See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aankoopcentrale stad Hasselt - Raamovereenkomst camerabewaking
Beschreibung: De Stad Hasselt beschikt reeds over een uitgebreid camerasysteem dat bestaat uit: • een vast intern cameranetwerk op het eigen patrimonium, • een vast en tijdelijk cameranetwerk op het openbaar domein, • en verschillende mobiele (verplaatsbare) camera’s. Camerabewaking wordt door de stad beschouwd als een dynamisch en evolutief gegeven. Om toekomstige noden en uitbreidingen flexibel te kunnen realiseren, wenst Groep Hasselt een raamovereenkomst af te sluiten met een of meerdere opdrachtnemers. Deze raamovereenkomst heeft betrekking op zowel de uitbreiding, vervanging, het onderhoud en het beheer van het bestaande netwerk als de levering en installatie van nieuwe systemen. De opdracht is opgesplitst in twee percelen: • Perceel 1: Interne camera’s op het eigen patrimonium • Perceel 2: Vast en tijdelijk cameranetwerk op het openbaar domein Perceel 1 “Interne camera’s op het eigen patrimonium”: Groep Hasselt beschikt over een intern cameranetwerk binnen haar patrimonium, dat verder uitgebreid en gemoderniseerd moet worden. Onder "interne camera’s" verstaan we camera’s die instaan voor toezicht in en rond de gebouwen, voor de bewaking van de perimeter, alsook voor toepassingen zoals ANPR voor toegangscontrole tot gebouwen: Uitbreiding De uitbreidingen van het vast camerasysteem van het eigen patrimonium zal gebeuren op nog te bepalen locaties van het patrimonium van de Groep Hasselt. De globale oefening inzake optimale handhaving, connectie en technische benodigdheden zal gemaakt worden in de loop van deze opdracht. Dit telkens verbonden aan de principes van perimeterbewaking, interne bewaking en overzicht. • Netwerk Indien vereist, zal nieuwe netwerkapparatuur moeten worden geleverd en geïnstalleerd om nieuwe locaties aan te sluiten op het private LAN van de stad. Ook beveiligde verbindingen met externe locaties via netwerken van derde partijen kunnen nodig zijn. • Camera’s Diverse types camera’s en lenzen zullen noodzakelijk zijn, afhankelijk van locatie en doel. We verwachten uniformiteit in het cameragamma, bij voorkeur van één fabrikant. • Vervanging Bestaande, verouderde camera’s zullen stapsgewijs vervangen worden door moderne systemen. • Onderhoud Het interne cameranetwerk moet continu operationeel blijven. De opdrachtnemer voorziet in een onderhoudscontract met minimaal een reactieve servicecomponent, gedekt door een duidelijke SLA (Service Level Agreement). • Video Management Systeem Momenteel wordt gebruikgemaakt van het Genetec Security Center-platform. De stad heeft de voorkeur om dit systeem te behouden en hier dynamisch op verder te bouwen. Indien de inschrijver een ander systeem voorstelt, moet alles voorzien worden, zowel software als hardware (directory server, vms, licenties, enzovoorts). Perceel 2 “Cameranetwerk openbaar domein ”: De Stad Hasselt beschikt over een omvangrijk camerasysteem. Dit bestaat uit een vast cameranetwerk, aangevuld met tijdelijke cameranetwerken en verschillende tijdelijke vaste (verplaatsbare) camera’s. Stad Hasselt beschouwt camerabewaking als een grotendeels dynamisch gegeven. Vandaar dat de stad Hasselt de toekomstplannen met betrekking tot het cameranetwerk dus ook flexibel wil kunnen vormgeven op basis van dit bestek. 1.1 Vast cameranetwerk • Uitbreiding De uitbreiding van het vast cameranetwerk op het openbaar domein zal gebeuren op nog te bepalen locaties op het grondgebied van de stad Hasselt waarbij de globale oefening inzake optimale handhaving, connectie en technische benodigdheden zal gemaakt worden in de loop van deze opdracht. Dit telkens verbonden aan de principes van perimeter en overzicht. • Netwerk Bij de uitbreidingen kan het nodig zijn om een kwalitatief nieuw netwerk uit te rollen. Hiervoor zal kwalitatieve netwerkapparatuur voorzien moeten worden om bestaande of nieuwe delen kwalitatief in het geheel te ontsluiten. Hierbij kunnen nieuwe locaties aangesloten worden op het private LAN van Stad Hasselt of locaties aangesloten via Wyre op Layer2 (switched network met VLANs en spanning tree) of Layer 3 (netwerk met verschillende segmenten en routers). • Camera’s Voor ons vast cameranetwerk op het openbaar domein maken we gebruik van verschillende types van camera’s: perimeter, multisensor, PTZ en vaste camera. Deze types worden ook voor toekomstige uitbreidingen behouden. • Vervanging Oudere toestellen worden vervangen door performantere alternatieven. • Onderhoud Stad Hasselt heeft momenteel een lopend onderhoudscontract voor het vast cameranetwerk. Na aflopen van dit contract wil de Stad het onderhoud van het volledige vaste cameranetwerk verderzetten met deze opdracht. Dit onderhoudscontract omvat zowel een proactief luik met o.a. monitoring en poetsen. Daarnaast bevat het contract ook een reactief luik met een SLA. • Serveromgeving De serverinfrastructuur voor het cameranetwerk wordt uitgebreid met een bijkomende extra server. • Video Management Systeem Het Video Management Systeem is vandaag gebaseerd op Genetec Security Center. De stad wenst dit systeem te behouden en hier dynamisch op verder te bouwen. 1.2 Tijdelijke cameranetwerken Stad Hasselt organiseert jaarlijks verschillende evenementen zoals o.a. de jeneverfeesten, jaarlijkse kermis, WK- of EK-dorp, etc.... Bij deze evenementen wordt er steeds een tijdelijke opzet gedaan met camerabewaking waarbij er soms ook een tijdelijke commandopost wordt opgericht. In deze commandopost worden alle tijdelijk geplaatste, maar ook vaste camera’s centraal bekeken. Gelet op de jaarlijks terugkerende volkstoeloop tijdens deze evenementen is de bewaking van bepaalde zones door middel van camera’s een onmisbare schakel in het veiligheidsbeleid. De camera’s worden geplaatst op pleinen en straten waar belangrijke activiteiten plaatsvinden en een grote volkstoeloop wordt verwacht. De opdracht omvat: • Uitrol Voor deze evenementen dient een kwalitatief tijdelijk cameranetwerk uitgerold te worden waarbij de volledige functionaliteit...
Interne Kennung: PPP0D1-6318/6541/2025-6318
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35125300 Sicherheitskameras
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Interne camera’s op het eigen patrimonium
Beschreibung: Perceel 1 “Interne camera’s op het eigen patrimonium”: Groep Hasselt beschikt over een intern cameranetwerk binnen haar patrimonium, dat verder uitgebreid en gemoderniseerd moet worden. Onder "interne camera’s" verstaan we camera’s die instaan voor toezicht in en rond de gebouwen, voor de bewaking van de perimeter, alsook voor toepassingen zoals ANPR voor toegangscontrole tot gebouwen: Uitbreiding De uitbreidingen van het vast camerasysteem van het eigen patrimonium zal gebeuren op nog te bepalen locaties van het patrimonium van de Groep Hasselt. De globale oefening inzake optimale handhaving, connectie en technische benodigdheden zal gemaakt worden in de loop van deze opdracht. Dit telkens verbonden aan de principes van perimeterbewaking, interne bewaking en overzicht. • Netwerk Indien vereist, zal nieuwe netwerkapparatuur moeten worden geleverd en geïnstalleerd om nieuwe locaties aan te sluiten op het private LAN van de stad. Ook beveiligde verbindingen met externe locaties via netwerken van derde partijen kunnen nodig zijn. • Camera’s Diverse types camera’s en lenzen zullen noodzakelijk zijn, afhankelijk van locatie en doel. We verwachten uniformiteit in het cameragamma, bij voorkeur van één fabrikant. • Vervanging Bestaande, verouderde camera’s zullen stapsgewijs vervangen worden door moderne systemen. • Onderhoud Het interne cameranetwerk moet continu operationeel blijven. De opdrachtnemer voorziet in een onderhoudscontract met minimaal een reactieve servicecomponent, gedekt door een duidelijke SLA (Service Level Agreement). • Video Management Systeem Momenteel wordt gebruikgemaakt van het Genetec Security Center-platform. De stad heeft de voorkeur om dit systeem te behouden en hier dynamisch op verder te bouwen. Indien de inschrijver een ander systeem voorstelt, moet alles voorzien worden, zowel software als hardware (directory server, vms, licenties, enzovoorts).
