487625-2026 - Wettbewerb
Finnland – Industrielle Maschinen – Jurvan ilmavesilämpöpumpun hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jurvan ilmavesilämpöpumpun hankinta
Beschreibung: Hankinta käsittää noin 1,5 MW:n ilmavesilämpöpumpun (IVLP) hankinnan Jurvaan asennettuna ja käyttöönotettuna tilaajan tekemille perustuksille. Laite liitetään osaksi nykyistä kaukolämpöjärjestelmää. Kurikan Energia rakentaa IVLP:n tarvitsemat sähkö- ja kaukolämpöliitynnät (IVLP:n kytkentä laipalla), sekä vastaa ylemmän automaation ohjelmoinnista tarvittavine kommunikaatiokaapeleineen.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42533000 Teile von Wärmepumpen, 42100000 Maschinen für die Erzeugung und Nutzung von mechanischer Energie
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-053361-LOT-0001