 200 Mg odpadów medycznych i weterynaryjnych o kaloryczności od 16 do 25 MJ/kg, a następnie świadczenie usług zarządzania i utrzymania technicznej sprawności przebudowanej infrastruktury w zamian za prawo do pobierania pożytków (dalej: „Projekt”). 2. Zamawiający zakłada realizację Projektu w ramach kompleksowej współpracy, opartej na podziale zadań i ryzyk pomiędzy Zamawiającym i wybranym Wykonawcą, którego zadaniem będzie pozyskanie finansowania, sporządzenie dokumentacji projektowej i przeprowadzenie robót budowlanych, a następnie eksploatacja przebudowanej infrastruktury w zamian za prawo do pobierania pożytków. Zamawiający zastrzega udział w ww. pożytkach generowanych przez Wykonawcę od dnia uruchomienia instalacji oraz bezpłatne odprowadzanie ciepła odpadowego do kotłowni szpitalnej Zamawiającego. 3. Zamawiający zakłada współfinansowanie części inwestycyjnej Projektu ze środków zewnętrznych pozyskanych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. 4. Wstępne określenie przedmiotu zamówienia oraz harmonogram postępowania zostały zawarte w Załączniku nr 1 do Ogłoszenia – Opis Potrzeb i Wymagań (dalej również: „OPIW”). 5. Postępowanie ma na celu zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1637)(dalej: „Ustawa o PPP”). 6. Zakładany okres trwania umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (dalej: „Umowa o PPP” wynosi 13 lat (w tym 3-letni etap inwestycyjny i 10-letni etap eksploatacji). 7. Biorąc pod uwagę formułę dialogu konkurencyjnego – szczegółowy zakres prac projektowych, robót budowlanych, rozwiązania techniczne, okres trwania Umowy PPP, model finansowania, zasady rozliczenia wynagrodzenia oraz podział zadań i ryzyk zostaną określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia na podstawie ustaleń poczynionych w toku dialogu konkurencyjnego oraz na podstawie analizy i wyboru przez Zamawiającego rozwiązań proponowanych przez Wykonawców. 8. Przez Wykonawcę i Zamawiającego – należy rozumieć odpowiednio partnera prywatnego i podmiot publiczny w rozumieniu przepisów Ustawy o PPP.
Interne Kennung: DK/1/2026
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 42320000 Abfallverbrennungsöfen, 42162000 Dampfkessel, 45252000 Bauarbeiten für Klär-, Reinigungs- und Müllverbrennungsanlagen, 51135110 Installation von Abfallverbrennungsöfen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71314200 Verwaltungsdienste für Energieversorgung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy instalacji termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu w celu zwiększenia jej maksymalnej wydajności do 400 kg/h, umożliwiającej tym samym przetworzenie rocznie maksymalnie 3 200 Mg odpadów medycznych i weterynaryjnych o kaloryczności od 16 do 25 MJ/kg, a następnie świadczenie usług zarządzania i utrzymania technicznej sprawności przebudowanej infrastruktury w zamian za prawo do pobierania pożytków. 2. Zamawiający zakłada realizację Projektu w ramach kompleksowej współpracy, opartej na podziale zadań i ryzyk pomiędzy Zamawiającym i wybranym Wykonawcą, którego zadaniem będzie pozyskanie finansowania, sporządzenie dokumentacji projektowej i przeprowadzenie robót budowlanych, a następnie eksploatacja przebudowanej infrastruktury w zamian za prawo do pobierania pożytków. Zamawiający zastrzega udział w ww. pożytkach generowanych przez Wykonawcę od dnia uruchomienia instalacji oraz bezpłatne odprowadzanie ciepła odpadowego do kotłowni szpitalnej Zamawiającego. 3. Zamawiający zakłada współfinansowanie części inwestycyjnej Projektu ze środków zewnętrznych pozyskanych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. 4. Wstępne określenie przedmiotu zamówienia oraz harmonogram postępowania zostały zawarte w Załączniku nr 1 do Ogłoszenia – OPIW. 5. Postępowanie ma na celu zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w rozumieniu przepisów Ustawy o PPP. 6. Zakładany okres trwania Umowy o PPP wynosi 13 lat (w tym 3-letni etap inwestycyjny i 10-letni etap eksploatacji). 7. Biorąc pod uwagę formułę dialogu konkurencyjnego – szczegółowy zakres prac projektowych, robót budowlanych, rozwiązania techniczne, okres trwania Umowy PPP, model finansowania, zasady rozliczenia wynagrodzenia oraz podział zadań i ryzyk zostaną określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia na podstawie ustaleń poczynionych w toku dialogu konkurencyjnego oraz na podstawie analizy i wyboru przez Zamawiającego rozwiązań proponowanych przez Wykonawców. 8. Przez Wykonawcę i Zamawiającego – należy rozumieć odpowiednio partnera prywatnego i podmiot publiczny w rozumieniu przepisów Ustawy o PPP.