Interne Kennung: 2025-6318_1
Los: LOT-0002
Titel: Vast en tijdelijk cameranetwerk op het openbaar domein
Beschreibung: Perceel 2 “Cameranetwerk openbaar domein ”: De Stad Hasselt beschikt over een omvangrijk camerasysteem. Dit bestaat uit een vast cameranetwerk, aangevuld met tijdelijke cameranetwerken en verschillende tijdelijke vaste (verplaatsbare) camera’s. Stad Hasselt beschouwt camerabewaking als een grotendeels dynamisch gegeven. Vandaar dat de stad Hasselt de toekomstplannen met betrekking tot het cameranetwerk dus ook flexibel wil kunnen vormgeven op basis van dit bestek. 1.1 Vast cameranetwerk • Uitbreiding De uitbreiding van het vast cameranetwerk op het openbaar domein zal gebeuren op nog te bepalen locaties op het grondgebied van de stad Hasselt waarbij de globale oefening inzake optimale handhaving, connectie en technische benodigdheden zal gemaakt worden in de loop van deze opdracht. Dit telkens verbonden aan de principes van perimeter en overzicht. • Netwerk Bij de uitbreidingen kan het nodig zijn om een kwalitatief nieuw netwerk uit te rollen. Hiervoor zal kwalitatieve netwerkapparatuur voorzien moeten worden om bestaande of nieuwe delen kwalitatief in het geheel te ontsluiten. Hierbij kunnen nieuwe locaties aangesloten worden op het private LAN van Stad Hasselt of locaties aangesloten via Wyre op Layer2 (switched network met VLANs en spanning tree) of Layer 3 (netwerk met verschillende segmenten en routers). • Camera’s Voor ons vast cameranetwerk op het openbaar domein maken we gebruik van verschillende types van camera’s: perimeter, multisensor, PTZ en vaste camera. Deze types worden ook voor toekomstige uitbreidingen behouden. • Vervanging Oudere toestellen worden vervangen door performantere alternatieven. • Onderhoud Stad Hasselt heeft momenteel een lopend onderhoudscontract voor het vast cameranetwerk. Na aflopen van dit contract wil de Stad het onderhoud van het volledige vaste cameranetwerk verderzetten met deze opdracht. Dit onderhoudscontract omvat zowel een proactief luik met o.a. monitoring en poetsen. Daarnaast bevat het contract ook een reactief luik met een SLA. • Serveromgeving De serverinfrastructuur voor het cameranetwerk wordt uitgebreid met een bijkomende extra server. • Video Management Systeem Het Video Management Systeem is vandaag gebaseerd op Genetec Security Center. De stad wenst dit systeem te behouden en hier dynamisch op verder te bouwen. 1.2 Tijdelijke cameranetwerken Stad Hasselt organiseert jaarlijks verschillende evenementen zoals o.a. de jeneverfeesten, jaarlijkse kermis, WK- of EK-dorp, etc.... Bij deze evenementen wordt er steeds een tijdelijke opzet gedaan met camerabewaking waarbij er soms ook een tijdelijke commandopost wordt opgericht. In deze commandopost worden alle tijdelijk geplaatste, maar ook vaste camera’s centraal bekeken. Gelet op de jaarlijks terugkerende volkstoeloop tijdens deze evenementen is de bewaking van bepaalde zones door middel van camera’s een onmisbare schakel in het veiligheidsbeleid. De camera’s worden geplaatst op pleinen en straten waar belangrijke activiteiten plaatsvinden en een grote volkstoeloop wordt verwacht. De opdracht omvat: • Uitrol Voor deze evenementen dient een kwalitatief tijdelijk cameranetwerk uitgerold te worden waarbij de volledige functionaliteit van de camera’s wordt aangeboden en ook gebruik gemaakt kan worden van operatorposten. • Voorstudie Vooraleer de het tijdelijke cameranetwerk uitgerold kan worden dient er een voorstudie en een ontwerk van het tijdelijk cameranetwerk te gebeuren. Het aantal camera’s, de types, alsook het plan en de timing worden hierbij op voorhand besproken. • Netwerk Voor iedere evenement wordt een communicatienetwerk opgebouwd, dat de vlotte werking van het tijdelijke cameranetwerk garandeert. Hierbij wenst de Stad Hasselt uniformiteit in de gebruikte netwerkapparatuur te maximaliseren. Daarom gelden voor de draadloze verbindingen, de routers en switches van de tijdelijke netwerken dezelfde specificaties als bij de vaste cameranetwerken. • Camera’s Bij de evenementen wensen we uniformiteit in de gebruikte camera’s te maximaliseren. Voor de tijdelijke cameranetwerken zullen enkel camera’s van het type perimeter en PTZ gebruikt worden. De technische vereisten voor deze camera’s zijn hetzelfde als bij de vaste camera’s. • SLA We verwachten van de opdrachtnemer een SLA om de beschikbaarheid en de stabiliteit van de geleverde en geïnstalleerde producten te garanderen. We hechten belang aan een transparante registratie, opvolging en communicatie. • Eventspecifieke technologieën Van de opdrachtnemer wordt verwacht dat het systeem functionele uitbreidingen toelaat, zoals toepassingen voor crowd-management, publieksmetingen en de integratie van onder meer drones. 1.3 Verplaatsbare camera’s in het kader van overlast Stad Hasselt wenst vaste verplaatsbare camera’s, ook gekend als “overlastcamera’s” of “sluikstortcamera’s”.Kenmerkend aan dit systeem is dat het inzetbaar is voor handhaving, in het bijzonder in de strijd tegen sluikstorten, zwerfvuil en overlast. De camera’s dienen op een gebruiksvriendelijke wijze door eigen personeel discreet geïnstalleerd te kunnen worden op verschillende locaties. De inschrijver voorziet zowel de mogelijkheid tot het huren als tot de aankoop van de overlastcamera’s. Daarnaast vraagt de stad om een full service aan te bieden voor het plaatsen van de unit, vervangen van de batterij en opvolgen van de beelden. Voor deze overlastcamera’s voorziet de stad Hasselt een mogelijke maximale inzet van 12 camera’s. De beelden, opgenomen door de betreffende camera’s, moeten vanop een vaste PC alsook op het terrein via een laptop voorzien van een data-verbinding, raadpleegbaar zijn.
Interne Kennung: 2025-6318_2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vereiste opties (Niet gespecifieerd)