487656-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – Roboty budowlane pn.: "Wymiana odcinka I wodociągu lubachowskiego”, wchodzące w zakres projektów współfinansowanych z programu FEnIKS.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRoboty budowlane pn.: "Wymiana odcinka I wodociągu lubachowskiego”, wchodzące w zakres projektów współfinansowanych z programu FEnIKS.
BeschreibungKRÓTKI OPIS: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie sieci wodociągowej Dz 560 mm o długości około 5,55 km od miejscowości Lubachów, przez Zagórze Śląskie, Bystrzycę Górną, Burkatów do Bojanic.
Interne KennungJRP/11/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe informacje w tym zakresie zawarto w I część SWZ: IDW, w szczególności w zakresie: - zastosowania procedury odwróconej - rozdział 2 IDW; - sposobu przygotowania i składania ofert - rozdział 13.2 IDW.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
LosLOT-0001
TitelRoboty budowlane pn.: Wymiana odcinka I wodociągu lubachowskiego
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1. Wykonanie sieci wodociągowej o łącznej długości około 5,55 km Dz 560 PE100RC i Dn500 żeliwo, w tym: 1) w ramach zadania pn. „Budowa strategicznego wodociągu tranzytowego z Jeziora Bystrzyckiego (woda uzdatniona w SUW Lubachów) do gmin powiatu dzierżoniowskiego - etap IV”: sieć wodociągowa o długości około 0,52 km w obrębie wsi Lubachów obejmującej odcinek od węzła W21 do węzła W47; 2) w ramach zadania pn. „Wymiana odcinka I wodociągu lubachowskiego”: sieć wodociągowa o długości około 5,03 km na odcinku od miejscowości Lubachów, przez Zagórze Śląskie, Bystrzycę Górną, Burkatów do Bojanic- od węzła W1 do węzła W21 oraz od węzła W47 do węzła W173, wraz z węzłem przepięciowym do istniejącego wodociągu żeliwnego DN600 (w ramach ETAPU I wodociągu lubachowskiego: węzeł W1 wraz z odpowietrznikami i zasuwami), z wyłączeniem: - już wykonanego odcinka sieci wodociągowej pomiędzy węzłami W94- W96. Odpowietrzniki ODP.12 i ODP.13 zostaną wykonane przez Wykonawcę w lokalizacji uzgodnionej z Zamawiającym; - będącego w trakcie realizacji odcinka sieci wodociągowej od odpowietrznika ODP.6 (bez niego) za granicę działki nr 76 obręb Lubachów za węzłem W64; - będącego w trakcie realizacji odcinka sieci wodociągowej od węzła W69 przez węzeł W70. w stronę węzła W71 2. Odtworzenie nawierzchni zgodnie z aktualnymi warunkami zarządców dróg- załączonymi do III Części SWZ- OPZ. 3. W zakres zadania wchodzi także przygotowanie kompletu dokumentów stanowiących załączniki do wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie / zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, w tym przede wszystkim: a) oświadczenie kierownika budowy, b) niezbędne protokoły badań i sprawdzeń (w tym badania zagęszczenia gruntu, próby szczelności), c) inwentaryzacja powykonawcza, wraz z informacją geodety dotyczącą zgodności obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki lub terenu. d) kopie rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami i uzupełnione opisem (wymagane w przypadku nieistotnych zmian w stosunku do zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę), e) oświadczenia organów wymienionych w art. 56 Prawa Budowlanego. 4. Ze względu na czas jaki upłynął od momentu opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania decyzji pozwoleń na budowę Zamawiający informuje, że zagospodarowanie i/lub uzbrojenie terenu mogło ulec zmianie. 5. Zamawiający zwraca uwagę, że rzeczywiste warunki hydrogeologiczne (w tym w szczególności w zakresie kategorii urabialności gruntu oraz poziomów zwierciadła wody) mogą odbiegać (także na niekorzyść) od warunków hydrogeologicznych rozpoznanych poprzez punktowe otwory badawcze. 6. W zakres zamówienia wchodzi także obsługa geodezyjna, geologiczna i archeologiczna. 7. Wykonawca, w celu wypełnienia wymagań wskazanych w piśmie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu nr WPN.6335.354.2025.PT z dnia 12 listopada 2025 r., zapewni sprawowanie nadzoru przyrodniczego przez cały okres realizacji 8. Wycinkę drzew i krzewów należy ograniczyć do niezbędnego minimum, po uprzednim wykluczeniu możliwości zastosowania innych rozwiązań lokalizacyjnych lub technologicznych – po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca, we własnym zakresie uzyska zgodę na wycinkę drzew. 9. Po zakończeniu realizacji Wykonawca opracuje Sprawozdanie z wycinki drzew oraz Sprawozdanie z nadzoru przyrodniczego. 10. Przedmiot zamówienia, w tym także dokumentację projektową i roboty budowlane, należy wykonać zgodnie z aktualnie obowiązującym stanem prawnym, w szczególności z uwzględnieniem ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane.
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen