2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie Gminie Krzywda kredytu długoterminowego do wysokości 6.259.900 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Gminie Krzywda kredytu długoterminowego do wysokości 6.259.900,00 zł; 2. Istotne warunki dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Spłata kredytu następować będzie do ostatniego dnia kwartału począwszy od I kwartału 2026 roku do dnia 31 grudnia 2035 roku, rocznie cztery raty w wysokości 156.479,50 zł każda rata. 2) Dopuszcza się możliwość wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez dodatkowych opłat i prowizji z tego tytułu z zachowaniem 7 dniowego terminu powiadomienia Wykonawcy o wcześniejszej spłacie kredytu lub jego części. 3) Wykonawca postawi kredyt do dyspozycji Zamawiającego nie później niż w ciągu 5 dni od dnia zawarcia umowy z tym, że uruchomienie kredytu będzie następowało wielokrotnie w wysokościach i ilościach zgodnych z potrzebami Zamawiającego, a Wykonawca zostanie powiadomiony o wysokości każdej transzy 3 dni przed planowanym terminem wypłaty danej transzy kredytu. 4) Naliczanie odsetek nastąpi od daty uruchomienia poszczególnych transz kredytu. 5) Uruchomienie środków następować będzie na podstawie dyspozycji przelewu, w określonych kwotach i terminach, na rachunek bankowy Gminy Krzywda: Bank Spółdzielczy w Krzywdzie Nr 81 9203 0002 0000 1238 2000 0010, 6) Odsetki od wykorzystanego kredytu będą naliczane kwartalnie od kwoty aktualnego zadłużenia i podlegać będą spłacie w terminie do ostatniego dnia każdego kwartału w okresie kredytowania. 7) Do obliczenia kwoty odsetek przyjmować się będzie rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu w stosunku do 365 dni w roku. 8) Spłata kapitału będzie następowała do ostatniego dnia kwartału roku obrachunkowego. 9) Koszty udzielenia kredytu stanowi oprocentowanie kredytu – Oprocentowanie w całym okresie kredytowania stanowi sumę stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego kwartału kalendarzowego, poprzedzającego okres obrachunkowy, powiększone o stałą w trakcie trwania umowy marżę banku w wysokości, zgodnie ze złożoną ofertą. 10) W całym okresie kredytowania marża bankowa pozostaje na niezmienionym poziomie. 11) Zamawiający zastrzega sobie prawo nieskorzystania z kredytu w pełnej wysokości bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat i kosztów. 12) Zabezpieczenie kredytu: weksel in blanco i deklaracja wekslowa. 13) Na wekslu in blanco oraz deklaracji wekslowej zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika Gminy lub osoby przez niego upoważnionej. 14) Karencja w spłacie kapitału – spłata pierwszej raty do ostatniego dnia I kwartału 2026 r. 15) Nie przewiduje się karencji w spłacie odsetek. 16) Kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna. 17) Kredyt, poza kosztem o którym mowa w pkt. 9) nie będzie obciążony innymi opłatami i prowizjami niż wymienione w umowie. 18) Za datę spłaty kredytu lub odsetek przyjmuje się dzień faktycznego dokonania wpłaty środków pieniężnych na rachunek wskazany w umowie kredytowej. Jeżeli data spłaty kredytu lub odsetek przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, uważa się, że ustalony termin został zachowany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w umowie kredytu. 19) Okres kredytowania: od dnia uruchomienia kredytu do dnia 31 grudnia 2035 r. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 5. Zamawiający podjął decyzję o udzieleniu przedmiotowego zamówienia w ramach jednego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zamówienie ma charakter jednorodny, a usługa dotyczy udzielania i obsługi jednego kredytu. Niepodzielenie zamówienia na części nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i nie spowoduje ograniczenia możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom. Wykonawcy należący do MŚP nie będą mieli trudności z jego całościowym wykonaniem. Wykonywana w ramach przedmiotowego zamówienia usługa ze względów technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych wymaga realizacji pełnego zakresu przez jednego wykonawcę. Dopuszczenie podziału na części spowodowałoby nadmierne trudności i niemożność skoordynowania prac wykonawców poszczególnych części, co uniemożliwiłoby prawidłową realizację zamówienia.
Interne Kennung: ZPI.271.7.2025.PG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie Gminie Krzywda kredytu długoterminowego do wysokości 6.259.900,00 zł; 2. Istotne warunki dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Spłata kredytu następować będzie do ostatniego dnia kwartału począwszy od I kwartału 2026 roku do dnia 31 grudnia 2035 roku, rocznie cztery raty w wysokości 156.479,50 zł każda rata. 2) Dopuszcza się możliwość wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez dodatkowych opłat i prowizji z tego tytułu z zachowaniem 7 dniowego terminu powiadomienia Wykonawcy o wcześniejszej spłacie kredytu lub jego części. 3) Wykonawca postawi kredyt do dyspozycji Zamawiającego nie później niż w ciągu 5 dni od dnia zawarcia umowy z tym, że uruchomienie kredytu będzie następowało wielokrotnie w wysokościach i ilościach zgodnych z potrzebami Zamawiającego, a Wykonawca zostanie powiadomiony o wysokości każdej transzy 3 dni przed planowanym terminem wypłaty danej transzy kredytu. 4) Naliczanie odsetek nastąpi od daty uruchomienia poszczególnych transz kredytu. 5) Uruchomienie środków następować będzie na podstawie dyspozycji przelewu, w określonych kwotach i terminach, na rachunek bankowy Gminy Krzywda: Bank Spółdzielczy w Krzywdzie Nr 81 9203 0002 0000 1238 2000 0010, 6) Odsetki od wykorzystanego kredytu będą naliczane kwartalnie od kwoty aktualnego zadłużenia i podlegać będą spłacie w terminie do ostatniego dnia każdego kwartału w okresie kredytowania. 7) Do obliczenia kwoty odsetek przyjmować się będzie rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu w stosunku do 365 dni w roku. 8) Spłata kapitału będzie następowała do ostatniego dnia kwartału roku obrachunkowego. 9) Koszty udzielenia kredytu stanowi oprocentowanie kredytu – Oprocentowanie w całym okresie kredytowania stanowi sumę stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego kwartału kalendarzowego, poprzedzającego okres obrachunkowy, powiększone o stałą w trakcie trwania umowy marżę banku w wysokości, zgodnie ze złożoną ofertą. 10) W całym okresie kredytowania marża bankowa pozostaje na niezmienionym poziomie. 11) Zamawiający zastrzega sobie prawo nieskorzystania z kredytu w pełnej wysokości bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat i kosztów. 12) Zabezpieczenie kredytu: weksel in blanco i deklaracja wekslowa. 13) Na wekslu in blanco oraz deklaracji wekslowej zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika Gminy lub osoby przez niego upoważnionej. 14) Karencja w spłacie kapitału – spłata pierwszej raty do ostatniego dnia I kwartału 2026 r. 15) Nie przewiduje się karencji w spłacie odsetek. 16) Kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna. 17) Kredyt, poza kosztem o którym mowa w pkt. 9) nie będzie obciążony innymi opłatami i prowizjami niż wymienione w umowie. 18) Za datę spłaty kredytu lub odsetek przyjmuje się dzień faktycznego dokonania wpłaty środków pieniężnych na rachunek wskazany w umowie kredytowej. Jeżeli data spłaty kredytu lub odsetek przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, uważa się, że ustalony termin został zachowany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w umowie kredytu. 19) Okres kredytowania: od dnia uruchomienia kredytu do dnia 31 grudnia 2035 r. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ.