487352-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 1
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 1
Beschreibung: Contract de furnizare defalcat pe 13 loturi de produse - ECHIPAMENTE DE LABORATOR tip 1, Cod CPV: 33100000-1; 33123100-9; 33152000-0; 38311100-9; 38400000-9; 38436000-0; 39360000-3; 44530000-4; 48921000-0, cu o valoare estimata totala fara TVA: 1.140.942,54 lei. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor = 17 zile. Termen de raspuns al autoritatii contractante = cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor
Interne Kennung: 15203810/2026/1-13
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipament cu sistem de fixare privind inocularea de substanțe sau recoltarea de sânge
Beschreibung: Lotul nr.1 – Echipament cu sistem de fixare privind inocularea de substanțe sau recoltarea de sânge; Cant. – 1 cpl, Valoare: 7.000,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Sistem de recuperare pentru animale după operații chirurgicale
Beschreibung: Lot nr.2 - Sistem de recuperare pentru animale după operații chirurgicale; Cant. – 1 cpl, Valoare: : 144.925,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Echipament măsurare unghi de contact (Tensiometru optic)
Beschreibung: Lot nr.3 - Echipament măsurare unghi de contact (Tensiometru optic); Cant. – 1 cpl, Valoare: 256.515,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33123100 Tonometer
Los: LOT-0004
Titel: Incubator a 100 Litri
Beschreibung: Lot nr.4 -Incubator a 100 Litri; Cant. – 1 cpl, Valoare: 22.790,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33152000 Inkubatoren
Los: LOT-0005
Titel: Incubator cu CO2
Beschreibung: Lot nr.5 - Incubator cu CO2; Cant. – 1 cpl, Valoare: 70.000,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Termostat incubator
Beschreibung: Lot nr.6 - Termostat incubator; Cant. – 1 cpl, Valoare: 40.500,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Balanță cu 3 zecimale
Beschreibung: Lot nr.7 - Balanță cu 3 zecimale; Cant. – 1 cpl, Valoare: 4.387,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 38311100 Elektronische analytische Waagen
Los: LOT-0008
Titel: Sistem documentare geluri electroforeză
Beschreibung: Lot nr.8 - Sistem documentare geluri electroforeză; Cant. – 1 cpl, Valoare: 156.000,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
Los: LOT-0009
Titel: Agitator magnetic cu încălzire
Beschreibung: Lot nr.9 - Agitator magnetic cu încălzire; Cant. – 6 cpl, Valoare: 37.290,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 38436000 Rüttler und Zubehör
Los: LOT-0010
Titel: Aparat sigilat pungi sterilizare
Beschreibung: Lot nr.10 - Aparat sigilat pungi sterilizare; Cant. – 1 cpl, Valoare: 9.700,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 39360000 Abdichtungsvorrichtungen
Los: LOT-0011
Titel: Sistem de contenție iepuri până la 4 kg.
Beschreibung: Lot nr.11 - Sistem de contenție iepuri până la 4 kg.; Cant. – 1 cpl, Valoare: 6.400,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 44530000 Verbindungselemente
Los: LOT-0012
Titel: Sistem de contenție iepuri până la 4-7 kg.
Beschreibung: Lot nr.12 - Sistem de contenție iepuri până la 4-7 kg.; Cant. – 1 cpl, Valoare: 6.700,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Sistem de automatizare al laboratorului de biosecuritate
Beschreibung: Lot nr.13 - Sistem de automatizare al laboratorului de biosecuritate; Cant. – 1 cpl, Valoare: 378.735,54 lei fără TVA.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 48921000 Automatisierungssystem