48722-2024 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Skarżysko Kościelne w latach 2024 - 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Skarżysko Kościelne w latach 2024 - 2025
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Skarżysko Kościelne w latach 2024 - 2025 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na: 1) odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, 2) odbieranie przeterminowanych leków, 3) odbieranie odpadów wielkogabarytowych, popiołu, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i innych odpadów bezpośrednio z terenu nieruchomości (wystawki), na których zamieszkują mieszkańcy, 4) dostarczenie pojemników i worków do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych, w odpowiedniej kolorystyce; 5) zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zebranych w punktach zbiórki przeterminowanych leków, 6) gospodarowanie odebranymi odpadami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: In.III.271.27.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) Pzp Zamawiający może skrócić termin składania ofert, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem analizy okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących przedmiotowemu zamówieniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia niniejszego zamówienia, a skrócenie terminu jest w pełni uzasadnione. Aktualna umowa na świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Skarżysko Kościelne w latach 2022 - 2023 wygasa z dniem 31.12.2023 r. Zamawiający ze względu na racjonalne wydatkowanie środków publicznych prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego. Uwzględniając określone w Pzp terminy na dokonywanie czynności wynikających z ustawy, istnieje ryzyko, iż nie skrócenie terminu składania ofert, może spowodować, że wybór Wykonawcy a następnie zawarcie umowy na usługę odbioru i zagospodarowania odpadów może nastąpić w terminie uniemożliwiającym realizację umowy od dnia 01.01.2024 r. Zauważyć należy także, że przedmiot niniejszego postępowania ma kluczowe znaczenie w kontekście funkcjonowania gminy. Obowiązkiem Zamawiającego jest więc dołożenie wszelkich starań do tego, by była ona kontynuowana bez przerwy. Zamawiający zobowiązany jest także do dbałości o gospodarne wydatkowanie środków publicznych, a zatem przejawia przede wszystkim chęć do wyłonienia usługodawcy w drodze otwartego przetargu, gdzie oferowane ceny co do zasady są niższe niż w przypadku negocjacji tylko z jednym wykonawcą. Opisany powyżej stan faktyczny wyczerpuje zdaniem Zamawiającego przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2) Pzp, wobec czego uznać należy, iż skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest zasadne i zgodne z prawem.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Skarżysko Kościelne w latach 2022 - 2023 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na: 1) odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, 2) odbieranie przeterminowanych leków, 3) odbieranie odpadów wielkogabarytowych, popiołu, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i innych odpadów bezpośrednio z terenu nieruchomości (wystawki), na których zamieszkują mieszkańcy, 4) dostarczenie pojemników i worków do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych, w odpowiedniej kolorystyce; 5) zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zebranych w punktach zbiórki przeterminowanych leków, 6) gospodarowanie odebranymi odpadami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Specyfikacji Warunków Zamówienia.