487835-2026 - Wettbewerb
Polen – Maschinen zur Reinigung von Abwasser – „Modernizacja oczyszczalni ścieków w Białogardzie - Dostawa i montaż fabrycznie nowych, kompletnych urządzeń krat zgrzebłowych (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.), przeznaczonych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Białogardzie”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Modernizacja oczyszczalni ścieków w Białogardzie - Dostawa i montaż fabrycznie nowych, kompletnych urządzeń krat zgrzebłowych (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.), przeznaczonych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Białogardzie”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa oraz montaż w budynku krat rzadkich z przepompownią awaryjną fabrycznie nowych, kompletnych urządzeń krat zgrzebłowych (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.), przeznaczonych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Białogardzie (ul. Szpitalna 26, 78-200 Białogard) wraz z uruchomieniem urządzeń i ze szkoleniem pracowników w zakresie obsługi dostarczanych urządzeń. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Demontaż obecnie zainstalowanych urządzeń w budynku krat rzadkich z przepompownią awaryjną, tj. kraty zgrzebłowej (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.) na oczyszczalni ścieków, wraz z ich osprzętem (m.in. szafy zasilająco-sterowniczej). Zdemontowane urządzenia Wykonawca (Zamawiający dopuszcza cięcie kraty) złoży w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie oczyszczalni w Białogardzie (ul. Szpitalna 26, 78-200 Białogard). 2) Dostawa, rozładunek i montaż kompletnych nowych urządzeń do mechanicznego oczyszcznia ścieków na oczyszczalni ścieków w Białogardzie: krat zgrzebłowych (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.), systemu sterowania (1 kpl.) na stanowiskach pozostałych po demontażu starych urządzeń w budynku krat rzadkich z przepompownią awaryjną. 3) Rozprowadzenie nowych kabli zasilających, sterowniczych od szafy zasilająco sterowniczej do urządzeń wraz z podłączeniem elektrycznym (kraty, prasopłuczki i przenośnika) i ułożeniem bednarki do miejsca instalacji urządzeń. Nowe kable zasilające należy układać w nowych trasach (korytach) kablowych wykonanych ze stali nierdzewnej, po urządzeniach okablowanie prowadzić w rurkach z tworzywa sztucznego. 4) Doprowadzenia wody płuczącej do praso-płuczki skratek. Obecna prasopłuczka posiada zasilanie w wodę rurociągiem PE o średnicy 20mm. 5) Wykonanie niezbędnych prac towarzyszących w zakresie koniecznym do prawidłowego montażu prawidłowej eksploatacji dostarczanych urządzeń. 6) Modernizacja części systemu Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki (dalej: AKPiA) poprzez włączenie dostarczanych urządzeń do systemu sterowania. 7) Dostarczenie sterownika urządzeń technologicznych (kraty zgrzebłowe, prasopłuczka skratek, przenośnik ślimakowy) przystosowanego do komunikacji z istniejącym systemem SCADA Zamawiającego za pośrednictwem protokołu Modbus TCP, wraz z uruchomieniem i konfiguracją komunikacji Modbus TCP oraz przekazaniem kompletnej dokumentacji komunikacyjnej, w tym mapy rejestrów Modbus zawierającej wszystkie sygnały statusowe, alarmowe, pomiarowe oraz parametry dostępne do odczytu i zapisu. 8) Dostosowanie sygnałów z nowych krat zgodnie z istniejącym schematem w celu umożliwienia ich wpięcia do istniejącego systemu sterowania. Zastosować komunikację Modbus TCP wraz z opracowaniem i przekazaniem listy rejestrów. 9) Uruchomienie urządzeń. Sprawdzenie i odbiór montażu i urządzeń w warunkach rzeczywistej pracy przez Zamawiającego. 10) Przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego z obsługi urządzeń w miejscu dostawy dla 10 pracowników Zamawiającego w zakresie: bhp, obsługi i eksploatacji, konserwacji dostarczonych urządzeń oraz zapewnienie wystawienia zaświadczeń imiennych dla przeszkolonych operatorów upoważniających do wykonania obsługi, eksploatacji i konserwacji przedmiotu umowy; 11) Dostarczenie dokumentów odbiorowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia (dalej, jako OPZ) stanowiący załącznik nr 2 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996000 Maschinen zur Reinigung von Abwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39350000 Abwasserreinigungsanlage, 42996500 Abwasser-Rechenanlagen, 42996200 Schlammpressen, 48150000 Softwarepaket für die Industrieprozesssteuerung, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa oraz montaż w budynku krat rzadkich z przepompownią awaryjną fabrycznie nowych, kompletnych urządzeń krat zgrzebłowych (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.), przeznaczonych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Białogardzie (ul. Szpitalna 26, 78-200 Białogard) wraz z uruchomieniem urządzeń i ze szkoleniem pracowników w zakresie obsługi dostarczanych urządzeń. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Demontaż obecnie zainstalowanych urządzeń w budynku krat rzadkich z przepompownią awaryjną, tj. kraty zgrzebłowej (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.) na oczyszczalni ścieków, wraz z ich osprzętem (m.in. szafy zasilająco-sterowniczej). Zdemontowane urządzenia Wykonawca (Zamawiający dopuszcza cięcie kraty) złoży w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie oczyszczalni w Białogardzie (ul. Szpitalna 26, 78-200 Białogard). 2) Dostawa, rozładunek i montaż kompletnych nowych urządzeń do mechanicznego oczyszcznia ścieków na oczyszczalni ścieków w Białogardzie: krat zgrzebłowych (2 szt.), prasopłuczki skratek (1 szt.), przenośnika ślimakowego do transportu skratek (1 szt.), systemu sterowania (1 kpl.) na stanowiskach pozostałych po demontażu starych urządzeń w budynku krat rzadkich z przepompownią awaryjną. 3) Rozprowadzenie nowych kabli zasilających, sterowniczych od szafy zasilająco sterowniczej do urządzeń wraz z podłączeniem elektrycznym (kraty, prasopłuczki i przenośnika) i ułożeniem bednarki do miejsca instalacji urządzeń. Nowe kable zasilające należy układać w nowych trasach (korytach) kablowych wykonanych ze stali nierdzewnej, po urządzeniach okablowanie prowadzić w rurkach z tworzywa sztucznego. 4) Doprowadzenia wody płuczącej do praso-płuczki skratek. Obecna prasopłuczka posiada zasilanie w wodę rurociągiem PE o średnicy 20mm. 5) Wykonanie niezbędnych prac towarzyszących w zakresie koniecznym do prawidłowego montażu prawidłowej eksploatacji dostarczanych urządzeń. 6) Modernizacja części systemu Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki (dalej: AKPiA) poprzez włączenie dostarczanych urządzeń do systemu sterowania. 7) Dostarczenie sterownika urządzeń technologicznych (kraty zgrzebłowe, prasopłuczka skratek, przenośnik ślimakowy) przystosowanego do komunikacji z istniejącym systemem SCADA Zamawiającego za pośrednictwem protokołu Modbus TCP, wraz z uruchomieniem i konfiguracją komunikacji Modbus TCP oraz przekazaniem kompletnej dokumentacji komunikacyjnej, w tym mapy rejestrów Modbus zawierającej wszystkie sygnały statusowe, alarmowe, pomiarowe oraz parametry dostępne do odczytu i zapisu. 8) Dostosowanie sygnałów z nowych krat zgodnie z istniejącym schematem w celu umożliwienia ich wpięcia do istniejącego systemu sterowania. Zastosować komunikację Modbus TCP wraz z opracowaniem i przekazaniem listy rejestrów. 9) Uruchomienie urządzeń. Sprawdzenie i odbiór montażu i urządzeń w warunkach rzeczywistej pracy przez Zamawiającego. 10) Przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego z obsługi urządzeń w miejscu dostawy dla 10 pracowników Zamawiającego w zakresie: bhp, obsługi i eksploatacji, konserwacji dostarczonych urządzeń oraz zapewnienie wystawienia zaświadczeń imiennych dla przeszkolonych operatorów upoważniających do wykonania obsługi, eksploatacji i konserwacji przedmiotu umowy; 11) Dostarczenie dokumentów odbiorowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia (dalej, jako OPZ) stanowiący załącznik nr 2 do SWZ
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak opcji i wznowień