See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na rok 2025 na území Městských lesů Chomutov
Beschreibung: Provádění lesnických činností, zejména pěstebních a těžebních činností, v roce 2025 na základě uzavřené písemné rámcové smlouvy
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0034
Titel: Černé skládky
Beschreibung: Při odstranění (úklidu) černých skládek, které obsahují směsný i nebezpečný odpad, se postupuje podle předpisů o nakládání s odpady, skládky se lokalizují a vytříděním se dle druhu odpadu naloží na valníky připojené za UKT, případně na nákladní automobily, a odvezou se na příslušná místa, která shromažďují odpady; odstraňování nebezpečného odpadu, např. injekčních stříkaček a dalších nebezpečných látek a prvků, bude provádět odborná firma, která má na tyto akce příslušná oprávnění, při této práci je zvlášť nutná zvýšená opatrnost, pracovat jen v ochranném oděvu, používat speciální rukavice a obuv.
Interne Kennung: 034
Los: LOT-0016
Titel: Těžba dřeva nahodilá (polomy), přibližování UKT na OM, manipulace na OM
Beschreibung: Těžba dřeva: Těžba dřeva je prováděna v souladu s nařízením vlády č. 339/2017 Sb., v platném znění. Dále je nutno zejména: - do mechanizačních prostředků používat pouze odbouratelné oleje, mazadla - zpracovávat veškerou dřevní hmotu s průměrem nad 7 cm na slabém konci (hroubí) - provádět těžbu šetrným způsobem tak, aby nedocházelo k poškození okolních stromů, náletu a dalších zařízení – oplocenek, lapačů apod. Asanaci případně poškozených lokalit těžební činností je nutno provést neprodleně, řídí se ČSN 736108. - zamezit přístupu nepovolaných osob do prostoru, kde se provádí těžba Měření dřeva – ruční těžba: měření metodou středové tloušťky a délky, naměřené údaje uvádět na oddenkové části vytěženého kmene (číselník L10). V případě výroby sortimentů bude každý sortiment – výřez měřen samostatně, oddenková část bude v číselníku L10 vyznačena. Pro stanovení pracnosti budou použity výkonové normy a údaje z prvotního dokladu – číselníku L10. Přibližování: Použité technologie – v polozávěsu UKT. Představuje zapojení a transport vytěžené dřevní hmoty z lokality P (pařez) po přibližovací lince, cestě na lokalitu OM (odvozní místo), včetně vypojení a ukládání na skládku; je přiblíženo veškeré vytěžené dříví z porostů s průměrem od 7 cm na slabém konci (hroubí); přibližování dříví musí probíhat v maximální možné míře šetrně k stojícím stromům, náletům, nárostům a kulturám, poškozené stromy musí být neprodleně ošetřeny, stojící stromy nesmí být využívány jako zarážky při skládkování dříví, v případě, že bude přibližováním dřeva poškozená oplocenka, musí být do konce pracovní směny provedena alespoň provizorní oprava k zamezení vniku zvěře do oplocenky; dodržování předpisů BOZ pro těžební činnost. Dojde-li k případnému poškození lokalit přibližováním dříví, řídí se jejich odstranění ČSN 736108. Svážnice / přibližovací linka bude upravena do původního stavu. Manipulace: Přiblížené surové kmeny se manipulují na potřebnou délku podle požadavků odběratelů a kvality sortimentů, zpravidla kulatina 4-5 m, palivo 2 m (vyhnilé oddenky) a vrcholové části kmenu (špičky) na výřezy dle potřeby, vyráběné sortimenty: kulatina, vláknina, palivové dříví
Interne Kennung: 016
Los: LOT-0012
Titel: Prořezávky
Beschreibung: Provedení prací pomocí JMP s biologicky odbouratelnými mazadly (oleji). Z plochy se odstraňují řezem vyznačení jedinci nebo se práce provádí na základě vyznačených zkusných ploch. Po provedené prořezávce je hmota stažena k zemi a rozřezána. Dodržování předpisů pro pěstební a těžební činnost.
Interne Kennung: 012
Los: LOT-0005
Titel: Oplocenky - oprava
Beschreibung: Vyhledání poškozených části oplocenek, případná výměna poškozených kůlů, přitlučení uvolněného pletiva novými hřebíky, oprava ostatních poškozených částí. Dodržování předpisů BOZ pro pěstební činnost.
Interne Kennung: 005
Los: LOT-0006
Titel: Oplocenky - likvidace
Beschreibung: Odstranění nefunkčního pletiva z dřevěných částí oplocenky, veškeré kovové a ostatní likvidované prvky nelze ponechat v porostu, musí být odvezeny a zlikvidovány dle platných předpisů, dřevěné části jsou složeny na hromadě, kde mohou být bezpečně ponechány, hřebíky se odstraňují, případně se bezpečně ohnou tak, aby bylo zamezeno zranění, při likvidaci nesmí dojít k poškození dřevin a kultur v porostu; dodržování předpisů BOZ pro pěstební činnost.
Interne Kennung: 006