2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona powietrza w Gminie Żychlin poprzez zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii na budynkach mieszkalnych–etap III-Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla prywatnych budynków mieszkalnych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem i opracowaniem dokumentacji projektowej dla kompleksowego wykonania zadania inwestycyjnego pt. „Ochrona powietrza w Gminie Żychlin poprzez zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii na budynkach mieszkalnych – etap III Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych dla prywatnych budynków mieszkalnych”. Zadanie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu 90 szt. Instalacji fotowoltaicznych o parametrach wskazanych w zestawieniu rozpoczynającym się na stronie nr 2 Programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), stanowiącego załącznik do SWZ. Przedmiotowe instalacje będą produkować energię cieplną lub energię elektryczną na potrzeby własne budynku mieszkalnego, na potrzeby którego zostanie zainstalowana. Zastosowane rozwiązania będą musiały propagować technologie środowiskowe sprzyjające gospodarce o obiegu zamkniętym poprzez ich podatność na proces recyklingu. Instalacje nie mogą składać się / zawierać materiałów, które emitują szkodliwe substancje do powietrza, wody czy gleby. Podczas realizacji prac budowlanych/instalacyjnych wymagane jest użycie narzędzi i maszyn budowlanych wykorzystujących energię z OZE (sprzęt typu: wkrętarka, szlifierka kątowa, zgrzewarka, wózek widłowy itd. zasilane elektrycznie i/lub posiadające akumulatory elektryczne, które będą ładowane energią elektryczną z OZE np. fotowoltaika lub biogaz). W ramach przedmiotu zamówienia zachowana zostanie istniejąca zieleń - nie planuje się jakiejkolwiek ingerencji w obszary zielone, wycinkę drzew, krzewów itp. Wykonawca w ramach zadania inwestycyjnego przedłoży Zamawiającemu: − Projekt architektoniczno-budowlany, jeżeli jest wymagany przepisami prawa, − Projekt techniczny, − Projekt powykonawczy. Dokumentacja musi być wydrukowana na papierze ekologicznym, wytworzonym z legalnych zasobów leśnych, pozyskanych w sposób zrównoważony, spełniającym warunki co najmniej jednego z wymienionych certyfikatów PEFC Certified, PEFC Recycled, FSC 100%, FSC Mix, FSC Recycled, EU Ecolabel lub innego równoważnego certyfikatu tj.: dokumentu wystawionego przez organizację niezależną od Wykonawcy, upoważnioną do wystawienia dokumentu w kraju pochodzenia surowca i potwierdzającego takie same warunki jak określone w wymienionych powyżej certyfikatach, co zostanie potwierdzone stosownym oświadczeniem i dokumentami składanymi na etapie opracowania dokumentacji. 2. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w: Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - Program funkcjonalno-Użytkowy (PFU), który stanowi załącznik do SWZ.
Interne Kennung: BPI.271.20.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001