2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa wieży przeciwpożarowej w leśnictwie Twarda, na działce o nr ewid. 2175/1, położonej w obrębie ewid. Smardzewice, gm. Tomaszów Maz”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa wieży (dostrzegalni) przeciwpożarowej w leśnictwie Twarda nadleśnictwa Smardzewice w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2). 1. Dla poprawnego wykonania inwestycji, należy wykonać następujące prace budowlane: a) przygotowanie placu budowy (oznakowanie, zabezpieczenie, wyznaczenie stref niebezpiecznych oraz miejsc składowania elementów konstrukcji itp.), b) wykonanie wykopu pod fundamenty, c) przygotowanie gruntu pod fundamentami oraz wykonanie betonu podkładowego, d) wykonanie fundamentów wieży wraz z ich zabezpieczeniem przeciwwilgociowym, e) zasypanie wykopu wraz z zagęszczeniem zasypki fundamentów, f) montaż poziomy poszczególnych segmentów wieży, g) montaż pionowy konstrukcji stalowej wieży, h) montaż wyposażenia wieży, i) wykonanie przyłącza elektrycznego dla zasilania elementów systemu monitoringu przeciwpożarowego zlokalizowanego na budowanej wieży – dostrzegalni ppoż., j) wykonanie ogrodzenia wokół wieży wraz z utwardzeniem terenu wewnątrz ogrodzenia przy użyciu kruszywa łamanego, k) uprzątnięcie i uporządkowanie terenu robot, doprowadzenie do stanu sprzed rozpoczęcia prac budowlanych. 2. Inwestycja wykonywana będzie na działce ewidencyjnej 101609_2.0013.2175/1 obręb ewidencyjny Smardzewice, gm. Tomaszów Mazowiecki, pow. tomaszowski, woj. Łódzkie. 3. Inwestycja będzie współfinansowana z programu FEnIKS 2021-2027. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ, w szczególności w: 1. dokumentacji projektowej razem z przedmiarami robót (załącznik Nr 2 do SWZ) 2. specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót (załącznik Nr 3 do SWZ). 3. projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego (załącznik Nr 11 do SWZ)
Interne Kennung: SA.270.1.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 31.03.2026 r., opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139 ust. 1. 3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postepowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232330 Errichtung von Antennen, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 45312300 Installation von Antennen, 45312310 Blitzschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa wieży (dostrzegalni) przeciwpożarowej w leśnictwie Twarda nadleśnictwa Smardzewice w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2). Sczegółowy opis zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